Kartkówki w pustyni i w puszczy
Zapraszam.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Jakie mogą być pytania na kartkówce z "W pustyni i w puszczy" ?. Który złoczyńca z „Harry'ego Pottera" Cię porwie, a który bohater uratuje?W pustyni i w puszczy.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Jakimi zwierzęciami byli Saba i King ?. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap .Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - rozdział 4 z 47 .. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?. Pozostali uczniowie odgadywali, o jaki wyraz chodzi.Streszczenie W pustyni i w puszczy W pustyni i w puszczy streszczenie Streszczenie treści W pustyni i w puszczy Streść W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza Napisz streszczenie W pustyni i w puszczy Sienkiewicza Napisz streszczenie W pustyni i w .. fajne dzięki napewno dostane 5 za kartkówkę.. Jaka cecha jest w Tobie najpiękniejsza?. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. Krótki - W pustyni i w puszczy - mapa - "W pustyni i w puszczy" - W pustyni i w puszczy..

W pustyni i w puszczy - test wiedzy.

Nie wiadomo.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Okres zdjęciowy trwał od 31 lipca do 23 października 2000.. Stała się międzynarodowym bestsellerem.Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy", Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury.. CZytamCZytam Naprawde polecam boje się ponieważ mam jutro kartkówkę obym dostał 5-tkę albo przynajmniej czwórkę ale polecam bo krótkie a książki mi się nie chciało czyta .JAK PRZYGODA, TO TYLKO W AFRYCE!. Rozwiąż test.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Film, reklamowany jako "najbardziej oczekiwany w tym roku" właśnie trafia do kin.. Rozpoznasz bohaterów filmu „Sala samobójców..

W pustyni i w puszczy 56,085 views.

Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. Film był kręcony w plenerach Południowej Afryki i Tunezji.Staś Tarkowski - charakterystyka • W pustyni i w puszczy Czternastoletni Polak, syn Władysława Tarkowskiego, wychowywany tylko przez ojca (matka chłopca zmarła przy porodzie).. Nie było w powieści Kalego.. Henryk Sienkiewicz.. „W pustyni i w puszczy" .. Każda grupa musiała odszyfrować wyraz, a następnie na zasadzie odwróconej kartkówki ułożyć takie pytanie lub polecenie, aby odpowiedzią było odszyfrowane słowo.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Konia Siwka.. 13:57.W pustyni i w puszczy - polski film fabularny w reżyserii Gavina Hooda, wyprodukowany w 2001, ekranizacja powieści W pustyni i w puszczy (1911) Henryka Sienkiewicza.. Opis testu.. To nie zwierzęta.Plik W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania.doc na koncie użytkownika dorotkar • folder W PUSTYNI I W PUSZCZY • Data dodania: 6 maj 2012.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTest z lektury: „W pustyni i w puszczy" ..

Streść W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Producenci nowej wersji liczą przynajmniej na cztery miliony - tyle trzeba, by film się zwrócił.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. mapa,openclipart.org, domena publiczna mapa Afryki z roku 1885 tu wyznaczono trasę podróży Stasia i Nel Zajrzyj do interaktywnej mapy Afryki albo tutaj (dowiesz się o poszczególnych państwach)Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. W któtych latach rozgrywa się akcja powieści?. Rozwiąż test!. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .W pustyni i w puszczy - mapa by Z. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Wątek przyjaźni w powieści „W pustyni i w puszczy" Wątek patriotyzmu „W pustyni i w puszczy" „W pustyni i w puszczy" - wyjaśnienie tytułu; Narracja i język „W pustyni i w puszczy" Kompozycja „W pustyni i w puszczy" Główne wątki i problematyka „W pustyni i w puszczy" Czas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w .Test z lektury "W pustyni i w puszczy" Kto chce się sprawdzić przed kartkówką?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.TESTY I MATERIAŁY W pustyni i w puszczy (sylvia112) • pliki użytkownika nazgull1 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy.jpg, karta odpowiedzi w pustyni.doc W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?.

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

W jakim etapie zniesienia obostrzeń otworzą te miejsca?. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. nie nazywał Jej.. polskiej .TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Jakie nazwisko miała Nel?. 2 wielbłądy.Pracujemy nad lekturą "W pustyni i w puszczy" .. kartkówka.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto.. Inne tryby testu.. Co Staś dostał na Gwiazdkę?. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?. (2/6) Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy", Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Jakie miejsce nazwano Krakowem?. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.. Kształcenie kulturowo-literackie.HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY' 1.. Nie było ich w powieści.. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. Strona główna; Funkcje;Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Pierwsza ekranizacja "W pustyni i w puszczy" w reżyserii Władysława Ślesickiego (sprzed 28 lat) przyciągnęła do kin olbrzymią liczbę 17 milionów widzów..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt