Napisz szczęśliwe zakończenie janka muzykanta
W noweli nie podaje się jego nazwiska, a jedynie wiejski przydomek „Muzykant", nadany mu przez mieszkańców wioski.. Streszczenie.. Czym były skrzypce dla Janka .. (1892) Na jasnym brzegu (1897) Sąd Ozyrysa .- przypomnienie pojęcia „nowela" i podanie dowodów na to, że „Janko Muzykant" jest nowelą.. 3.Wskaż różnice i podobieństwa między opowiadaniem „Dobra pani" E. Orzeszkowej a nowelą „Janko Muzykant" H. Sienkiewicza.. Główny bohater noweli, dziesięcioletni chłopiec, który posiada wyjątkowy słuch i talent muzyczny.. - Zakradanie się w nocy pod karczmę, żeby posłuchać gry skrzypiec.. Napisz optymistyczne zakończenie noweli pt. "Janko Muzykant" Plis muszę to mieć na poniedziałek Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Napiszę,jakie jest zakończenie noweli janka muzykanta i wyjaśnie co oznaczaNapisz krótko dzieje Janka Muzykanta.. Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem.. - Zrobienie przez chłopca skrzypiec z gonta i włosienia końskiego i gra na nich.. Matka Janka - biedna kobieta, która kocha swoje dziecko mimo jego wad, jednakże nie rozumie chłopca.78% Bronię, czy oskarżam Janka Muzykanta ("Katarynka") 78% Charakterystyka Janka Muzykanta.. Chłopiec od urodzenia był bardzo wątłym dzieckiem.. Streszczenie jest bardzo streszczone..

... Uł€ż szczęśliwe zakończenie noweli janko muzykant daje 6 punktów.

Wiecie, kim był, gdzie i w jakich warunkach mieszkał, znacie jego wielką miłość do skrzypiec i ich muzyki.Janko Muzykant chciał mieć skrzypce.. Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, Narodziny kręciłygłowamiinadmatką,inaddzieckiem.KowalkaSzymonowa,którabyłana mą-drze sza,poczęłachorąpocieszać: — Da ta — powiada — to zapalę nad wami gromnicę, uże z was nic nie będzie,o Janko Muzykant chciał mieć skrzypce.. To było jego nieosiągalne marzenie - napisz, o czym ty marzysz i w jaki sposób dążysz do realizacji tych marzeń.. Zamiłowanie Janka do muzyki.. - Słyszenie przez Janka muzyki w każdym miejscu.. 18 lutego 2016 20 marca 2016 admin 0 Comment "Dobra Pani" , Eliza Orzeszkowa , Henryk Sienkiewicz , Janko Muzykant , język polski , matura , matura z języka polskiego , matura z polskiego , różnice i .Janko Muzykant Przyszło to na świat wątłe, słabe.. Zredaguj charakterystykę wybranego bohatera jednego z omówionych mitów.. Potrafił spędzać godziny w pobliżu karczmy, w której grała muzyka.. - Nadanie Jankowi przydomku Muzykant.. Wiem, że dobrze znacie już Janka Muzykanta, bo przeczytałam Wasze poprzednie prace.. 84% Wartość ważna dla młodego, współczesnego człowiekaJanko Muzykant (1879) Przez stepy (1879) Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela (1880) Niewola tatarska (1880) Za chlebem (1880) Orso (1880) W krainie złota (1881) Latarnik (1881) Bartek Zwycięzca (1882) Jamioł (1882) Ta trzecia (1888) Sachem (1889) Wspomnienie z Maripozy (1889) Pójdźmy za Nim!.

W formie opowiadania napisz szczęśliwe zakończenie noweli pt. „Janko Muzykant".

Kowalka Szymonowa, która była najmądrzejsza, poczęła chorą pocieszać:Przygotuj swoje stanowisko pracy i usiądź wygodnie, a następnie napisz wypracowanie na jeden spośród trzech tematów.. 82% "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza - opracowanie.. Jak potoczyłyby się losy Janka Muzykanta, gdyby żył dzisiaj (H. Sienkiewicz „Janko Muzykant") Opowiedz, co wzruszyło cię w noweli „Janko Muzykant"Cieszę się, że tydzień z Sienkiewiczem zaczynam od tej właśnie noweli.. Jego wielkim marzeniem stało się posiadanie tego instrumentu.. darek44; 12.05.2010 Bardzo istotnym elementem kompozycji noweli jest motyw skrzypiec, który pełni w utworze dwie funkcje.. Przyszedł on na świat w bardzo biednej rodzinie chłopskiej, której na przednówku zwykle brakował jedzenia, dlatego też głód nie był dla niego czymś obcym.Janko Muzykant - charakterystyka • Janko Muzykant.. To było jego nieosiągalne marzenie - napisz, o czym ty marzysz i w jaki sposób dążysz do realizacji tych marzeń o Jak potoczyłyby się losy Janka Muzykanta, gdyby żył dzisiaj (H. Sienkiewicz „Janko Muzykant") o Opowiedz, co wzruszyło cię w noweli „Janko Muzykant"Nowela "Janko Muzykant" Henryka Sienkiewicza z 1879 roku opowiada o losach chorowitego chłopca Janko żyjącego w polskiej wsi znajdującej się pod zaborem rosyjskim.Janko Muzykant to krótka książka, przerobiliśmy ją na jednej lekcji wraz z jakąś inną..

... Dobre zakończenie janka muzykanta; Błagam o szybką pomoc.

…Akcja „Janka muzykanta" rozgrywa się w XIX wieku w małej polskiej wiosce.. Janko to chłopiec bardzo wątły, który od urodzenia ma problemy .Przydatność 70% Charakterystyka Janka Muzykanta.. Jednak uważam że dla przyzwoitości można przeczytać całość tak krótkiej książki.. Krótko o Mitologi ( Mit ) Stanisław Wokulski jako człowiek przełomu epok;Wymyśl inne zakończenie noweli "Janko muzykant" H. Sienkiewicza 1 Zobacz odpowiedź 1 odpowiedź ilonoss Janko dostaje w prezęcie od lokaja skrzypki.Po pewnym czasie lokaj prosi jego matkę o rękę,która od razu się zgadza.. Mały Janko najbardziej lubił dźwięk, który wydawały skrzypce.. Pochodził z biednej, wiejskiej rodziny, wychowywała go tylko matka - komornica.. 83% Obraz życia dzieci wiejskich w XIX wieku - na podstawie "Dobrej pani", "Janka Muzykanta" i "Antka".. „Janko muzykant" mieści się ledwie na 5 stronach, a po skończeniu lektury opowiadania, czułam się przygnieciona jego ciężarem.. Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.3.. Wprawiony w tworzeniu dla siebie fujarek, stworzył wymarzony instrument.Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant 1.. 2011-11-26 11:06:30 Jak opowiedziec Janka Muzykanta 2012-03-22 12:02:57 Jakie jest zakończenie baśni słowik i dla kogo było ono szczęśliwe 2011-12-19 17:48:17Janko Muzykant - streszczenie, W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.Janko Muzykant - chudy chłopiec, który niezmiernie kocha muzykę..

Dziękuję ...Uł€ż szczęśliwe zakończenie noweli janko muzykant daj - rozwiązanie zadania.

Był szczęśliwy, że może na nich grać.. Inna z kolei ostrzegała, aby szybko ochrzcić dziecko, bo ono także wkrótce umrze.Zmieniono zakończenie "Janka Muzykanta" 09:50, 21.02.2016 | N.CH.. Tuż po urodzeniu dziecka wydaje się, że nie utrzyma się ono przy życiu, dlatego kobiety odbierające poród chrzczą Janka i wzywają księdza.Chłopiec zyskał przydomek Janko Muzykanta.. Był tak wątły i słaby, że kobiety postanowiły go ochrzcić zaraz po urodzeniu w obawie, by nie umarł przed przybyciem księdza.- uczeń potrafi zredagować (napisać) inne, szczęśliwe zakończenie utworu.. Jest krótka, ale ma w sobie potężną moc.. Choć dla leniwych może się przydać.. Zwroty a) wstęp: - pewnego dnia.. - zaczęło się to tak.. - tego zdarzenia nigdy nie zapomnę.. b) rozwinięcie: - na początku - potem - następnie c .Janko Muzykant jest tytułowym bohaterem noweli Henryka Sienkiewicza.. Z racji tego, że rok 2016 został ogłoszony Rokiem Sienkiewiczowskim we włocławskim teatrze będzie można obejrzeć adaptację jednej z najbardziej znanych noweli tego pisarza.. W pierwszej jest elementem sprawczym głównego zdarzenia .Czy zakończenie Małego Księcia było szczęśliwe?. Pani Szymonowa mówiła matce Janka, że nie pożyje ona długo po porodzie.. Nowela na ledwie kilka minut, a po skończeniu, człowiek pochyla się jeszcze długo nad tym, co właśnie przeczytał.. W jaki sposób zostanie pokazana historia zawarta w utworze „Janko Muzykant"?1.. Skomentuj.. NarodzinyPrzyszło to na świat wątłe, słabe.Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem.. Zakradanie się Janka pod dwór.Janko Muzykant - 10-letni chłopiec określany przydomkiem z racji zdolności muzycznych, jego matka, wójt, Stach.. Janko Muzykant to tytułowy bohater jednej z nowel Henryka Sienkiewicza.. TEMATY DO WYBORU: 1.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt