Szczegółowy plan wydarzeń antygona
Kara śmierci dla Antygony.. Samobójstwo żony króla Eurydyki.. Bunt Hajmona przeciw woli ojca.. Przepowiednia Tyrezjasza.. Wizyta Tyrezjasza u Edypa.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.Antygona - streszczenie szczegółowe, plan wydarzeń Antygona, wydarzenia poprzedzające treść Antygony.. Decyzja Antygony.. Kup na rok .Plan wydarzeń Antygony : 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. Oskarżenie Tyrezjasza o spisek z Kreonem.. Ismena próbuje ratować siostrę.. Śmierć Antygony i Hajmona.. Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w „zakazanym" pogrzebie brata.Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. 8.Zobacz też: "Odyseja" - streszczenie, bohaterowie, plan wydarzeń ''Antygona'': bohaterowie Poznanie ciekawych, choć uwikłanych w tragiczne losy, postaci umożliwia właśnie lektura utworu .Ułóż szczegółowy plan wydarzen lektury Antygona sofoklesa 1 Zobacz odpowiedź magda123453 magda123453 1.. (2/3) Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieWydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Rozmowa Antygony i Ismeny dotyczaca pochowania ciała brata a) bunt Antygony przeciwko decyzji Kreona b) deklaracja Ismeny posłuszeństwa wobec władcy..

Rozpacz Kreona.Plan wydarzeń „Antygony".

Chór wyjawia przyczyny bratobójczej walki.. Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Antygona winowajczynią - powtórna próba pochówku.. 2010-01-12 15:12:44 szczegółowy plan wydarzeń "samolubny olbrzym" 2010-09-29 17:33:48 Napisałby mi ktoś plan szczegółowy Małego Księcia 2009-02-27 12:30:50Plan wydarzeń szczegółowy Antygony - rozwiązanie zadania.. Spotkasnie młodych ludzi 6.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: biblia pierwszego kontaktu klucz grochowiak madonna obrażona interpretacja sąd nad kasią z książki oto jest kasia dzień .To jest plan wydarzeń mitu, To jest plan wydarzeń mitu, nie ksiązki.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. PLAN WYDARZEŃ 1.. Oskarżenie Antygony.. Dokonanie zakaznego obrzędu pogrzebowego przez Antygonę.. Antygona mimo sprzeciwu Ismeny podejmuje decyzję o pogrzebaniu zwłok brata.. Rozpoznanie prawdy przez Jokastę.. Antygona informuje Ismenę o zakazie Kreona dotyczącym grzebania ciała Polinejkesa.. Pożegnanie bohaterów ze światem.2..

4.Plan wydarzeń "Antygony".

Pojawienie się na balu 14-letniej Julii 4.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. 6.Pojmanie Antygony.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. Informacja o postanowieniu Kreona w sprawie Polinejkesa.. 69,30 zamiast 99 zł.. Zakaz Kreona grzebania ciała Polinejkesa 2.. Rozmowa Antygony z Ismeną.. więcej tagów.Plan wydarzeń szczegółowy Antygony - rozwiązanie zadania.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. 10.Rozpacz Haimona 11.Rozmowa Kreona z synem.. Postanawia mimo wszystko pochować Polinejkosa.. Przybycie Romea na bal 5.. Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w „zakazanym" pogrzebie brata.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Trudne.pl.. Roczny Miesięczny RABAT 30% Nielimitowany dostęp roczny.. 3.Losy Edypa i jego rodziny.. Seria nieszczęść w Tebach.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. 6.Pojmanie Antygony.. Rozmowa Kreona z Hajmonem zakochanym w Antygonie i prośba o zmianę decyzji.Streszczenie „Antygony" w pigułce ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. Król dowiaduje się o złamaniu rozkazu.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Antygona - plan wydarzeń.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika..

3.Plan wydarzeń.

Spotkanie Antygony z Ismeną - odmowa udziału w „zakazanym" pogrzebie brata.. Nakazuje znaleźć winnego.. Dowiedzenie niewinności Ismeny.. Uliczna zwada zwaśnionych rodów 2.. Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. Przypuszczenia Edypa o własnej winie.. Decyzja o skazaniu mordercy Lajosa.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. Tajemnicza rozmowa Romea i Julii w oknie (scena balkonowa) 7.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Poglądy Kreona na władzę.Antygona - Plan wydarzeń.. Postanowienie Kreona o śmierci osoby, która pogrzebała Polinejkesa.. 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. Od 1 do 1 z 1 .Szczegółowy plan wydarzeń stara narnia.. Skazanie Antygony na śmierć.. Informacja o śmierci Polybosa.. Pojmanie Antygony.. Zapowiedz uczty u Kapuletów 3.. Wyjawienie prawdy o zabójcy i winowajcy nieszczęść w Tebach.. Losy Edypa i jego rodziny.. 12.Kreon oburzony .Plan wydarzeń Antygony : 1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona.. 6.Pojmanie Antygony.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz .Sofokles - Antygona - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury, streszczenie, problematyka, czas i miejsce akcji, rozwój teatru w starożytnej Grecji, cechy tragedii klasycznej, jak wyglądał te1.Zakaz grzebania ciała Polinika wydany przez Kreona..

9.Poświęcenie ...Plan wydarzeń: 1.

2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.. Strażnik oznajmia Kreonowi, że ktoś pochował ciało, Kreon wpada we wściekłość i grozi strażnikowi śmiercią.. Chór starców poznaje wolę władcy.. Antygona dowiaduje się o rozkazie króla zabraniającym pogrzebania ciała jej brata.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Akcja w książce zaczyna się jak on już został królem i ma czworo dzieci z Jokastą.. Zaloguj się lub zarejestruj by odpowiadać; Anonymous, czw., 10/08/2009 - 18:53 5.Kreon dowiaduje się o złamaniu jego rozkazu.. 4.Poglądy Kreona na władzę.. Użyj równoważników zdań.. 9.Poświęcenie siostry Ismeny.. 9.Antygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona.. 7.Antygona wierna prawom boskim.. 3.Plan wydarzeń.. Korzystny rabat Jednorazowa płatność Nie płacisz za wakacje!. Wieść o próbie pogrzebania zwłok Polinika.. Antygona chowa ciało zmarłego brata.. 2.Decyzja Antygony pogrzebaniu zwłok brata.Przydatność 55% Plan wydarzeń lektury pt. ''Romeo i Julia''.. 8.Kreon odrzuca względy rodzinne.. Decyzja Kreona o skazaniu na śmierć obu sióstr zmarłego Polinejkesa.. Ułóż szczegółowy plan wydarzeń opisany w tekście stara narnia.. Rozmowa Hajmona z ojcem.. Decyzja Antygony o pochowaniu brata.. Decyzja Antygony o pochowaniu zwłok brata.. Wieść o złamaniu zakazu Kreona.. Wizyta Romea u ojca Laurentego 8.1.. 9.Poświęcenie .ANTYGONA - STRESZCZENIE SZCZEGÓŁOWE - STRESZCZAJ SIĘ Z NAUKĄ .. Wallenrod Konrad Wallenrod Treść Utworu Krzyżacy Król Edyp Król Edyp Treść Dramatu Nie Boska Komedia Opracowanie Plan Wydarzeń Streszczenie streszczenie szczegółowe Wesele Treść Dramatu Zygmunt Krasiński.. Antygona rozmawia z Ismeną, która decyduje się nie pomagać siostrze w pochowaniu Polinejkesa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt