Plan wydarzeń katarynka karta pracy
- Bicie Janka przez matkę z powodu jego lenistwa i ciągłego mówienia o graniu.. Ułożę plan wydarzeń i podzielę je na realne i fantastyczne, napiszę list do przyjaciela o moim życzeniu, które mogłoby spełnić czerwone krzesło.. - 1., Oświadczyny młodzieńca.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. // (wersja trudniejsza) Kim jest pan Tomasz?. Losy pana Tomasza (element retrospektywny, poznany z relacji narratora):a) Młodość Tomasza i powodzenie u kobietb) Kariera mecenasa i flirty z wieloma kobietamic) Urządzanie mieszkania i poszukiwanie żonyd) Poświęcanie wolnego czasu sztuce i muzyce oraz nienawiść do kataryneke) Starość Tomasza i spotk.1.. Odpowiedzi możesz zapisać w zeszycie (nie musisz rysować rysunków).. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, .Charakterystyka bohaterów.. Andrzej Maleszka „Czerwone .Janko Muzykant - plan wydarzeń, .. - Branie przez Janka udziału w pracach wiejskich i zdobywaniu pożywienia od ósmego roku życia: pasienie bydła, rozrzucanie gnoju, zbieranie grzybów.. Plis proszę plan wydarzeń w punktach , zwiezle i na temat !. Sam zaś postanowił udać się do kilku okulistów i zająć dziewczynką.. Plan wydarzeń: ( minimum 5 punktów) Gdy napiszesz plan wydarzeń, zrób zadania z następnej strony ..

Plan wydarzeń "Katarynki" ?

Pojawienie się kataryniarza 7.. 1.Opis kolekcji ze szczególnym uwzględnieniem kamizelki oraz przybliżenie postaci narratora.Karta pracy dla ucznia; Lekcja 42.. Autorem książki jest Bolesław Prus.. Nienawiść Tomasza do kataryniarzy.. 3 - tworzymy plan wydarzeń w formie wypunktowanej notatki Koszalin - Spór o graniczną miedzę: ćw.. Magiczne krzesło" - omówienie lektury cz. 2.. Pomaga ojcu polować, ucząc się jednocześnie wszystkiego, co będzie mu potrzebne .Spotkania młodego strzelca i tajemniczej dziewczyny.. „Plan wydarzeń", poziom 2, plik: temat-63-karta-pracy-2-plan-wydarzen-poziom-2.doc (application/msword) Teraz polski!. 3 - numerujemy obrazki zgodnie z kolejnością zdarzeń i podpisujemy je ; Ćwiczenia do lektury "Katarynka" ćw.. 2020-10-20 14:13:07 Jakieś pomysły na te pytania?. Jest ciekaw świata, interesuje go, jak żyją inne narody.. 2.Jednakże Pan Tomasz nakazał mu, by w zamian za stosowną opłatę, każdego dnia wpuszczał na podwórze katarynkę.. :D 2020-10-19 23:37:0416) "Tajemniczy ogród" - karty pracy + ramowy plan wydarzeń :) Opublikowano 24th October 2017 , autor: "Sowia wiedza" i "Kulinarne inspiracje Sebastiana Sowy" :) 0Uporządkuj wydarzenia w kolejności chronologicznejKatarynka.doc • Temat: Mecenas i niewidoma dziewczynka -spotkanie dwóch światów..

Plan wydarzeń.

Czas pracy: 2 godziny lekcyjne Wskazówki do pracy: 1.. Mapa witryny.. Zamiłowanie Janka do muzyki.. Zapoznaj się z notatką biograficzną Bolesława Prusa.- odsyłam Cię do podręcznika str.253- przeczytaj informację z ramki, w której znajduje się też portret pisarza oraz Majówka z Prusem.. Anaruk - dwunastoletni eskimoski chłopiec, mieszka z rodziną na Grenlandii.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.. Pokaż wszystko.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz // odp.. Przedstawienie pana Tomasza a) Pan Tomasz w młodości b) Poszukiwania żony c) Pan Tomasz w dojrzałym wieku 2.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Bolesław Prus „ Katarynka".. Przedstawienie pana Tomasza.. Wizyta w domu handlowym, zakup kapelusza przez ciotkę i poznanie czarownicy Filomeny.. I wtedy nie obowiązuje chronologia wydarzeń, a selekcji materiału dokonuje się ze względu na temat pracy.Katarynka, Bolesław Prus - lektury szkolne z omówieniem - Wydawnictwo Greg, księgarnia internetowa .. dla dzieci lektury opracowania egzaminy/matura karty pracy tablice słowniki encyklopedie lekka literatura e-booki..

A drugi rodzaj to plan - projekt pracy.

- Rozpoznajemy części zdania // odp.ćw.. Author:Potrzebuje plan wydarzeń do mitu o Tezeuszu i Ariadnie 2020-10-20 17:01:12 Napisz dedykację, którą mógłbyś/mogłabyś zamieścić na zdjęciu z obozu przetrwania.. Polska Zmień szablon Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. Wprowadzenie czytelnika w fabułę.. Historia niewidomej dziewczynki a) Choroba b) Oswajanie się z kalectwem 6.. Zaprzyjaźnia się z rodziną Anaruka.. Pojawienie się i zniknięcie kury.Temat 63, karta pracy 2.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Temat: ,,Katarynka"- spotkanie z lekturą i jej autorem.. Przeprowadzka rodziny Karolci i znalezienie błękitnego koralika.. Polarnik - jest narratorem opowiadania, podróżnikiem, można wywnioskować, że był w wielu miejscach.. Do .Karta-pracy-nr-2 - Katarynka - dokument [*.docx] Karta pracy: Plan wydarzeń noweli Katarynka Bolesława Prusa Dopisz brakujące punkty planu wydarzeń.Karta pracy do lektury „Katarynka" (kartę pracy proszę odesłać) ( To łatwe, wszystkie wiadomości znajdziecie w tekście lektury ) .. Andrzej Maleszka „Czerwone drzewo.. .Społeczność Monikakotopka "Katarynka" Katarynka 3 - plan wydarzeń, nowela.. „Plan wydarzeń", poziom 2 .Katarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie ..

Karta pracy dla ucznia; Lekcja 43.

Sprowadzenie się do kamienicy nowych lokatorek 5.. - 2., Wątpliwości dziewczyny dotyczące męskiej stałości.. - 3.„Katarynka" to nowela, której akcja koncentruje się na ulicy Miodowej, która mieści się w Warszawie.. PDF Materiały do wydruku.. Opis Pana Tomasza.. Uzupełniamy plan wydarzeń (wersja łatwiejsza) // odp.. 2b - samodzielnie uzupełniamy plan wydarzeńPraca i Kariera (87133) Wszystkie (87133) Kariera (14161) Praca (43749) Prace sezonowe i .. Karta Rowerowa i Motorowerowa (4044) Ośrodki Egzaminacyjne (317) Prawo Jazdy - Pozostałe (5490) .. Większość wydarzeń dotyczy mieszkania Pana Tomasza, jak i sąsiedztwa, które ma on okazję obserwować ze swojego okna.Kamizelka - Plan wydarzeń A. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Masz problem ze zrozumieniem utworu Katarynka?. Zaloguj się Załóż konto Menu Oferta edukacyjna Inne Zaloguj się Załóż konto Temat 63, karta pracy 2.. "Katarynka" to lektura sugerowana dla klasy 4-6.. Zdążył także nagrodzić finansowo pracę kataryniarza.. 2a - uzupełniamy plan wydarzeń, wykorzystując podane równoważniki zdań ćw.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ułóż plan najważniejszych wydarzeń w lekturze w kolejności chronologicznej, a następnie przepisz go do zeszytu.Plan wydarzeń..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt