Rozprawka czy internet jest rzetelnym źródłem informacji
Należy przytaczać źródła niezależne, o uznanej reputacji, gwarantujące dokładne sprawdzanie opisanych w nich faktów.. W pełni zgadzam się z tezą, że warto z niego korzystać.Aby uświadomić, dlaczego jest on niezbędny, przedstawię kilka argumentów.. Niestety jest wiele zasobów, w których są podane informacje fałszywe.Dlaczego Internet to jedyne rzetelne źródło informacji 0 komentarzy.. 12% badanych nie potrafi ocenić istotności internetu jako źródła informacji, a dla 3,5% jest to raczej niezbyt ważne .Jest, ponieważ zawiera informacje na wszystkie tematy, można w nim znaleść potrzebne dane, zawiera pocztę, encyklopedie, słowniki, opracowania, rozprawki, itp. Dużo stron internetowych jest przekłamanych przez innych użytkowników ponieważ chcą zaszkodzić innymInternet jest głównym źródłem informacji.. A tych umieszczonych w sieci jest nieprzebrane morze.. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Wyjaśnij, dlaczego internet nie zawsze jest wiarygodnym źródłem informacji.. podaj argumenty prezentując rożne punkty widzenia.. Ważne jest, aby przed przekazaniem znalezionej w Internecie informacji, wykorzystaniem jej w pracy czy projekcie, przyjrzeli się źródłu, z którego ona pochodzi.Internet może więc posłużyć jako źródło informacji.. Autorka podejmuje kwestię jakości i rzetelności informacji w internecie oraz ważności tego medium jako źródła po-zyskiwania informacji..

5 na tak 5na nie szyboooo daje najCzy internet jest rzetelnym źródłem informacji.

Rzetelne.. Nie wiem To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćInternet jest też niezwykle pomocny osobom niepełnosprawnym, które dzięki niemu nie muszą pokonywać wielu barier, nie tylko architektonicznych.. Internet jest potrzeby, bo:-zbieramy informacje przydatne do szkoły-komunikujemy się, nawiązujemy nowe znajomości-przeglądamy reklamy ofert, które mogę nas zainteresować Internet NIE jest potrzebny, bo:-odciąga uwagę młodzieży od nauki-można popaść w nałóg-można spotkać się z przemocą w sieciTa sieć globalna niewątpliwie zmienia nasz świat oraz samych ludzi, dlatego ważne jest nauczenie się go, opanowanie i umiejętne korzystanie z informacji przez niego dostarczanych.. Dzięki niemu zaoszczędzamy dużo czasu, ponieważ nie musimy korzystać z takich miejsc jak czytelnia czy biblioteka.. Po wypisaniu i przeanalizowaniu wszystkich argumentów za i przeciw uważam, że Internet jest współczesnym źródłem wiedzy i informacji.Internet nie jest do końca rzetelnym źródłem informacji, ponieważ nie wszystkie strony zawierają prawdziwe informacje.. Codziennie kilkaset milionów ludzi na naszej planecie korzysta z Internetu - rozmawia, wymienia poglądy, doświadczenia, zasięga porad, wysyła pocztę elektroniczną, albo zwyczajnie sobie plotkuje..

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie korzystać w celu zdobycia ważnych informacji z tylko jednej strony.

Czy rzeczywiście można tam znaleźć wiarygodne i fachowe opinie?Internet jest nie tylko wspaniałym źródłem.Jako potężne źródło informacji zmienił świat, sytuację nauki, gospodarki i innych dziedzin życia społecznego.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Napisz rozprawkę o tym czy Internet jest rzetelnym źródłem informacji.. Być może nie są tam właściwe informacje, więc w celu wyszukiwania czegoś ważnego powinno się użyć kilku stron, aby się upewnić.Badania nad Internetem jako źródłem informacji o chorobie The research of Internet as the source of information about a disease Ewa Ulatowska-Szostak 1/, Jerzy T. Marcinkowski 1/, Małgorzata Gromadecka-Sutkiewicz 2/, Małgorzata Krzywińska-Wiewiórowska 3/, Barbara Stawińska-Witoszyńska 3/.. b) informacje mogą być zamieszczane dla żartu (jakieś plotki) c) niektóre informacje ciężko znaleźć ponieważ wyskakuję te nie na temat.Rzetelne źródło informacji to takie, które jest wiarygodne i podaje prawdziwe dane.. Argumenty : a) Większość informacji zamieszczana jest przez internautów, którzy niekoniecznie mają o owej sprawie jakiekolwiek pojęcie (w necie jesteśmy prawie anonimowi.).

Min.2 strony w zesycieOpracowanie stara się odpowiedzieć na pytanie, czy internet jest medium informacji, czy też dezinformacji.

- legalniewsieci.pl.. Wydawałoby się więc, że powinna być łatwa do napisania, jednak wcale tak nie jest.. Takie, które można również zacytować w artykule, pracy naukowej czy po prostu w Internecie.Jakie źródło informacji jest najbardziej rzetelne?. Napisz rozprawkę w której rozważysz czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem (200 wyrazòw) POMOCY PLS NA JUTRO .Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. Jest on nieograniczonym zbiorem dużej ilości danych, które można szybko zgromadzić.. Bez wątpienia w Internecie znajdziemy potrzebne nam informacje z każdej dziedziny wiedzy.Po pierwsze, internet jest źródłem wiedzy, w którym znajduje się wiele użytecznych informacji.. Im dokładniej sprawdzono fakty, tym źródło jest bardziej wiarygodne.Ale czy informacje podawane w mediach społecznościowych są prawdziwe?. Dzięki niemu można zapłacić rachunki za mieszkanie czy telefon, zrobić zakupy, poszukać najnowszych informacji - bez konieczności wychodzenia po prasę do najbliższego kiosku.Rozprawka jest formą wypowiedzi, która ma bardzo ściśle określone reguły kompozycyjne..

(2010-12-03) Coraz częściej zamiast w encyklopedii, słowniku, atlasie geograficznym informacji szukamy w Internecie.

Można przypuszczać że Wikipedia ma w sobie prawdziwość.. Kliknij i odpowiedz.Rzetelność informacji oznacza, że dana informacja jest prawdziwa oraz wszystkie jej elementy znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, a źródła jej pochodzenia są wiarygodne.. Oczywiście fakt jest faktem i Internecie można nieźle namieszać, ale zdecydowanie częściej w Internecie, a nie w innych mediach znajdziemy prawdziwe informacje na pewne tematy, a przecież o prawdę właśnie .W dzisiejszych czasach bardzo powszechnym źródłem informacji jest Internet.. Poprzez słowniki i programy edukacyjne oraz encyklopedie, młodzież dokształca się, poznaje formułki czy jakieś zagadnienia oraz tłumaczenia wyrazów obcych.. Wymiana informacji była, jest i nadal pozostanie niezakwestionowanym motorem rozwoju ludzkości.Czy Internet jest wiarygodnym źródłem informacji?. Dobrze również by wszystkie dane dotyczące informacji nie pochodziły z jednego źródła, ale by miały potwierdzenie w kilku niezależnych od siebie publikacjach, a także pochodziły od osoby .minioncia.. Przede wszystkim takie źródło musi być pierwotne (nieprzetworzone) i oficjalne.Znasz odpowiedź na zadanie: Dlaczego encyklopedia jest pewnym źródłem informacji a internet nie?. Internet staje się wirtualnym centrum usługowym o globalnym zasięgu.Teza: Moim zdaniem internet nie jest dobrym źródłem informacji.. Nie jest, ponieważ można zostać oszukanym, istnieją strony, na których sami dodajemy informacje (nie zawsze są prawdziwe i aktualne), za niektóre informacje trzeba zapłacić.Jest on potrzebny do pracy i nauki, a w wielu przypadkach również do komunikacji..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt