Charakterystyka głównego bohatera ten obcy
Uważa go za złego człowieka i myśli, że skrzywdził jej mamę.. Elementy świata przedstawionego: -czas akcji-miejsce akcji-bohaterowie-wydarzenia.. Zamknij.. Głównym bohaterem książki Ten Obcy jest Zenek.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której .Motywy literackie w powieści „Ten obcy" Motyw ojca W powieści często wspominana jest rola ojca w wychowaniu dziecka, jednak każdy z bohaterów ma inny stosunek do ojcostwa.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.. Ula nie ma kontaktu z doktorem Zalewskim.. .Charakterystyka Zenka "Ten obcy" Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. Chłopak porzuca dom rodzinny, ponieważ umarła mu matka, a ojciec popada w alkoholizm.. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu .Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik..

Ma około 16 lat i mieszka we Wrocławiu.Zadanie: opisz głównego bohatera ten obcy .

Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Zenek ma 16 lat, pochodzi z Wrocławia.. Dom i rodzina u poszczególnych bohaterów powieści.. Treść.. Charakterystyka głównych bohaterów powieści.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Ma ciemne włosy.. Napisz wstęp, który obejmuje przedstawienie postaci.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. W powieści widzimy trzy rodzaje samotności.. Ula jest samotna, ponieważ od czasu śmierci matki, nie potrafi nikomu zaufać.Charakterystyka Zenka Wójcika "Ten Obcy" Zenon Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. Samotny, niekochany i z poczuciem odrzucenia, włóczy się po świecie w poszukiwaniu wujka.Jednym z głównych bohaterów powieści pt. „Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Weź pod uwagę, skąd pochod zi główny bohater, informacje o jego rodzinie, problemy w życiu oraz jego decyzję dotyczącą przyszłości.. 2. był skryty, zdecydowanie małomówny, nieufny wobec ludzi, nawet dla najbliższych przyjaciół bywał opryskliwy.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Filmy.. Główne wątki „Tego obcego" „Ten obcy .Kompozycja, narracja i język powieści „Ten obcy" ostatnidzwonek.pl, „Ten obcy" możemy zaliczyć do powieści psychologicznej dla młodzieży.Wiek głównych bohaterów oraz opis przeżywanych przez nich przygód wskazuje na docelowy krąg odbiorców.Zadanie: napis charakterystykę zenka wójcika z książki pt quot ten obcy quot ireny jurgielewiczowej daję 10 Rozwiązanie: głównym bohaterem lektury p t ten obcy jest zenek wójcik, szesnastoletni chłopakTen obcy - Motyw samotności..

Jego matka nie żyła.… Czytaj dalej →Charakterystykę głównego bohatera lektury "ten obcy" 2 Zobacz odpowiedzi Odpowiedź.

K. Makuszyński „Szatan z siódmej klasy" grudzień (1 połowa) 1.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był .Charakterystyka Uli Zalewskiej - ,,Ten obcy " 2009-03-27 20:13:21 Scharakteryzuj głównego bohatera mitu "orfeusz i eurydyka" 2010-09-25 10:58:06 Zaprezentuj głównego bohatera powieści "szatan z siódmej klasy" 2011-03-06 12:43:33Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Jego obecność w książce nie jednokrotnie zmienia cały bieg akcji, dlatego nie wyobrażam sobie lektury "Ten obcy" bez niego.Tytuł powieści Ireny Jurgielewiczowej nawiązuje bezpośrednio do postaci głównego bohatera dzieła, Zenka Wójcika.W momencie, w którym jego obecność na wyspie zostaje odkryta przez grupę przyjaciół, staje się on dla nich intruzem - kimś obcym, kto chce zawłaszczyć sobie miejsce ich zabaw, kimś, kogo nie znają i kto pochodzi spoza Olszyny.Charakterystyka Zenka Wójcika.. Elementy świata .. Jest to bardzo miły chłopak,ale zawsze trzyma się swojego zdania.Nigdy nie odpuszcza.Zawsze jak coś sobie powie,zrobi to.. Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Zdarzenia składające się na fabułę składają się zarazem na zdarzenia w przedstawionych w danym utworze losach postaci.Każde z nich pozostaje w określonych związkach z pozostałymi zdarzeniami oraz z całością .I..

Jego matka nie żyje, a ojciec pracuje w warsztacie samochodowym.Charakterystyka Zenka Wójcika -bohatera lektury ,,Ten obcy... "Zenek Wójcik to główny bohater książki pt. "Ten Obcy".

Samotny, niekochany i z poczuciem odrzucenia, włóczy się po świecie w poszukiwaniu wujka.. Jego matka nie żyła.Charakterystyka Zenka z Ten Obcy Kryteria I. Wstęp-prezentacja postaci (imię, nazwisko, pochodzenie) II.. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. poleca 85 % 10689 głosów.. Chłopiec czuje się wyobcowany, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół.. Jego mama zmarła, a ojciec go nie chciał i był alkoholikiem.. Trafia na wyspę… Czytaj dalej →Fabuła (łac. fabula „bajka, opowiadanie") - układ zdarzeń w świecie przedstawionym utworów epickich i dramaturgicznych, a także filmów i gier komputerowych.. Stracił matkę, która była najważniejsza w jego życiu.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do wuja, Antoniego Janicy.Myślę, że ten bohater jest bardzo ciekawą osobą, ponieważ ukazane są zarówno jego pozytywne, jak i negatywne cechy, co czyni go bardzo prawdziwym.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Powieść Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów..

Jednak stanowiło to tylko pewien rodzaj maski- nie chciał przed nikim odkrywać swojego nieszczęścia, jakby wstydził się tego, co ...Ten obcy - charakterystyka Zenka Wójcika.

Chłopiec ten zaprzyjaźnił się z dziećmi z Olszyn, a szczególną sympatią obdarzył Ulę Zalewską.. Dominika Grabowska 22 marca, 2013 język polski, Szkoła podstawowa No Comments.. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .Charakterystyka bohaterów z książki "Ten Obcy".. Cześć dalsza powieści "Ten obcy" Ireny JurgielewiczowejTo główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy".. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Charakterystyka bohatera lektury „ Ten Obcy" Charakterystyka Zenka Wójcika, bohatera książki Jurgielewiczowej „Ten obcy" Charakterystyka Mariana(Ten obcy) Ten obcy - bardzo krótkie streszczenie powieści.. Jet to chłopak badzo odważny i pewny siebie.Charakterystyka Zenka Wójcika Zenek Wójcik to główny bohater powieści ,,Ten obcy''.. Uciekł z domu ponieważ czuł sie niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Uciekł z domu ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.Kryteria oceny charakterystyki.. Charakterystyka bohaterów.. Zenek Wójcik to główny bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Irena Jurgielewiczowa - Ten obcy - Charakterystyka Zenka Wójcika.. Bohater ,,Tego Obcego?. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Przede wszystkim samotny jest główny bohater.. Miał 16 lat..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt