Napisz referat o szkodliwości palenia papierosów
Przy czym trzeba od razu zaznaczyć, że ten wstęp nie ma na celu zachęcania palaczy do przerzucania się na palenie elektronicznych papierosów.Z wiekiem gwałtownie zwiększa się częstość prób palenia i dynamika tego wzrostu jest znacznie większa u dziewcząt.. Papieros zawiera przeciętnie od 15 do 20 mg nikotyny, a podczas palenia do krwi przenika około 1 mg tej substancji psychoaktywnej.Nikotyna to alkaloid o cierpkim zapachu i drażniącym smaku występujący w roślinach: Nicotiana tabacum, Nicotiana rustica, Nicotiana persica, w stężeniu od 0,6% do 0,9%.Najpopularniejszą formą przyjmowania nikotyny jest palenie .Szkodliwość używania e-papierosa jest dwudziestokrotnie mniejsza niż palenie zwykłych papierosów - potwierdzają dane raportu rządowej organizacji zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii.. Poznajcie ich drugie oblicze - poważne kłopoty zdrowotne i głębokie uzależnienie.. Nikotyna i substancje smoliste zatruwają cały organizm, powodują niedotlenienie serca, miażdżycę naczyń i prowadzą do zawału serca.. Chaos informacyjny wynika m.in. z tego, że na świecie toczy się w mediach i nauce gorąca debata dotycząca e-papierosów, w której zarówno ich zwolennicy jak i przeciwnicy wysuwają silne .Dlatego tak bardzo ważne są działania profilaktyczne.. U wielu kobiet wywołuje zaburzenia cyklu miesiączkowego, jest trzykrotnie częściej niż inne czynniki przyczyną występowania poronień i dziesięciokrotnie bezpłodności, a także przedwczesnych i patologicznych porodów.Najsilniejszy związek z paleniem wykazują nowotwory złośliwe: płuc (80 - 90% nowotworów występuje u palaczy!.

Nie ma zdrowych papierosów.

Ostatnim głośnym przykładem jest przypadek 17-letniego licealisty, który musiał przejść przeszczep płuc.. Nieco słabszy związek obserwuje się w przypadku nowotworów żołądka, nosa, wargi, wątroby, miąższu nerki oraz białaczki.z paczki papierosów jest śmiertelną dawką dla człowieka ( 1 kropla czystej nikotyny -60mg- powoduje zgon człowieka w ciągu 10 min), Ma właściwości uzależniające, Podczas palenia część nikotyny dostaje się do organizmu tzn. do krtani, płuc, do krwi a z krwią do mózgu i serca,Mity na temat palenia papierosów.. Ale ich opinie na temat e-papierosów są rozbieżne.Palenie tytoniu ma fatalny wpływ na funkcjonowanie organizmu.. Uruchamiają niszczącą płuca reakcję układu odpornościowego, dodatkowo, pod pewnymi względami mogą szkodzić podobnie jak dym tytoniowy.. Kości.. Brakuje rzetelnych badań na ich temat.. Niezaprzeczalnym jest fakt, że palenie powoduje bardzo poważne choroby.. Palenie zabija jednego na dwóch palaczy.. Palacze są bardziej narażeni na choroby nowotworowe płuc, przełyku, tchawicy, krtani, krwi, nerek, pęcherza moczowego, trzustki i wątroby.Szczególnie witamina C i witamin z grupy B. Palenie papierosów sprzyja powstawaniu, miażdżycy, zawałom serca, udarom, nowotworów w tym nowotwory złośliwe, najczęściej są to nowotwory płuc, krtani lub przełyku..

Wpływ palenia papierosów na zdrowie.

W dymie papierosowym i samym papierosie znajduje się mnóstwo trujących związków chemicznych, w tym substancji rakotwórczych.. Co do tego wszyscy lekarze są zgodni.. Ważne jest też leczenia odwykowe polegające na stosowaniu np. plastrów z nikotyną, gum do żucia z nikotyną, filtrów do papierosów pochłaniających nikotynę.Palenie papierosów sprzyja tworzeniu się w naczyniach krwionośnych blaszek miażdżycowych.. Światło naczyń ulega zwężeniu, krew przeciska się przez nie z coraz większym trudem.Palenie - czynność, podczas której różne substancje (najczęściej tytoń) są spalane, a dym, który wydziela się podczas tego procesu, jest wdychany (inhalowany).. Obliczono, że 25-letnia osoba, która wypala 10 papierosów dziennie, skraca swoje życie o 4,5 roku.Bierne palenie niesie więc za sobą identyczne skutki zdrowotne, co aktywne palenie papierosów.. Osłabia potencję, jest często przyczyną nerwic płciowych.. W listopadzie Amerykańska Agencja ds.Natomiast mniejsza szkodliwość dla zdrowia e-papierosów czy też ich pomoc w rzuceniu palenia są już przedmiotem sporów.. A jeśli i one nie pomagają, rekomendujemy pacjentom przejście z tradycyjnych papierosów na produkty podgrzewające tytoń, które cechują się .W Stanach Zjednoczonych nie milknie dyskusja na temat szkodliwości palenia e-papierosów..

Co 12 sekund wskutek palenia papierosów umiera jedna osoba.

Nikotyna w papierosach.. Papieros to nie tylko nikotyna.. Dlaczego jeszcze e-papierosów lepiej nie traktować, jak nieszkodliwego gadżetu?Elektroniczne papierosy stały się elementem miejskiej kultury, gadżetem hipsterów i ludzi korporacji.. Po drugie, naukowcy dowiedli, że każdy papieros skraca życie palaczowi o kilka minut.Spustoszenie, jakie powoduje palenie papierosów, w pełni objawia się dopiero na późniejszym etapie.. Faktycznie, należy on do jednych z najpoważniejszych wpływów palenia papierosów na zdrowie (w 2009 r. w Polsce zmarło z jego powodu 21 206 osób).Ponadto palenie papierosów sprzyja występowaniu różnych schorzeń skóry, m.in. trądziku i łuszczycy - mówi dr Marcin Murmyło, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych IV w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, ekspert kampanii informacyjno-edukacyjnej Rakoobrona organizowanej przez wrocławską Fundację Rosa.Na całym świecie tyto ń powoduje corocznie blisko 3,5 miliona przedwczesnych zgonów.. Owe specyfiki podczas spalania uwalniają substancje aktywne, takie jak np.: nikotyna, które są następnie wchłaniane przez płuca.Od kilkudziesięciu lat prowadzone są kampanie informacyjne dotyczące szkodliwości palenia papierosów..

Przede wszystkim należy informować o szkodliwości palenia, propagować zdrowy stylu życia.

W Polsce choroby te są przyczyną zgonu co drugiego palacza w wieku 35-69 lat!Zdrowszą alternatywą dla papierosów miały być ich elektroniczne zamienniki.. Jedynie u osób, które palą nałogową, może wystąpić „ulga" po zapaleniu, wynikająca z głodu nikotynowego.. - posted in Szkoła: Cześć potrzebuje referatu na temat szkodliwosci palenia, za pomoc daje plusy.Co ciekawe, w porównaniu do badania z 2012 r. liczba osób przekonanych o szkodliwości e-papierosów wzrosła aż o 25 punktów procentowych.. Papierosy zawierają między innymi substancje smoliste, tlenek węgla, amoniak, cyjanowodór, chlorek winylu, aceton, kadm czy fenol.Choć skutki palenia są bardzo rozległe, to wielu konsumentów sięgających po wyroby tytoniowe słyszało o możliwości zachorowania jedynie na raka płuca.. Przy paleniu wzrasta możliwość zachorowania na białaczkę.Nałogowe palenie osłabia czynności narządów zmysłów - wzroku, słuchu, smaku, węchu i czucia.. Są to nowotwory płuc i krtani.. Każdy papieros skraca życie o 5,5 minuty, a: • 20 papierosów dziennie o ok. 5 lat • 40 sztuk to życie krótsze o 8 lat.. Niestety najnowsze badania pokazują, że wcale nie są bezpieczniejsze.. Początkowo palenie substancji o działaniu narkotycznym było formą rekreacji.. Przez chwilę wydawało się, że nastała moda na niepalenie, że restrykcyjne prawo (np. nakaz palenia tylko w wyznaczonych do tego miejscach) wpływa na zachowanie palaczy.Niestety, jak pokazują statystyki, moda na palenie papierosów ma się świetnie (głównie zasługa w tym lobby .Jeżeli po leczeniu cytyzyną pacjentowi nie uda się rzucić palenia, mamy do dyspozycji nikotynową terapię zastępczą oraz leki dostępne na receptę, o których przepisaniu decyduje lekarz.. Nieprawdą jest, że nie zaciąganie się dymem papierosowym nie wpływa na zdrowie.1.. ), krtani, gardła, przełyku, jamy ustnej, miedniczek nerkowych, pęcherza moczowego i trzustki.. Zdaniem lekarzy jedyną przyczyną choroby nastolatka było korzystanie z elektronicznego papierosa.Wielu nałogowych palaczy, którzy "nawrócili się" na e-papierosy, przekonuje innych o tym, że zrobili to właśnie dla swojego zdrowia, ponieważ są one o wiele mniej szkodliwe niż .. 1 .Nowe zagrożenia dla z d r o w i a p u b l i c z n e g o - E - P A P I E R O S Y Obecnie istnieje ponad 8,000 różnych smaków e-liquidu o owocowych bądź słodkich smakach (m.in.: czekolada, popcorn, guma balonowa, wanilia), które mają na celu zachęcić młode osoby do sięgnięcia po e-papierosa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt