Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu o prometeuszu
Człowiek nie miał ich siły, był bezbronny i nieświadomy.. Prosze o pomoc.. Czytamy na niebieskim tle i wpisujemy do zeszytu: 2. .. To znaczy że jest nie wzięte z internetu no i nie na podstawie mitu tylko wymyslone o Prometeuszu *wymyślone Swoje własne wymyslone Ok napisze ci .. To nie jest o Prometeuszu Wspieramy Twoją naukę z domu, dlatego, .Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Wyrzucono go z uczelni już na pierwszym roku, wstyd mu było ponownie prosić ojca o pomoc.. Teraz już jest niezdatny nawet do fizycznej pracy.Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Przeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści s. 269.. MIT: PRZYPOWIEŚĆ: 3.Zapoznaj się ze wzorem opowiadania twórczego na podstawie mitu ze strony 270 w podręczniku.. Po raz kolejny Prometeusz udał się po ogień niebieski.. 2) Pomyśl i napisz, jaki dar byłby ważny dla współczesnych ludzi, tak jak ogień w sytuacji opisanej w .Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. 2.Podaj dwie cechy mitu i przypowieści.. Przydatne słowa: - początek opowiadania.. Szkoła z TVP: klasa 6 Język polski, Lekcja 2, 15.05.2020 .. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00..

...TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.

Zatrudnił się na budowie, tam miał wypadek, leżał w szpitalu rok, amputowano mu palce u prawej ręki.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Twór Prometeusza był jedynie zewnętrznie podobny do bogów.. - zagadki.. Dodaj do mojej listy.. 85% Streszczenie Mitu o Prometeuszu.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. Moja lista Usuń z mojej listy.. Napisz inne zakończenie mitu.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE?. Ćwiczenia - do wyboru: - Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.-Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.- Znać treść mitu o Prometeuszu, str. 256-258, - Umieć napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu- str.269-270.. Temat: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z szóstego działu -cz. II.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas młodszych w nowym - kreatywnym ujęciu.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Wyjawia prawdę..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Zadanie: opowiadanie o prometeuszu Rozwiązanie: jednym z najważniejszych i najszerzej znanych bohaterów mitologii greckiej był prometeusz Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, na przykład przeniesionych w czasy współczesne.. 4.Przypomnij sobie z klasy V „Mit o Syzyfie" lub „Mit o Demeter i Persefonie".Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów..

Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Napiszecie opowiadanie o Prometeuszu?

Opowiadanie Jest to forma wypowiedzi, którą zna każdy.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. 1.Zapisz temat do zeszytu.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Wojna spadając na niego nagle pokrzyżowała mu wszelkie plany związane z rodzina.. WTOREK, 19.05.2020r.. Więcej o Szkoła z TVP: klasa 6.. Temat 1.. Prometeusz nauczał człowieka jak mądrze korzystać z ognia, przekazywał wiedzę o liczbach, nauczył go też pisać.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Jak napisać opowiadanie .. 72% Mit o Prometeuszu - streszczenie.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. 75% Napisz streszczenie Mitu o Prometeuszu - w sześciu zdaniach.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do szkoły podstawowej i coś, co będzie się za nami ciągnąć przez osiem lat podstawówki (bądź śledziło nas tam przez 6 lat, a następnie czyhało na nas w gimnazjum).Początek wojny trojańskiej, piękna Penelopa poczęła syna, któremu na imię było Telemach..

Opowiadanie odtwórcze.

Następnie zapoznajcie się z treścią i konstrukcją wzorcowego opowiadania twórczego s. 270.Motyw mitu o Prometeuszu był podejmowany już we wczesnym antyku.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. 2020-08-22 17:59:14 Materiały do nauki dialektów j. polskiego 2020-08-02 20:24:46; Czy jesteś w stanie wypowiedzieć dowolne słowo bez akcentowania żadnej sylaby?. Znajdujemy go w tragedii Ajschylosa pt.: Prometeusz skowany (Prometeusz w okowach).. Jeśli możesz opowiadanie napisz na komputerze i prześlij na moją pocztę na piątek.Proszę przeczytać, co to jest opowiadanie twórcze… Wpisujemy do zeszytu: Opowiadanie tw.. Wspólne omawianie - analiza budowy i wzoru - s. 269 - 270.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Twoim zadaniem jest napisać opowiadanie twórcze na podstawie poznanego mitu lub przypowieści.. Przeczytaj fragment mitu o Prometeuszu, w którym opisane są umiejętności, jakich nauczył ludzi tytan.. Porzucił żonę i syna, wyruszył na wojnę, obiecując jak najszybciej wrócić, lecz wojna trwała i trwała.78% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze.. - zagadki.. xD 2020-07-10 09:10:35; Opisz słowo „słowo" 2020-06-25 17:15:59 Jak po polsku powiedzić, że na .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu2.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. 78% "Mit o Prometeuszu'' - streszczenie i plan wydarzeń.. Pracę przesyłasz na piątek.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Temat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Jak się nauczyć szybko polskiej gramatyki?. Proszę wybrać jeden temat.. W II wieku n.e. motyw podjęty został przez Lukiana w dialogu pt.: Prometeusz albo Kaukaz, a także w innych dziełach - O ofiarach, Zeus wzięty na spytki, Bogowie miłości.Temat lekcji: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. ( Mitu o Dedalu i Ikarze już nie wybierasz, bo opowiadanie na jego temat analizowaliśmy na lekcji).. Ćwiczenia - do wyboru.. 79% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 74% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.74% Streszczenie Mitu o Prometeuszu.. Krótkie wymyślone o Prometeuszu (wstęp rozwinięcie zakończenie)..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt