Charakterystyka antygony i julii
Antygona, będąca bardzo barwną postacią, została przez Sofoklesa opisana jako młoda i bardzo piękna kobieta.Antygona jest bohaterką znanego dramatu Sofoklesa pt. "Antygona".. Popełniła zbrodnię przeciw woli i rozkazowi króla tebańskiego Kreona i została przez niego skazana .Charakterystyka.. Jest bardzo uległa, układna i chętna, aby usatysfakcjonować rodziców w sprawie swego zamążpójścia.Główna bohaterka na początku jest jeszcze dzieckiem - nie zna prawdziwej miłości oraz nie jest gotowa na ślub, dorosłe życie i potomstwo.. 2010-10-17 13:58:12 Charakterystyka Antygony i kreona 2010-11-23 19:15:38W prologu, czyli części otwierającej tragedię grecką dowiadujemy się o akcji utworu.. Wie jak ważna jest miłość.Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa, córką króla Edypa, na którym ciąży klątwa.. (2/2) Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Jej rodzicami był Edyp i Jokasta.Oprócz nich rodzinę Antygony tworzy siostra Ismena oraz bracia Polinejkes i Eteokles, a także narzeczony Hajmon, który był synem Kreona i Eurydyki.Antygona pochodziła z rodu Labdakidów, na który wyrocznia delficka nałożyła klątwę.Główną bohaterką dramatu Williama Szekspira pt."Romeo i Julia" jest Julia - młoda, czternastoletnia dziewczyna, jedyna córka Kapuletów.. Tytułowa bohaterka była młodą kobietą..

Prosze napiszcie mi osobno charakterystyke antygony i osobno kreona.

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: opis obrazu balkon maneta rene magritte plan wypracowania dwa ujęcia motywu pracy ogłoszenie o sprzedaży kamizelki dwa ujecia motywu pracy porownaj fragmenty nad niemnem plan wypracowaniaAntygona jest osobą dumną, porywczą, zdecydowaną i energiczną.. Te cechy jej charakteru decydują o tym, że buntuje się przeciwko zakazowi Kreona, który uznaje za sprzeczny z własnym sumieniem i braterską miłością.Antygona, siostra Polinejkesa i Eteoklesa, którzy stoczyli bratobójczą walkę o tron, łamie zakaz aktualnego władcy Teb, Kreona, i dokonuje symbolicznego pogrzebu brata - zdrajcy państwa, Polinejkesa.. Bohater utworu - Dedal był Ateńczykiem żyjącym na obczyźnie.. jest Antygona- córka Edypa i Jokasty.. Postawa której siostry jest słuszniejsza - bunt Antygony czy pokorne podporządkowanie się Ismeny.. Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. „ Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów, córka Edypa i Jokasty.. Dziewczyna, uprzedzając wykonanie wyroku popełniła samobójstwo.. Była ona córą Edypa, niesławnego króla Teb.. Moim zdaniem Antygona była i jest nadal jedną z nielicznych osób, które miały swoje zdanie i nie bały się go wypowiedzieć.Julia wydaje się mi ciekawsza bohaterką niż Romeo..

Wynalazł…Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Charakterystyka antygony.

Jest ona uległa w stosunku do rodziców - godzi się na ślub z Parysem, mimo iż go nie kocha.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.. Jej narzeczonym jest Hajmon, syn Kreona- jej wuja i władcy Teb.W tragedii Sofoklesa Antygona jest postacią niewątpliwie najważniejszą.. Antygona ?. Podobne pytania.. Edyp z kolei był synem Lajosa a ten synem Labdaka - króla, na którego spadło przekleństwo prześladujące odtąd dynastię.. Ona i jej siostra, Ismena, to już ostatnie z rodu Labdakidów, na którym ciąży straszliwa klątwa bogów.Ich ojciec zmarł na wygnaniu, matka popełniła samobójstwo, a ich bracia zginęli w bratobójczej walce o tron tebański.Antygona postanowiła pogrzebać ciało brata, co wkrótce wykonała.. W części ekspozycyjnej tragedii sprawia wrażenie dobrze wychowanej i posłusznej dziewczyny.. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.Kreon to również, prócz Antygony, czołowa postać dramatu Sofoklesa.Jest ojcem Hajmona i mężem Eurydyki.. Za sprzeciwienie się woli władcy została skazana na śmierć przez zamurowanie.. Cierpiała z powodu tragedii, która spadła na jej rodzinę i nie pozwalała jej szczęśliwie żyć.. Charakterystyka Dedala i Ikara.. Antygona to tytułowa i główna bohaterka tragedii autorstwa Sofoklesa..

Poznajemy ją w momencie moralnych rozterek.Antygona - krótka charakterystyka.

Ma ona miejsce w Tebach, gdzie panuje Kreon.. Jeden z braci, Polinejkes, został uznany przez obecnego władcę, Kreona, za zdrajcę i z tego powodu .Charakterystyka Antygony.. 2021-01-11 21:44:14 Mam do napisania esej o Sokratesie lub Arystotelesie.85% Charakterystyka Antygony.. 85% Charakterystyka bohaterów "Antygony".. ^^ 1 ocena | na tak 100%.. Antygona jest szlachetną i odważną dziewczyną, bo chociaż wiedziała o konsekwencjach czynu, który postanowiła popełnić wbrew woli władcy, ani przez chwilę nie zawahała się.. Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.. Innymi dobrymi stronami jego charakteru były: poczucie sprawiedliwości oraz brak stronniczości.krÓl edyp - sofokles - opis postaci, charakterystyki admin, sob., 10/18/2008 - 21:15 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówCharakterystyka Antygony i kreona.. Antygona skarży się swojej siostrze Ismenie na los ich rodu, na którym ciąży od kilku pokoleń fatum.Tag: Charakterystyka Antygony.. Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10 .Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. 1 0 Odpowiedz.. Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa, córką króla Edypa, na którym ciąży klątwa.. Młoda, odważna, zbuntowana wobec zakazu Kreona.. Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką..

2010-03-28 15:17:27 napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!

Antygona reprezentuje postawę osoby, które zawsze postępuje zgodnie ze swoimi zasadami, choćby te zasady miały mieć dla niej tragiczne skutki.Zadanie: charakterystyka julii z cytatami na pracę klasową na Rozwiązanie:julia główna bohaterka dramatu wiliama szekspira czternastoletnia dziewczyna ,na początku zachowująca się jak dziecko piękna,wrażliwa,wyróżniająca się urodą wśród dziewcząt,ma błyszczące oczy,jasną jak alabaster cerę quot quot ona zawstydza świec jarzących blaski piękność jej wisi u nocnej .. Swoje uczucia spycha na dalszy plan, chcąc zadowolić bliską rodzinę.Antygona - córka Edypa i Jokasty, siostra Ismeny, Polinejkesa i Eteoklesa, narzeczona Hajmona.. Tam dał się poznać jako człowiek mądry i wszechstronnie wykształcony.. Od początku wiedziała, że tak właśnie powinna postąpić dobra i kochająca siostra.Charakterystyka Antygony.. Tron w Tebach obejmował dwukrotnie - pierwszy raz po śmierci Lajosa, którego uśmiercił Edyp i ponownie - po ustąpieniu Edypa, gdy ów zrozumiał sens przepowiedni.Podaję tutaj linki do prac: "Jaka jesteś Antygono"-czyli charakterystyka postaci chrakterystyka Antygony Charakterystyka Alka z "Kamieni na szaniec' chrakterystyka Alk Którą Panne Powinien Wybrać Zbyszko-charakterystyka Porównawcza Jagienki I Danusi -"Krzyżacy "charakterystyka danusi i Jagienki Zemsta-charakterystyka Porównawcza Cześnika I Rejenta .Przecież Antygona była także kobietą, która kochała, lecz nie zaznała miłości.. Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. ?. Tragiczne wydarzenia rodzinne - najazd jednego z braci na drugiego w walce o władzę - postawiły ją w sytuacji trudnego wyboru.. Antygona jest siostrą Ismeny oraz zmarłych w bratobójczej walce Polinejkesa i Eteokla.. O pomoc prosi Ismenę tylko raz, gdy ta się nie zgadza, później stanowczo odrzuca jej przyznanie się do winy, i bierze całą odpowiedzialność na siebie.Romeo Monteki - charakterystyka postaci Julia Kapulet - charakterystyka postaci Struktura i kompozycja „Romea i Julii" Dramat szekspirowski a dramat antyczny na przykładzie „Romea i Julii" Czas i miejsce akcji „Romea i Julii" Motywy w dramacie „Romeo i Julia" Szekspira Romeo i Julia, czyli ponadczasowi, tragiczni kochankowieCharakterystyka porownawcza antygony i julii.. Bardzo prosze!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt