Opisz prometeusza wykorzystaj plan opisu postaci literackiej ze strony 45
2021-01-11 21:44:14 Mam do napisania esej o Sokratesie lub Arystotelesie.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Jednak to stworzenie było słabe, wątłe i zagubione.4.. 2009-12-03 22:43:38 Kto uratował Prometeusza 2012-01-04 19:27:521.. Stworzenie Pandory i podarowanie jej w posagu beczki, puszki.. Wstęp (akapit) Przedstawienie postaci: a) Jakiej to powieści bohater b) Wiek c) W jakiej jest sytuacji rodzinnej.. Trudność tego zadania polega na tym, że trzeba się wykazać bogatym zasobem słownictwa i umiejętnością logicznej kompozycji tekstu, aby opis był ładny i przejrzysty.W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. WyglądOpisując wygląd musimy uwzględnić takieinformacje jak: Sylwetka Wzrost Kolor i wygląd włosów Opis twarzy: nos, usta, policzki, oczy, uszy Opis ubioru (w co ubrana jest dana postać) 25.Prometeusz nie był bogiem, lecz tytanem.. Duszę utworzył on z boskiego ognia - w tym celu ukradł parę iskier z rydwanu słońca boga Heliosa.. Rozwiń temat odwołując się do podanego fragmentu i innych części „Ludzi bezdomnych" Stefana Żeromskiego; 83% "Kim mógłby być współczesny Prometeusz?". Prometeusz złączył glinę ze łzami i z tego skleił istotę ludzką..

opisz prometeusza według planu opisu posyaci literackiej \zob.

Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie, co cię zainteresowało - można opisać technikę wykonanego dzieła - należy podzielić płaszczyznę obrazu na plany, np.: na pierwszym planie, na drugim planie, w oddali, w prawym górnym rogu .Można opisywać ludzi, zwierzęta, miejsca, przedmioty, krajobrazy, uczucia, przeżycia itp. Ze względu na ilość przekazanych informacji możemy podzielić opisy na pobieżne i szczegółowe (dokładne).. pokaż więcej.. Prace, ściągi i gotowce na studia.Musisz napisać coś "od siebie", inaczej nauczyciel nie kazałby tworzyć charakterystyki tylko powiedział "skseruj z książki stronę 15".. Człowiek stworzony przez Prometeusza był wątły i słaby.Jest to milcząca postać mężczyzny, o bladej twarzy, ubranego w białą, żałobną koszulę, ze skrwawioną piersią (krwawa pręga ciągnie się od serca do stóp).. UWAGA!. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę główną serwisu odrabiamy.pl.. Żeby dobrze coś (kogoś) opisać, trzeba umieć obserwować, zauważać szczegóły, dostrzegać różnice i podobieństwa.opis postaci Jedną z umiejętności, jakie nabywamy na lekcji polskiego, jest redagowanie opisu wyglądu postaci..

Opisz Promateusza według planu opisu postaci literackiej.

4 Zadanie.. Był on tytanem, któremu przypisywana jest kreacja człowieka.. 2 Zadanie.. [Jan Parandowski ,,Mitologia"]Postać Prometeusza pochodzi z mitologii greckiej.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych.. Opisz Prometeusza.. 1 Zadanie.. 4 Zadanie.. Odesłanie Pandory przez Prometeusza.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. Pamiętaj, nie pomiń żadnej z nich - najlepiej napisz plan.Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z ilustracją dźwiękową 2021-01-13 13:07:34; Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką.. Rozwinięcie (akapit) Wygląd zewnętrzny: a) wzrost b) kolor oczu c) włosy d) sylwetka Usposobienie: Jaki jest, np. wesoła, mądra, itd Cechy charakteru: Np. uczciwa, ponieważ .. Opisz cechy charakteru bohatera, dołącz uzasadnienia Opowieść wyjaśnia w jaki sposób na ziemi pojawili się ludzie, kto jest ich stwórcą oraz kto podarował im podstawową wiedzę niezbędną do życia.3.. 67\ w swojej ocenie bohatera wykorzystaj,, bank dobryk slowek' oraz następujaćce opinie: ,, prometeusz jest jedną z najwzniośleszych postaci w mitologii-bog, ktory cierpisal przez michośc dla ludzi'' [jan parandowski ,,mitologia71% Prometeusz - charakterystyka..

85% Tragizm Syzyfa i tragizm Prometeusza w postaci doktora Judyma.

3 Zadanie.. 3 Zadanie.. Prometeusz stworzył człowieka ulepiwszy go z gliny pomieszanej ze łzami.. Miał trzech braci: Epimeteusza, Atlasa i Menojtiosa.. Prometeusz to grecki tytan, który stworzył na nowo ród ludzki lepiąc ich z gliny zmieszanej ze łzami (czy jak podaje inny przekład Mitologii z wodą źródlaną) .Początkowo te stworzenia były niezaradne.. Według mitologii greckiej, Prometeusz stworzył człowieka.. Obliczamy masę cukru: 10%·300g=0,1·300g=30g.. pokaż więcej.. Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Imię jego oznacza "przewidujący".. 2.Opis wyglądu zewnętrznego .. Oglądasz stare wydanie książki.. Zadanie premium.. Widmo, pomimo zaklęć Guślarza, nie odpowiada na jego pytania, odpędzane nie znika, „dziki i zasępiony wzrok" kieruje w stronę młodej Pasterki i ręką wskazuje na .Bryk.pl - Strefa wiedzy.. - bohater literacki.. Wypracowania i ściągi dla liceum, szkoły podstawowej.. Duszę zaś dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.Prometeusz jest jedną z najwznioślejszych postaci w mitologii- Bóg, który cierpiał przez miłość do ludzi.. Zadanie premium.Stworzenie człowieka.. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.Charakterystyka musi składać się z kilku elementów..

Po przedstawieniu postaci musimy przejść do opisu jej wyglądu zewnętrznego 24.

8.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. Zanim do nich przemówił byli jak ślepcy i jak mrówki błądzili w mroku, niewiedząc nic o sobie ani o świecie otaczającym, były im obce budowle kamienne, nieznali sztuki ciesielskiej.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz opis postaci Prometeusza 1.przedstawienie postaci imię, wiek, boskie pochodzenie) 2. wygląd zewnętrzny (włosy, oczy, ubiór, sylwetka, siła, zdrowie fizyczne) 3.. Prometeusz nauczycielem człowieka w kwiestii: umiejętnego używania ognia, sztuk i rzemiosła.. Ulepił go z gliny pomieszanej ze łzami.. Do opisu wyglądu dołącz kilka zdań o usposobieniu bohatera (flegmatyczny, kapryśny, nerwowy, przekorny, koleżeński itp.).. W swojej ocenie bohatera wykorzystaj ,,Bank dobrych słówek" oraz następującą opinię ,,Promateusz jest jedną z najwzioślejszych postaci w mitologi - bóg, który cierpiał przez miłość dla ludzi".. Dopiero Prometeusz nauczył ich rzemiosła,.Mit o Prometeuszu jest jednym z tych mitów, które wyjaśniają funkcjonowanie świata.. 84% Tragizm Syzyfa i tragizm Prometeusza w postaci doktora .Prometeusz, syn Japeta i nimfy Klimenie, należał do pokolenia tytanów.. 2 Zadanie.. Jest to przede wszystkim mit antropogeniczny.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Mamy 300g roztworu cukru o stężeniu 10%, co oznacza, że 10% tej masy stanowi sam cukier, a reszta to woda.. Do tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.OPIS POSTACI - Co dalej?. Zaślubiny Epimeteusza - brata Prometeusza z Pandorą.. Niezadowolenie Zeusa wobec postępów ludzkości.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem.Strona 156.. Prometeusz był tytanem, który ulepił ludzi z gliny.. (szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) 3.Określenie usposobienia, temperamentu .Opisz Prometeusza.. 1 Zadanie..Komentarze

Brak komentarzy.