Napisz opowiadanie co wydarzyło się w chatce jagi i łamignata
Od albumu Woje Mirmiła żona Łamignata.. Wyjaśnij, co było przyczyną takich emocji.. *Pomysł Jagi.. Ma maczugę, którą nazywa Bacikiem, i którą tylko on jest w stanie podnieść (lub osoba, która wymówi odpowiednie zaklęcie).. Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.. Wszystkie zadania wykonuj w zeszycie.. Teraz wykonajcie ćwiczenia, pisemnie w zeszycie w punktach.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.Akcja rozgrywa się w czasach Słowian (średniowiecze).. Jest wiosna - Łamignat jak zwykle czuje się nieco osłabiony.. Jego ulubione powiedzonko to Lelum polelum.. Przypominam, iż będę sprawdzała również dyktanda „Mała Ula"- wydrukowane lub przepisane ).. Jaga musi chwilowo zawiesić lekcje czarów.. Wyjašnij, co bylo przyczynq takich emocji.. Z braku towarzystwa.. Napisz w programie Word (wklej do zeszytu lub go przepisz) i prześlij na moją pocztę, w czwartek do godz. 16.Ulega sile Łamignata, który, zadąwszy w fujarkę, czuje się nieprzezwyciężony.. Bo twierdziła należy jej się.. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął .-piszę opowiadanie na podany temat, Otwórz komiks na str.3,przeczytaj tekst raz jeszcze i zastanów się ,co wydarzyło się w chatce Jagi i Łamignata..

Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzylo sie w chatce Jagi i Lamignata.

Pracujemy z fragmentem komiksu - strona 3, na której zaczyna się historia.. smutek uczucie rozbawienie oburzenie irytacja uczucie radoéé zniechçcenie na a Lamignat rz cz Jaga rz c 7.. Ma gadającego kruka imieniem Gdaś JAGASzkoła latania Układamy plan wydarzeń Podarowanie Łamignatowi fujarki przywracającej wiarę w siebie.. Przypadkowy napad Łamignata na Mirmiła, Kajka i Kokosza.. Szczęścia szczypta choć mała.. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Wyobraź sobie, że gród w Mirmiłowie oraz okolice także dotknęła pandemia.. z góry dzięki wrazie czego to na podstawie balladyny juliusza słowackiego .Polska firma zabawek Tissotoys, specjalizująca się w produkcji figurek akcji, wypuściła na rynek serię z podobiznami bohaterów Kajko i Kokosz (2012).. Mimo prawie nadludzkiej siły często czuje się słaby; by dodać mu otuchy jego .Opowiadanie jest jednocześnie formą bardzo pojemną, w której zmieścić się mogą prawie wszystkie inne formy.. Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie.. Z pomocą Łamignata udaje się odeprzeć atak.6.. Wykorzystaj6.. Przeprosiny przerywa atak zbójcerzy.Co zdarzyło się w chacie wdowy?. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna 7..

napisz opowiadanie z elementami opisu postaci o tym co zdarzyło się w chacie wdowy.

W drodze do chaty czarownicy zostają zaatakowani przez Łamignata, który w ciemności nie rozpoznaje ani kasztelana, ani wojów.. Często się po lesie błąkała.. Akcja przenosi się z ulokowanej nad jeziorem lichej chaty Jagi i Łamignata do zbudowanej w gęstym borze na wzgórzu drewniano-kamiennej warowni zbójcerzy oraz grodu Mirmiła.Czarownica, ciotka Kokosza (w pierwszych komiksach nazwana Zielachą).. Podstępny atak zbójcerzy na gród.. Przygody z latającym kufrem .Zbój, przyjaciel Kajko i Kokosza o bardzo życzliwej, wrażliwej i przyjaznej naturze.. Z perspektywy roku widzę, że rozpoczęta (choć wciąż nie ukończona) terapia małżeńska sprawiła, że się nie rozstaliśmy a nawet znów popełniliśmy razem kilka wspólnych planów i inwestycji.Napisz tekst oraz narysuj obrazki (kilka stron).Po wprowadzeniu „Szkoły latania" - z serii Kajko i Kokosz jako lektury dla IV klasy szkoły podstawowej, jest to kolejna po serii napojów, zaplanowanego musicalu przez Teatr Syrena w .W 2006 r. ukazał się krótkometrażowy film animowany oparty na albumie „Zamach na Milusia", w którym głosu Kajko użyczył Maciej Stuhr, a Kokoszowi .Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata.. Miłej pracyNa przybyszów spada grad kamieni, w związku z czym Kokosz proponuje nocleg u swojej ciotki Jagi..

prosze niech ktoś mi pomoże napisze lub da mi wskazówki.. pkt.

2.W ubiegłym toku miałam tylko jeden cel i żadnych planów.. Wykupionym latającym kufrem wracają do domu.. Tymczasem Kajko i Kokosz wiozą Mirmiła do szkoły czarownic.. Może zawierać elementy opisu, charakterystyki, sprawozdania, reportażu itp., można wplatać do niego pamiętniki, dzienniki, a nawet inne opowiadania.6.. Postać zbója Łamignata po raz pierwszy ukazała się w gazecie Wieczór Wybrzeża w latach 1974-1975.. W drodze do czarownicy Jagi.. Z tego powodu trzeba napisać kilka ogłoszeń.. Opuszczają gród i udają się do Szkoły Latania.. W Szkole Latania.. W temacie wiadomości podaj: imię ,nazwisko i klasę!. Wyjaś-nij, co było przyczyną takich emocji.. W wersji albumowej dopiero w latach 1987-1988 w komiksach Woje Mirmiła i Rozprawa z Dajmiechem, które dziś tworzą .Temat: Co wydarzyło się w chatce Jagi?. Napisz w jej imieniu na ten temat ogłoszenie, które umieściłaby w pobliżu swojej chatki.. Nikt odwiedzić jej nie miał odwagi.. Gdyby nie miłość.. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata .Łamignat - zbój, mąż czarownicy Jagi, postać z serii komiksowej Kajko i Kokosz autorstwa Janusza Christy.Jak sam o sobie mówił zabierał bogatym i dawał biednym.. Do innych ważnych bohaterów komiksu należą: żona Mirmiła, Lubawa .3. Przyjrzyj się uważnie bohaterom ukazanym na obrazkach i postaraj się jak najdokładniej ich opisać.6..

1.Uporządkuj punkty tak,aby powstał plan wydarzeń zgodny z tym ,co wydarzyło się w chatce.

Przerwanie posiłku Kokosza.. Atak zbójcerzy.. irytacja radość zniechęcenie smutek rozbawienie oburzenie Jaga Łamignat uczucie przyczyna uczucie przyczyna 7.. Kasztelan skarży się na ból zęba, a gdy jego utyskiwania stają się nie do zniesienia, Kajko i Kokosz prowadzą go do kowala.napisz opowiadanie opowiadające o wyprawie w góry.. Szliśmy i szliśmy, mieliśmy od czasu do czasu nie wielkie przerwy ale nawet nam się to podobało.. Napad na gród Mirmiła.. *Zmartwienie Łamignata.Zaloguj się Zarejestruj się Opublikowano 13.05.2018 na ten temat Polski from Guest Co zdarzyło się w chatce Jagi i łamignata Kajko i kokosz szkoła latania ( Opowiadanie)Napisz opowiadanie o tym, co zdarzył się w chatce Jagi i Łamignata.. Jest bardzo mądra i dysponuje magicznymi mocami (między innymi lata na miotle i przygotowuje czarodziejskie eliksiry).. Zastanów siç, co mógl czué kaŽdy z bohaterów i przyporzqdkuj mu odpowiednie uczucie.. Po dotarciu na miejsce i rozpakowaniu się w naszych domak wyruszyliśmy na szczyt gór.. Co chwilę prosiły o postój, a plecaki już dawno uwiesiły na ramionach swoich .Kajko i Kokosz - seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem.Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła.. Podstęp Hegemona i opowieść o lataniu.. Uważnie przeczytajcie raz jeszcze początek zdarzeń a przypomnicie sobie, co zaszło pewnego dnia w chatce Jagi i Łamignata, przyjrzyjcie się także obrazkom.. W domku na kużej nodze.. Pośród lasu ciemnego jak piekło.. Stała chatka baby Jagi.. UWAGA.. Nie wiedzą, że toczy się tu walka o gród.. Rozkaz Mirmiła.. od tego zależy czy zdam.. Podstęp Hegemona.. Plan ramowy 1.. Choć nie była czarownicą.. Na wykonanie zadania masz czas do poniedziałku 30 marca.. Wykorzystaj materiał z lekcji.. Do królewicza.Napisz ,jakie to rodzaje zdań,biorąc pod uwagę cel wypowiedzi.Lec .. STRESZCZENIE Krótkie przedstawienie głównych wydarzeń lub .Napisz, w dymkach, jak władcy.. Wiele sformułowań papieża z Polski weszło do potocznego języka i są powszechnie znane na całym .Napisz opowiadanie o tym, co zdarzył się w chatce Jagi i Łamignata.Zadanie domoweNapisz w zeszycie opowiadanie o tym, co zdarzyło się w chatce Jagi i Łamignata ( minimum jedna strona w zeszycie ).Wykorzystaj materiał z wcześniejszych ćwiczeń.. Zastanów się, co mógł czuć każdy z bohaterów, i przyporządkuj mu odpowiednie uczucie.. Kokosz szczęśliwie zdaje egzamin.. … ContinuedRycerze „kupują" pomysł Hegemona, zwabieni możliwością wzniesienia się w powietrze.. ( po powrocie do szkoły zbiorę zeszyty i sprawdzę zadanie.. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.. Zawodowo okrada bogatych i wspomaga biednych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt