Wypracowanie klasowe z lektury ten obcy
Wymień głównych bohaterów (imiona, nazwiska) Ula Zalewska Zenek Wójcik Pestka Ubyszówna Julek Miler Marian Pietrzyk 3. Podaj miejsca wydarzeń mała wyspa nad rzeką młynówką Olszyny 4.. Najważniejszymi obecnymi w niej wątkami są: wątek podróży Zenka w poszukiwaniu wuja, pierwsze uczucie Uli i Zenka oraz relacja Uli z doktorem Zalewskim.. 2009-11-04 14:11:38 Jakie mieliście tematy z lektury ,, Ten obcy " na wypracowaniu szkolnym ?. 82% "Ten obcy" - opracowanie lektury.Sprawdzian ze znajomości lektury "Ten obcy" /kl.VI/ Drogi Uczniu!. Najlepsi w tym miesiącu kochamkotki 32 pkt.. 2009-11-16 17:19:06 jutro mamy wypracowanie z "Ten Obcy " jakie mogą być tematy ?. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. 85% Elementy świata przedstawionego w powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" - opracowanie.. Jest tak cenna, że każdy o nią zabiega - dzięki niej mamy poczucie bezpieczeństwa i wsparcia tak potrzebnego nam w różnych trudnych życiowych sytuacjach.. Krab z muszelki.. Od razu dowiadujemy się, że niedługo przed rozpoczęciem akcji utworu jej matka zmarła.Kryteria oceny charakterystyki.. Książkowe podróże .. Ma szesnaście lat, kiedy pojawia się na wyspie.. 1.Pestka Ubyszówna Jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach..

Wypracowania z lektury ''Ten obcy'' ?

Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .79% Krótka charakterystyka Uli Zalewskiej z powieści "Ten obcy" 80% Cechy bohaterów książki "Ten Obcy".. 2010-11 .Test z wiedzy o lekturze ,, Ten obcy "na tej stronie sprawdzisz swoje umiejętności z lektury pt.: ,, Ten obcy ".. 71% "Ten obcy" - charakterystyka najważniejszych postaci.. Jest niezwykle wrażliwą, czułą i sympatyczną trzynastolatką.. charakterystyka Pestki Uli Mariana I julka Z kim chciałbyś sie zaprzyjaźnić i dlaczego?. Użytkownicy szukali również w naszych .Kiedy Ula była małą dziewczynką, jej rodzice rozwiedli się, Ula zamieszkała z mamą.. Książka ta nie powinna nigdy zniknąć z listy lektur, gdyż posiada przesłanie ponadczasowe i do dziś aktualne.Charakterystyka bohaterów.. w Łętowie.. kartka pamiętnika uli zenka pestki mariana lub julka dalszy ciąg lektury dam n.a.j .. 84% Charakterystyka Uli Zalewskiej.Zenek Wójcik to tytułowy obcy z książki Ireny Jurgielewiczowej.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćTematy Wypracowania z Polskiego Lektura "Ten Obcy" Będę miała nie dlugo wypacowanie klasowe z lektury " Ten Obcy " Chętnie bym się przygotowała ale nie wiem jakie moga być Tematy Wypracowania .Powieść Jurgielewiczowej „Ten obcy" jest powieścią złożoną i wielowątkową..

Oprócz: Tematy prac klasowych z lektury ten obcy.

W jakiej miejscowości najczęściej toczy się akcja?. Lena37p 11 .Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment, gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.. Ma ciemne włosy.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Jakie mieliście tematy z lektury ,, Ten obcy " na wypracowaniu szkolnym ?. Posiada szczupłą sylwetkę i jasne blond włosy.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Hej pomocy mam jutro prace klasową z lektury ten obcy?. Teraz zaprezentuj swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie lekcji.. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .83% "Ten obcy" - świat przedstawiony - opracowanie.. 2012-03-31 10:26:55Bez wątpienia jest to pozycja obowiązkowa dla każdego dorastającego człowieka, który spotyka na swoje drodze przeróżne osoby.. Są rzeczy, które też możesz otagować Wypracowanie klasowe ten obcy?.

79% Opracowanie lektury "Ten Obcy".

Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. 2010-10-18 19:29:40; Hej mam problem, bo nie przeczytałam lektury ten obcy i mam pisać prace stylistyczną i chcem sie zapytać czy wtedy jak zenek odjeżdzał pociągiem do wujka janicy to on jechał sam czy z wujkiem?. 2009-10-15 19:42:34Jak szybko nauczyć się na prace klasową z lektury?. Półsierota była wychowywana przez ciotki, miała wprawdzie ojca, który był lekarzem.Dodaj wypracowanie; Dodaj ściągę .. w Strykowie.. 7 sposobów na wypracowanie dobrych nawyków odrabiania pracy domowej.. Ich zdaniem należy sprawdzić kim jest nieznajomy.. Wachlarz na lato - kolorowy paw.. Weź pod uwagę, skąd pochod zi główny bohater, informacje o jego rodzinie, problemy w życiu oraz jego decyzję dotyczącą przyszłości.. Jest on półsierotą, jego matka zmarła, a opiekował się nim ojciec, który nadużywał alkoholu.Chcą jej powiedzieć, że ktoś obcy pojawił się na ich wyspie.. w Olszynach.. Dlaczego obcy (czyli Zenek) szukał wujka?. Bohaterowie utworu „Ten obcy" dojrzewali do przyjaźni.Pytania, jakie mogą być na sprawdzianie z lektury (jeżeli ktoś ma) 1.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie..

Opowiadanie z lektury "Ten Obcy" REKLAMA.

Uśmiechnij się i zmierz się z tym zadaniem.. Pewnego dnia Marian, Julek, Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę, aby mu dać jedzenie.. Kiedy rozpoczęła się akcja książki?. streszczenie tajemniczy pacjent z lektury przygody sherlocka holmesa zbrodnia raskolnikowa w kontekście współczesnych problemów wladza przywilej obowiazek czy przeklenstwoPrzyjaźń jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka.. Bardzo się zdziwili, gdyż nie zastali tam Zenka.Test z lektury: „Ten Obcy".. Napisz wstęp, który obejmuje przedstawienie postaci.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Skomentuj.. Czas fabuły powieści obejmuje również wydarzenia wcześniejsze - śmierć matki Zenka, jego ucieczkę z domu, odejście ojca Uli, śmierć matki dziewczyny i lata .Ula Zalewska to jedna z dwóch głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Udostępnij.. Niestety, niedługo potem jej matka zmarła.. 84% Elementy świata przedstawionego w "Tym Obcym" - opracowanie.. Oski1101 29 pkt.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. "Ten obcy" Ireny Jurgielewicz wskazuje jak doświadczać przyjaźni i miłości.. Była bardzo ładna i wysportowana.. 2013-03-04 20:38:29; Ej mam jutro prace klasową z Ten Obcy!. 2009-10-18 12:49:42 Jakie mogą być pytania na wypracowaniu klasowym z " Opium w rosole"?. Na pewno uważnie przeczytałeś lekturę "Ten obcy".. 84% "Ten obcy" plan wydarzeń.. Z uwagą czytaj polecenia, wykonuj dokładnie to, czego one dotyczą.. Ojciec Uli jest z zawodu .Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Tematy prac klasowych z lektury ten obcy.. .Quiz wiedzy o lekturze "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej.. 2009-11-16 17:19:06 Jakie tematy mieliscie na wypracowaniu z "ZEMSTY"?. _darek_ 12 pkt.. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Mini tablica korkowa.Wypracowanie klasowe ten obcy to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. w Strzemienicach.. Powodzenia!. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Odwiedzają też Ulę i przekazują jej wiadomość, że niebawem odwiedzi ją Pestka.. Przedstawione w powieści wydarzenia są bardzo uniwersalne - pomimo tego, że akcja rozegrała .Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. pytanie 1 z 10..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt