Uzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi demeter i kora
Zachwycający kosmos PODRĘCZNIK wypowiedzi Plansza Dziwny ten świat, s. 8 J. Lechoń Preludium, s. 10 Tajemnice kosmosu, s. 12 Ziemia we wszechświecie (E. ÜberlackerOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Bezskuteczne poszukiwania córki.. a) c)DEMETER I KORA Nad brzegiem morza, na kwiecistej lqce bawi siv w otoczeniu nimf Kora, c6rka bogini urodzaju Demeter.. Biblia: stworzenie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści ewangeliczne, w tym o siewcy, o talentach, o pannach roztropnych, o miłosiernym Samarytaninie .. Zrozpaczona Demeter szukała córki wszędzie.Materiał dydaktyczny | Zabawa Kory na łące., Przestrogi matki., Zerwanie kwiatu., Porwanie Kory przez Hadesa., Poszukiwanie córki., Rozpacz Demeter.Mit o Demeter i Korze BOHATERKI.. Porwanie Persefony przez Hadesa.4.. Demeter i Kora (W. Markowska) Plan wydarzeń .Demeter zabroniła jej tylko zrywać narcyze.. b) 4.Rozpacz matki.. 8.Opowiedzenie zdarzenia przez Heliosa.. Historia życia Narcyza 4.. Nieurodzaj związany z rozpaczą Demeter.. Wiedza o społeczeństwie .. 2.Niespodziewane przybycie Hadesa.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Persefona (Kora) - Córka Demeter, która wbrew zakazowi matki zrywa niezwykły kwiat.. Podarowanie przez Demeter księciu wozu zaprzężonego w latające rumaki oraz ziaren zbóż..

19.Uzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi.

Dnia 30 maja o godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie na korytarzu I piętra odbyło się przedstawienie teatralne pt. „Demeter i Kora".. 4.Zerwanie białego kwiatu przez Korę i pojawienie się Hadesa.. 5.Reja podaje środek wymiotny Kronosowi, ten zwraca swoje dzieci.. 3.Zezwolenie Demeter (matki) i ostrzeżenie przed białym kwiatem.. Poszukiwanie córki 8.. Przestrogi matki 3.. Okres oczekiwania i tęsknoty, to okres, w którym przyroda zamiera.. Praca zbiorowa w klasie.. Spotkanie z boginią ciemności, Hekate 11.. Powrót Kory do Hadeusa.. Zmiana decyzji Dzeusa.. Lata 1914-1945: Polska i Europa .. Plan wydarzeń.. DZIWNY TEN ŚWIAT 1.. Rozkaz Zeusa o odda.13.. Porwanie dziewczyny przez Hadesa.. W tym micie Demeter to przede wszystkim kochająca matka Kory, pogrążona w rozpaczy po stracie córki.. Plan wydarzeń mitu :Demeter i Kora" - kupcia77 - 02.10.2006 - Forum dyskusyjne gry filmy .wydarzenia są logicznie ułożone fabuła jest urozmaicona, np. czy zawiera elementy typowe dla opowiadania, takie jak zwroty akcji, dialog, puenta lektura wskazana w poleceniu została wykorzystana pobieżnie, czy w sposób ciekawy i twórczy.. 10 .Mit o Demeter i Korze Plan wydarzeń: 1) Zabawa Kory nad brzegiem morza.. Mit o Tezeuszu - plan wydarze .Od tego czasu Demeter jest rozdzielona z córką na trzy miesiące każdego roku..

napisz plan wydarzeń z tekstu pt. demeter i kora (ramowy) 2010-09-20 15:41:14 Szczegółowy plan wydarzeń mitu o Atenie 2010-10-31 18:40:59 Jaka była Kora z mitu ,, DEMETER I KORA ,, prosze o szybką odpowieć .

2.Uranos strąca swoje potomstwo do Tartaru.. ; d 2009-11-03 18:19:551.Składanie obietnicy Hadesowi przez Zeusa.. Zabawa Kory na łące.. 3.Kronos za namową Gai zabija Uranosa.. Ps.zna mit o Demeter i Korze III.. c) poznanie prawdy za sprawą Heliosa.. 4.Kronos pożera 5 swoich dzieci, szóste Reja ratuje i umieszcza na Ziemi.. Dar ziarna dla królewicza Tryptolemosa.7.. Klątwa rzucona na ziemię 10.. Żałoba Demeter przyczyną suszy i głodu.8.. Odurzenie dziewczyny wonią tajemniczego kwiatu.3.. 8) Podstępny uczynek Hadesa ( Ziarna granatu )1.. Oto ogólny plan wydarzeń mitu o Demeter i Korze.. szczegółowy opis lektur szkolnych wraz z listą najpopularniejszych autorów .. a) 6.Powrót Demeter na Olimp.. Wraz z powrotem Kory, Demeter ożywia przyrodę dając upust swej radości.. Zrywa czerwone maki, blvkitne dzwonki i jaskry 0 zlotych oczach.. Rozpacz Demeter.5.. Ukrycie się bogini.9.. 2.Prośba Kory o wyjście na łąkę.. Porwanie Kory przez Hadesa 6.. Przekształćmy zatem ten plan na bardziej szczegłówy.. Poszukiwanie córki a) Wędrówka bogini i klęska nieurodzaju.. Rozpacz Demeter 9.. 9.Rzucenie klątwy na ziemię.. Próba przebłagania Demeter przez bogów.. Zabawa kory na łące 2.. Powrót Kory pod .1.. 2) Zerwanie kwiatu narcyzu.. Jednak bóg podziemi, Hades, zwabił piękną boginkę właśnie tym kwiatem, który nagle wyrósł spod ziemi i był tak piękny, że Persefona nie mogła powstrzymać się i zerwała roślinę..

Nie mógł jednak długo nacieszyć się ojcostwem, ponieważ musiał wyruszyć na wojnę trojańską i zrezygnować na jakiś czas z wychowania jedynaka.Demeter-bogini(zdjecia) Demeter i Korze Demeter i Persefona DEMETERS Rzeszów DEMETERS Zespół Demeter i Kora Galeria demeter i kora mit Demeter i Kora Mitologia .

Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. podziel tekst na 6 części - tyle, ile jest głównych punktów zapisanego poniżej planu, a następnie dopisz brakujące punkty planu tekst pod tytułem Demeter i Kora 2.Przybycie Hadesa a) uprowadzenie Kory do tytanu b) daremna próba uratowania Kory przez Kayane .Uzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi.W tym celu jeszcze raz uważnie przeczytaj opowieści i podziel tekst na sześc części-tyle, ile jest głównych punktów zapisanego poniżej planu.. Opublikowano 31 maja 2019 przez zorba.. W tym celu jeszcze raz uważnie przeczytaj opowieść i podziel tekst na sześć części- tyle, ile jest głównych punktów zapisanego poniżej planu : 3.. 6.Poszukiwania Kory przez matkę.. Bogini piastunką syna króla Keleosa w Eleuzis.6.. Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.. 6.Dzeus wypowiada wojnę Kronosowi.Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Heraklesie, Tezeuszu i Ariadnie, Orfeuszu i Eurydyce .. 5.Porwanie Kory przez Hadesa.. 3) Porwanie Kory przez Hadesa 4) Poszukiwanie córki przez matkę 5) Odkrycie prawdy - Spotkanie z Heliosem 6) Klątwa Demeter - Klęska nieurodzaju 7) Deyzja Zeusa o oddaniu Kory matce.. Tworzenie wypowiedzi sporządza plan ramowy i szczegółowy tworzy spójne teksty na tematy związane z poznanymi tekstami kultury uzupełnia plan szczegółowy wydarzeń pracując w grupie, przygotowuje i przedstawia scenkę na podstawie mitu opowiada wydarzenia z punktu widzenia postaciBogowie - Mit o Demeter - mit o Heraklesie - Mit o Herkulesie - Krzyżówka do mitu o Demeter i Korze - Mit o Syzyfie - Demeter i Kora - Demeter i Persefona..

Zabawa Kory na łące.Zadanie: uloze plan wydarzen na podstawie mitu quot demeter i kora quot Rozwiązanie: 1 spacer kory na łace 2 zerwanie przez kore kwiatu narcyza 3 uprowadzenie dziewczyny przez Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Uzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi.

Wybrane podania i legendy polskie, w tym o Lechu, o Piaście, o Kraku i oWandziedopasujesz atrybuty lub wydarzenia do postaci mitologicznych, zastosujesz w tekście odpowiednie wyrazy związane z mitologią, podasz cztery informacje lub cechy dotyczące wybranych postaci: Demeter, Prometeusza, Syzyfa i Ikara oraz uzasadnisz swój wybór,Inscenizacja mitu o Demeter i Korze.. c) 3.Poszukiwanie córki.. Po poślubieniu Penelopy Odyseusz doczekał się syna Telemacha.. Aktorzy z klasy 5A wcielili się w role greckich bogów i przypomnieli, jak starożytni Grecy wyobrażali sobie .PLAN WYNIKOWY KL.5 MATERIAŁ WYMAGANIA W PODSTAWIE PROGRAMOWEJ (kursywą oznaczono wymagania ogólne podstawy programowej) WYMAGANIA SZCZEGÓŁOWE UWAGI I.. Oceniając wypowiedź ucznia w tym kryterium, egzaminator będzie rozważał m.in., czy: Powrót Kory na ziemię i radość matki.. Zerwanie kwiatu 5.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Powrót Odyseusza - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. 7.Spotkanie Heliosa i pytanie o córkę.. Bohaterski czyn przyjaciółki Kyane 7.. Wtedy rydwan z czarnymi końmi porwał Korę do Tartaru.. Zostaje porwana do Hadesu.Plan wydarzeń: 1.Z Chaosu wyłania się Uranos i Gaja.. Rozpacz matki.. Rozmowa Demeter z bogiem słońca, Heliosem 12.. Nie mogła znieść rozłąki, bardzo tęskniła za Korą.Plan szczegółowy, oprócz głownych wydarzeń w podpunktach umieszczamy wydarzenia bardziej szczegółowe..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt