Rozprawka na temat antygona
Patriotą można być zarówno w czasie wojny, jak i pokoju.. W podsumowaniu niniejszej wypowiedzi na temat wpływu literatury na kształtowanie światopoglądu czytelnika wymienię jeszcze raz najważniejsze stwierdzenia, tym razem bez przytaczania konkretnych przykładów.Przydatność 50% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.. Najlepsza odpowiedź wybrana przez autora pytania.. Kreon zarzuca jej pychę i butę.. Na potwierdzenie wysuniętej tezy przytoczę dwa cytaty z Antygony, Sofoklesa: (.).. Kreon odmówił mu nawet skromnego pogrzebu, o który upominała się Antygona.. To właśnie ona w umię praw boskich i miłości siostrzanej postanowiła pogrzebać ciało brata, mimo błędów jakie popełnił w życiu doczesnym.Który temat rozprawki wybrać ?. gdy bylam w liceum pisalam wypracowanie na temat "uniwersalny charakter tragedii sofoklesa na podstawie dziejow antygony'.. Odwołaj się do przykładów z literatury lub filmu, ewentualnie z obu tych dziedzin.. 2009-10-07 19:07:12 Rozwiąż krzyżówkę.. Wprowadził także dekoracje i postacie kobiece, odgrywane jednak przez mężczyzn.Kto miał racje Antygona czy Kreon - rozprawka na max ocene 3 :P. Włącz zaawansowany edytor.. To celowy zabieg, ponieważ na .. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Symbolika obrazu.. 84% Rozprawka - Antygona; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brataW pełni zgadzam się z tezą zawartą w temacie.Czy człowiek powinien odpowiadać za nieświadomie popełnione błędy.W ramach ćwiczenia uczniowie przygotowują w grupach konspekty wypowiedzi argumentacyjnych na inne tematy niż temat wypracowania domowego..

Antygona- rozprawka.

Uważała ona, że Kreon nie miał prawa wydawać takiego zakazu.ANTYGONA postać tragiczna.. (ANTYGONA) Tak mówię, w krótkim .Wiadomo, że ich bunt skończył się źle.Antygona - Andrzej Pągowski; Antygona - Andrzej Pągowski Autor: Pągowski Andrzej.. Kiedy z rozkazu króla Kreona jej zmarły brat Polinejkes został skazany na wieczną tułaczkę i niemożliwość zaznania pośmiertnego spokoju .Rozprawka - Antygona.. Gdyby ktoś ten problem rozwiązał, przestano by omawiać tę lekturę w szkole, a dramat Sofoklesa straciłby swoje ponadczasowe znaczenie.. Czy warto być dobrym?Rozprawka problemowa poradnik część 1 | część 2 Rozprawka problemowa przykłady.. Moim zdaniem, Antygona dobrze zdawała sobie sprawę z konsekwencji płynących z jej czynu, lecz kierowało nią pragnienie oddania szacunku swemu bratu.. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie ?. Antygona jest tytułową bohaterką dramatu antycznego poety Sofoklesa.. Kreon, władca Teb, zabronił grzebania ciała Polinika, uważając go za zdrajcę narodu.Antygona Kto jest autorem Antygony.. Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Polinejkes jest zdrajcą, za karę więc nie będzie pochowany - ani w ziemi ojczystej, ani w obcej.. Gdyby jednak postąpiła inaczej może ominęła by ją śmierć, ale z pewnością nie kara boska..

To chyba mniej wiecej to samo co twoj pierwszy temat.

Jak to napisać?. są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada .Moim pierwszym argumentem będzie to , że człowiek nie może "Łamać święte prawa Boże ".. Nieprzestrzeganie przykazań boskich jest grzechem, sprzeciwieniem się woli Najwyższego.. Jest wiele za i przeciw, jednak będę po stroniea) Zakończenie rozprawki na temat: W jaki sposób literatura kształtuje światopogląd czytelnika?. 2011-01-20 Czytając dramat Sofoklesa, zastanawiałem się, kto ma rację.. Jesli ciagle potrzebujesz pomocy to napisz, a ja ci przepisze moja stara prace:) PozdrawiamKreon za nic miał argumenty Antygony: Antygona: Czcić swe rodzeństwo nie przynosi wstydu.. Antygona jako osoba wierząca,czuła się zobowiązana do pochówki,nawet kara śmierci nie odwiodła jej od tego zamiaru.Jej wiara w Boga była silniejsza niż nakazy i zakazy króla.Antygona wolała sprzeciwić się zakazowi Kreona, niż narazić się na gniew bogów.. Jest ona ucieleśnieniem ufności w boską sprawiedliwość oraz stalowej determinacji.. Autentyczny, oryginalny plakat vintage.. na podstawie materiałów prasowych / 17 września 2019 / Brak komentarzy.. Raczej budzi grozę, a z niej wypływającej u jed­nych - szacunek, u drugich - prze­rażenie.Witamy na zalicz.net!. Na sądzie przed Kreonem zachowała dumę i godność, nie wypierała się swojego czynu i nie prosiła o wybaczenie.Odp: Rozprawka?.

Na przykładzie sformułowanych do ćwiczeń tematów przeanalizuj przykładowe rozprawki.

Kreon i Antygona to główne postaci literackie, które występują w antycznej tragedii Sofoklesa pt. „Antygona".. Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., ?Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. Tak samo uważała tytułowa bohaterka tragedii Sofoklesa Antygona.. Zanim napiszesz Nie licz na to, że odpowiesz na pytanie, kto ma rację w Antygonie.. Główne ich części: "Rozwinięcie - analiza fragmentu z arkusza" zostały napisana bez odwoływania się do całości lektury.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Napisz rozprawkę, w której uzasadnisz, że śmiech niekiedy może być nauką.. Córka Edypa, wybiera działanie w zgodzie z sumieniem, lecz wbrew zarządzeniu władcy: pomimo zakazu, wydanego przez panującego w Tebach jej wuja Kreona, dokonuje pochówku poległego w wojnie brata.Antygona jest tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa.. Kreon był władcą Teb, objął władzę po śmierci Eteoklesa.. (509-511) „Współkochać przyszłam, nie współnienawidzieć" (521) Nie wolno też zapomnieć, że AntygonaAntygonie zależało tylko na obronie godności człowieka, chciała zapewnić swojemu bratu pochówek.. Chciała być wierna niepisanemu, odwiecznemu i trwałemu prawu boskiemu oraz czuła się w obowiązku pogrzebać zwłoki zmarłego, aby nie zostać zhańbiona, a dusza mogła zaznać wiecznego spokoju w Hadesie.REKLAMA..

Jeśli wystąpią trudności, można pozwolić uczniom pisać rozprawki na tematy omówione na lekcji.

Sofokles.Był to jeden z trzech, obok Ajschylosa i Eurypidesa, wielkich tragików greckich.. Główną bohaterka jest Antygona, która wbrew rozkazowi króla, zamierza pogrzebać swojego brata.„Antygona" Sofoklesa jest przykładem uniwersalnej tragedii antycznej opartej na konflikcie dwóch racji, z których ostatecznie żadna nie wygrywa.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Przygotowanie do napisania rozprawki.Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. poleca 80 % .. Antygona musiała stać na straży honoru swojej rodziny.. Temat: Wizja ludzkiego losu w Antygonie Sofoklesa.. Została napisana w starożytności, ale jest tragedia ponadczasową.. A nie mniemałam, by ukaz twój ostry Tyle miał wagi i siły w człowieku Aby mógł łamać święte prawa boże (.).. „Antygona" jest utworem przystosowanym do wystawiania na scenie.. Nie należy zapominać również o tym, że ciało zmarłej osoby należy pogrzebać z należnym mu szacunkiem i nie dopuścić do tego, aby stało się żerem .Prawo ludzkie wydane zostało przez Kreona.. Antygona: Z jednego ojca i matki zrodzonym.. Niestety, jej postawa, według Kreona, zasłużyła jedynie na śmierć.. Zakazuje pogrzebać ciała Polinika, traktuje to jako zdradę, złamanie prawa, które wprowadził.Dusza kogoś, kto nie został należycie pogrzebany, nie ma szans na zaznanie wiecznego spokoju.. Żył w latach 496-406 p.n.e. Jego główną zasługą dla teatru było wprowadzenie na scenę trzeciego aktora.. 2012-03-01 18:17:29 Temat do rozprawki , help me!. Od wieków nasza wiara nakazuje nam umarłych pogrzebać.. potem trzeba napisac co najmniej 3 argumenty na temat twojego zadania .Każdy człowiek wierzący wie, że Pan Bóg ustanowił prawa dla dobra człowieka.. Podaj trzy argumenty z: literatury, historii i własnej obserwacji.. - z Antygony 2010-11-15 17:24:23Rozprawka z Antygony .. Śmieć, na którą z pewnością nie zasłużyła..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt