Wypracowanie na temat opowieści wigilijnej
UWAGA!. Uczy ona o najważniejszych wartościach ludzkich i ukazuje, że w każdym człowieku znajduje się dobro, choć nie jest ono zawsze widoczne.. Opowieść Wigilijna" Opowieść wigilijna opowiada o Ebenerze Scrooge'u, który pracuje w kantorze.. Nie miał na nic czasu.Całe wypracowanie →Wtedy Scrooge pada na kolana i obiecuje przemianę.. Bohater jest bardzo bogatym bankierem.. oryg.A Christmas Carol) - opowiadanie Charlesa Dickensa nawiązujące do Wigilii Bożego Narodzenia.Książka ukazała się po raz pierwszy 19 grudnia 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha.Tłumaczona wielokrotnie i wydawana jako Opowieść wigilijna (częściej) lub zgodnie z oryginalnym tytułem jako Kolęda prozą.. Taki właśnie był początkowo bohater powieści Karola Dickensa Opowieść wigilijna - bankier Scrooge.. Mężczyzna interesował się jedynie bogactwem.. Jego skąpstwo nie miało granic.. Jest to człowiek w starszym wieku, który mieszka w Londynie.. "Opowieść wigilijna" to trzymająca w napięciu powieść, która zmusza do pomyślenia nad swoim postępowaniem.. Twój wynik: 20/20 Bardzo dobrze :) Widać że uwielbiasz tą książkę.. Akcję umieścił na obrzeżach Londynu - Camden Town, gdzie zamieszkała jego rodzina - tam umieszcza rodzinę biednego Tima.Scrooge i Cratchit Geneza dzieła.. Jego wspólnik - Jakub Marley, zmarł przed 7 laty (ale w niektórych książkach pisze, że umarł przed 5 laty)..

Forma pracy - rozprawka.Na temat opowieści wigilijnej.

Jest Boże Narodzenie.. Duch Marley'a był ubrany tak,jak dawniej.Miał tę samą perukę,kamizelkę,spodnie i buty.Bogate zdobienia przy butach poruszały się lekko,niczym poły surduta i włosy na głowie.Wlókł za sobą długi łańcuch,który zwisał za nim,jakby ogon .Dickens w „Opowieści wigilijnej" nie tylko piętnuje wady społeczeństwa kapitalistycznego, ale także wskazuje możliwości ich naprawy.. Opowiadanie ukazało się w 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha - ich prezentacja na tej stronie.. Czas i miejsce akcji.. Pisał o dzieciach pokrzywdzonych przez los, o ubogich mieszkańcach Anglii.. Akcja opowieści rozgrywa się w XIX wieku w Londynie w sklepie i domu Ebenezera Scrooge'a.. CZĘŚĆ PIERWSZA ODPOWIEDZ NA PYTANIA: 1.Jak dobrze znasz treść lektury "Opowieść Wigilijna".. Chce również zetrzeć napis z nagrobku, ale Duch mu nie pozwala i znika.. Wolał marznąć, niż płacić więcej na ogrzewanie, wolał siedzieć w ciemnościach, niż wydawać pieniądze na oświetlenie.. Treścią opowieści jest przygoda głównego bohatera, Ebenezera Scrooge'a .Uważam, że " Opowieść wigilijna" Karola Dickensa jest książką przyjemną i pouczającą.. Był zgorzkniały i skąpy.. Akcje dzieje się w nocy, w Wigilię, gdy nawiedziły go 3 duchy - duch przeszłości, duch, przyszłości, i duch teraźniejszości.Na temat opowieści wigilijnej..

Należy do cyklu tzw. opowieści bożonarodzeniowych.

PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ UDZIELIĆ ODPOWIEDZI.. .Dlatego „Opowieść wigilijna" jest przypowieścią na temat szczęścia i wartości ludzkiego życia.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Wychowywał się w bardzo trudnych warunkach, już wOpowieść wigilijna - problematyka Opowieść wigilijna poza tym, że jest wielką celebracją świąt Bożego Narodzenia, jest przede wszystkim wyrazem krytyki dziewiętnastowiecznego podziału, jaki panował w wiktoriańskiej Anglii, pomiędzy bogatych i biednych, posiadających i nieposiadających.Londyn był wówczas w centrum świata.Opowieść wigilijna (tyt.. Nazajutrz Scrooge budzi się szczęśliwy.. Zabrał go do sklepu pana Fezzwiga, gdzie odbywał praktykę, a później pracował… Całe wypracowanie → Karol Dickens - Opowieść wigilijna - Charakterystyka Scrooge'aDodaj wypracowanie; . ". Opowieść wigilijna" to .. 2009-12-10 18:48:03 Wypracowanie na temat opowieści Wigilijnej 2010-02-05 22:14:30 Wypracowanie z opowieści wigilijnej .. 2012-01-27 19:50:59„Opowieść wigilijna" to historia opowiadająca o człowieku, który dzięki niesamowitej magii Świąt Bożego Narodzenia zmienił się na lepsze.. Przypowieść to utwór, w którym postacie i zdarzenia nie są ważne ze względu na swoje cechy jednostkowe, lecz są przykładem uniwersalnych prawd, postaw i zachowań człowieka wobec życia..

Jest piękną przypowieścią na temat szczęścia człowieka i wartości ludzkiego życia.

Oprócz niego Ebezener nie ma żadnej rodziny.. Zacznę od sprawy dla wielu ludzi nieistotnej lecz dla pana Boba bardzo ważnej.Pewnego wieczoru Scrooge'a nawiedził duch.Początkowo Scrooge nie wierzył,ale już po krótkiej chwili rozpoznał w nim starego Marley'a.. Notatka wstępna.. U Scrooge'a pracuje kancelista Bob Cratchit.Ulubione tematy realistów to: codzienne życie, miasto, społeczeństwo, dziecko, kariera, historia.. Napisz, jakie wartości przeciwstawisz bogactwu.. DRUGA TO ZREDAGOWANIE DŁUŻSZEGO WYPRACOWANIA ZGODNIE Z PODANĄ FORMĄ.. Poniższymi argumentami będę starał się udowodnić tą oczywistą dla mnie tezę.Moim zdaniem, pieniądze szczęścia nie dają.. Ebenezer Scrooge, Fred - siostrzeniec Scooge'a i jego żona, Jakub Marley - duch przyjaciela i wspólnika Scrooge'a, Bob .Na początku wypowiedzi warto zastanowić się nad znaczeniem słowa "szczęście".Jedni rozumieją szczęście przez miłość, zdrowie czy też przyjaźń, dla innych natomiast to kariera.Są i tacy, którzy twierdzą, że szczęście mogą dać pieniądze.Moim zdaniem pieniądze szczęścia nie dają.W mojej pracy postaram się przedstawić argumenty, które potwierdzą wybraną przeze mnie .Ebenezer Scrooge, bohater „Opowieści Wigilijnej" autorstwa znakomitego pisarza Karola Dickensa, był osobą wyjątkowo skąpą i okrutną wobec otaczających go ludzi..

...E. Scrooge jest znany nam z opowieści Charlesa Dickensa pt. „Opowieść Wigilijna".

Karol Dickens napisał Opowieść wigilijną w 1843 roku.. Dickensa Opowieść wigilijna.. Przesłanie opowiadania jest optymistyczne - każdy, nawet najbardziej zatwardziały wyzyskiwacz, może zawrócić ze złej drogi oraz odzyskać własną godność i ludzki szacunek.Geneza utworu i gatunek.. Postaram się teraz udowodnić, że "Opowieść wigilijna" jest lekturą ciekawą i wartościową.„Opowieść wigilijna" Karola Dickensa jest niezwykle interesującą i pouczającą lekturą.. Scrooge prosi chłopca na ulicy, żeby kupił najwspanialszego indyka, a następnie każe go zawieźć do domu kancelisty.. 2009-12-10 18:48:03 Wypracowanie na temat opowieści Wigilijnej 2010-02-05 22:14:30 napis plan wydarzeń Opowieści Wigilijnej 2013-12-17 13:57:25Autor Karol Dickens (1812-1870) - autor Dawida Copperfielda, Oliwera Twista, Małej Dorrit.. Jego siostra zmarła zostawiając syna Freda.. Powstała około 1843 r. Wydarzenia mają miejsce w Londynie w domu kupca Ebenezera Scrooge'a i w jego kantorze, w wigilię Świąt Bożego Narodzenia, w XIX wieku.. 2009-12-10 18:48:03 napis plan wydarzeń Opowieści Wigilijnej 2013-12-17 13:57:25 Wypracowanie z opowieści wigilijnej .. 2012-01-27 19:50:59Duch Wigilijnej Przeszłości przypomniał mu jego dzieciństwo w rodzinnej wiosce, siostrę Fanny, ulubione lektury.. Stało się tak za sprawą jego własnych uczuć, a także otaczających go ludzi.Głównym bohaterem powieści jest Ebenezer Scrooge.Opowieść wigilijna Wypracowanie egzaminacyjne „Pieniądze szczęścia nie dają", ale mogą służyć dobru - skomentuj to powiedzonko w oparciu o „Opowieść wigilijną" i inny znany ci tekst kultury.. Jest świetnym przykładem człowieka, którego wieloletnia oszczędność nie przyniosła ani satysfakcji ani wielkiego bogactwa.Na temat opowieści wigilijnej.. 2010-01-06 16:36:48 Krótkie wypracowanie na polaka z " Opowieści wigilijnej " 2013-01-08 18:13:24 Udowodnij że egoizm jest motywem wystepujacym w " Opowiesci wigilijnej " 2009-12-17 16:57:24Karol Dickens - Opowieść wigilijna - Opinie na temat Bożego Narodzenia według różnych bohaterów Opowieści wigilijnej Dominika Grabowska 19 sierpnia, 2013 język polski , Szkoła podstawowa No CommentsPraca klasowa dotycząca lektury Ch.. W mojej pracy spróbuję udowodnić wam że pan Scrooge zasługuje na podziw, mimo to że kiedyś zachowywał się nieludzko .. POWODZENIA.. GENEZA: Opowieść wigilijna to najbardziej znany utwór Karola Dickensa.. Uczy nas ona o najważniejszych w życiu wartościach, pokazuje też, że dobro tkwi w każdym człowieku, chociaż nie zawsze na powierzchni..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt