Na podstawie ilustracji i opisu wykonaj polecenia historia
a) Podaj nazwę oraz datę wydarzenia do którego odnoszą się plakaty.. Na podstawie źródeł 1. i 2. wyjaśnij, co mogło mieć wpływ na opinię Herodota o pracy chłopów mieszkających w delcie Nilu .Na podstawie mapy i własnej wiedzy wykonaj polecenia.. Etap wojewódzki 2014/2015 Suma punktów do uzyskania: Na podstawie poniższych ilustracji i wiedzy własnej odpowiedz na pytania: (6 p.). Na podstawie podręcznika Historia 5 GWO.. Prowadzi zbiórki pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego.. Zakres rozszerzony.. B. 1. w roku poprzedzającym przewrót majowy w Polsce.. B. Wymień współczesny zawód, którego przedstawiciele, pełniąc obowiązki służbowe, noszą strój o tej nazwie.ODPOWIEDZI Zadanie 1 Na podstawie ilustracji wykonaj polecenia.. Tegoz roku 1573 5 miesiąca kietnia zjechały się wszystkie stany koronne,tak duchowne jako i swieckie na dzien naznaczony elekcji poNa podstawie ilustracji wykonaj polecenia .. Polecenia systemu operacyjnego Unix â Wikipedia, wolna.. Na podstawie: Ilustrowany atlas historii Polski, t. 2, Warszawa 2007, s. 60.. Źródło 1.. Wymień trzy elementy lub cechy widoczne na ilustracji wskazujące na to, że zabytek z fotogra- .. Na podstawie ilustracji i wiedzy własnej wykonaj polecenia.Na podstawie źródła i własnej wiedzy wykonaj polecenie.. Budowla, która powstała w starożytności została przedstawiona na ilustracji oznaczonej numerem A..

Na podstawie ilustracji i opisu wykonaj.

Na postawie opisu postaci rozpoznaj władcę Polski.. Stela zwycięstwa króla Akadu Naram-Sina, III tysiąclecie p.n.e. Na podstawie: Sztuka świata, t. 1, Warszawa 1989, s. 195. b) Wymień dwa elementy konstrukcji, dzięki którym te statki odegrały ważną rolę w wypra -HISTORIA POZIOM PODSTAWOWY Czas pracy: 120 minut .. Na podstawie fotografii starożytnego zabytku wykonaj polecenie.. 2012-04-30 21:43:55; rozpoznawanie organizmów na podstawie ilustracji i zdjęć 2009-09-08 21:45:34; Jaki był powód rozpoczęcia budowy wieży babel?. Wpisz do tabeli odpowiednio literę A lub B, lub C.. 904 wielkopolskich maturzNa podstawie ilustracji oraz wiedzy własnej wykonaj plecenia.. Dokończ zdanie.. Karykatura ilustrująca wydarzenie z 1904 roku Podaj stosowaną w historiografii nazwę układu, do którego nawiązuje rysunek.Na podstawie tekstu i ilustracji w podręczniku s.161.. 4Próbny egzamin maturalny z historii Poziom podstawowy 2 Zadanie 1.. Ratusz w Poznaniu B. Kościół Mariacki w Krakowie C. Kolegiata w Tumie a) podkreśl, który z przedstawionych na ilustracji budynków jest przykładem architektury gotyckiej.Na podstawie tekstów i własnej wiedzy wykonaj polecenia.. Wykonaj polecenia na podstawie plakatów.. Źródło 2.monika6301.. Rozwiązania zadań..

2.Na podstawie ilustracji wykonaj polecenie.

Przyporządkuj opisowi właściwą ilustrację.. Zakres rozszerzony.. 3🎓 a) Źródła ukazane na ilustracji pochodzą z następujących okresów: Odpowiedź na zadanie z Historia 1.. 🎓 Na podstawie ilustracji i opisu wykonaj - Zadanie 3: Historia 5 - strona 69 🎓 Na podstawie portretów Mieszka I i Dobrawy przygotowano poniższe odpowiedzi: Odpowiedź na zadanie z Historia 5Na podstawie ilustracji i własnej wiedzy wykonaj polecenia.. Matura 2014 z historii rozpocznie się 20 maja o godzinie 14.. Źródło: domena publiczna.. Źródło: Historia powszechna, t. 5, Novara 2007, s. 328. Podaj nazwę stroju męskiego przedstawionego na ilustracji.. Pytania i odpowiedzi .. Na podstawie ilustracji wykonaj polecenia.. A. Narwik - Samodzielna Brygada Strzelców Podhalańskich Monte Cassino - II Korpus Polski Falaise - 1 Dywizja Pancerna B. II Korpus Polski.. Źródło: J. M. Roberts, Ilustrowana historia świata, t.I, Łódź 1986, s. 125 A. a) Zaklasyfikuj przedstawiony na ilustracji organizm do odpowiedniej grupy mięczaków.. Historia Gimnazjum +5 pkt.. A. Wskaż dwa elementy zdobnicze charakterystyczne dla cywilizacji, .. Wielka historia Polski, t. 6, Kraków 2004, s. 163.Historia jest jednym z przedmiotów do wyboru na egzaminie ósmoklasisty..

Na podstawie własnej wiedzy wykonaj polecenia.

🎓 Na podstawie ilustracji i opisu wykonaj - Zadanie 3: Historia 5 - strona 69 🎓 Na podstawie portretów Mieszka I i Dobrawy przygotowano poniższe odpowiedzi: Odpowiedź na zadanie z Historia 5Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Historia (730) Informatyka (127) Język Angielski (530) Język Niemiecki (107) Język Polski (3860) Matematyka (2514) Muzyka (132) Pozostałe .Na podstawie ilustracji i opisu wykonaj zadanie 17.. Specjalnie dla Was prezentujemy arkusze CKE i odpowiedzi, których udzielili poznańscy nauczyciele.. [POBIERZ] Na Podstawie Ilustracji Wykonaj Polecenia A. przyjrzyj sie karykaturze i wykonaj polecenia.. 1.wymieĹ .. b) podaj dwie cechy , które umożliwiły Ci jego zaklasyfikowanie.. Strona 69.. Sprawdźcie, jak Wam poszło!Na podstawie ilustracji przedstawiającej relief na steli1 wykonaj polecenie.. POLSKA ILUSTRACJA - blogi, opinie, oceny - Blox.pl.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: 1.Przeczytaj tekst zrodłowy,a nastepnie wykonaj na jego podstawie oraz na podstawie wlasnej wiedzy wykonaj polecenia..

Na podstawie tekstu i własnej wiedzy wykonaj polecenia.

(3 pkt) Zapoznaj się z ilustracją, a następnie wykonaj polecenia.. Rozwiązane Na podstawie ilustracji i opisu wykonaj polecenia 1 Zobacz odpowiedź gg .. Wskaż element, który nie był skutkiem wojny stuletniej: - Zniszczenia na terenie Francji - Zwycięstwo dynastii Walezjuszy - Początek wojen husyckich - Usunięcie (prawie całkowite) Anglików z Europy kontynentalnej .Historia 5 (Zeszyt ćwiczeń, ) Klasa: 5 szkoły podstawowej.. B. Zaznacz na mapie numerem 2 ziemie zabrane Polsce w II rozbiorze przez Rosję.Matura 2014: Historia [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE] - podstawa, rozszerzenie.. 2011-02-25 17:58:13 Niemiecki uzupełnij zdania na podstawie ilustracji str 27 2012-02-05 10:07:16 Na podstawie ilustracji ułóż zdania pasujące do wykresów 2018-01-03 18:08:591 KONKURS Z HISTORII Klucz odpowiedzi.. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.. 16.12.2020 o 09:10 rozwiązań: 0; Kamyslaw 14 Historia Podaj 2 fakty na temat Witolda Pileckiego i co by się stało gdyby zrobił coś innego 14.12.2020 o 11:41 rozwiązań: 1Sprawdziany gimnazjum: Testy - Historia - Nowa era.. Zapoznaj się z zamieszczonymi źródłami, następnie wykonaj polecenia.. Pytania i odpowiedzi .. Na podstawie ilustracji wykonaj polecenia.. Polska organizacja, która pomaga w ratowaniu życia chorych dzieci.. A. Zaznacz na mapie numerem 1 ziemie zabrane Polsce w I rozbiorze przez Austrię.. 5🎓 a) Rzeźbiarz przedstawił Cyncynata z następującymi atrybutami: Odpowiedź na zadanie z Historia 1.. 1 Stela - stojąca pionowo płyta kamienna, zwykle czworoboczna, często z inskrypcją.Przeanalizuj ilustrację, a następnie na podstawie własnej wiedzy wykonaj polecenia.. Rozwiązania zadań.. a) Podaj typ statku, jaki ukazano na ilustracji.. Zadanie 7.Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Egzamin ósmoklasisty z historii sprawdza, w jakim stopniu uczeń VIII klasy szkoły podstawowej spełnia wymagania określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego: klasy IV-VIII.Matura 2014: Historia [ODPOWIEDZI, ARKUSZE] - poziom rozszerzony.. Przyjrzyj siÄ ilustracji.. opisz maszynę skonstruowaną przez Trurla..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt