Charakterystyka ani z zielonego wzgórza karta pracy
Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.. Charakterystyka Ani Shirley.. Główną bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery pt. Ania z Zielonego Wzgórza jest jedenastoletnia Ania Shirley.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Nasze prace.. Jej rodzice byli nauczycielami.MATERIAŁ LITERACKI I J ĘZYKOWY DO CHARAKTERYSTYKI ANI SHIRLEY Budge Wilson Droga do Zielonego Wzgórza PRZEDSTAWIENIE POSTACI WYGLĄD UMYSŁOWOŚĆ USPOSOBIENIE .. Mateusz był miłym, kochającym człowiekiem.. CECHY CHARAKTERU ZAINTERESOWANIA, ZDOLNOŚCI OCENA POSTACI Wpisz do powy ższej tabeli cechy Ani, dokonuj ąc wcze śniej ich podziału na cechy umysłu, temperamentu i charakteru.. Trafiała do różnych ludzi.. Wymień najważniejsze elementy charakterystyki postaci.. Później przeniesiono ją do Domu Dziecka.Geneza „Ani z Zielonego Wzgórza" ostatnidzwonek.pl, „Ania z Zielonego Wzgórza" to pierwsza napisana powieść kanadyjskiej autorki - Lucy Maud Montgomery, która ukazała się w 1908 roku, jednak zaczęła powstawać kilka lat wcześniej.. Zawsze starała się, aby Mateusz i Maryla byli z niej dumni.Brak czasu niestety nie pozwala na stworzenie odrębnych wpisów, ale może komuś przydadzą się stworzone przeze mnie karty pracy: Ania z Zielonego Wzgórza - karta pracy przydatna do zebrania materiałów do charakterystyki Ani Shirley; Śmierć Pułkownika, A. Mickiewicz; Latarnik, H. Sienkiewicz - karta może się przydać do charakterystyki Skawińskiego"Ania z Zielonego Wzgórza" to lektura sugerowana dla klasy 5..

2010-02-25 12:30:31 "Ania z Zielonego Wzgórza " charakterystyka ?

Urodziła się w Nowej Szkocji 5 marca 1865 roku jako jedyne dziecko Waltera i Berty Shirley.. .Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza".. Jego uczucie do Ani poświadczył fakt kupienia jej na Boże Narodzenie sukni z bufami, kiedy zauważył, że wszystkie inne dziewczynki noszą taki strój.Po określonym czasie każda grupa prezentuje swoje efekty pracy.. Rodzice Shirley zmarli na febrę, dlatego trafiła do domu obcego małżeństwa, gdzie wychowywała ich dzieci.. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Kiedy ją poznajemy ma ona około jedenastu lat, natomiast gdy się z nią żegnamy jest już szesnastoletnią panienką.. Wybierz z tabeli w podpunkcie C osiem cech Ani, l<tóre uwaŽasz za najwaŽniejsze, a nastqpnie uzasadnij je przyk*adami postqpowania lub zachowania dziewczynki w konkretnych sytuacjach.. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza.. Ściągnij załącznik: .Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea..

Praca domowa Uzupełnij kartę pracy (załącznik).

Jest to młoda sierota, która w wieku jedenastu lat zamieszkała .Przydatność 65% Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. Traktowano ją jak przedmiot, który można zawsze oddać.Jedna z ważniejszych postaci występujących w "Ani z Zielonego Wzgórza".. 2011-03-07 14:23:42 Charakterystyka Ani z zielonego wzgórza 2016-11-06 14:12:35Ania Shirley - charakterystyka ostatnidzwonek.pl, Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza".. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Załącznik 1 KARTA PRACY DOMOWEJ 1.. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Inspirację do napisania powieści Lucy Montgomery czerpała głównie z własnej biografii oraz z zapisków, które robiła od dziecka - jako .TEMAT: Poznajemy bliżej Anię z Zielonego Wzgórza bohaterkę powie ci Lucy Maud Montgomery.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza napisana przez cała klasę na lekcji języka polskiego.. Pani Magdalena G i ja jesteśmy z Was dumne :-) Ania Shirley jest tytułową bohaterką powieści „Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery.. Autorem książki jest Lucy Maud Montgomery.. Skorzystaj z wszystkich zgromadzonych materiałów i treści lektury..

Część końcowa: Podsumowanie wiadomości z lekcji oraz zadanie pracy domowej.

3.Ciekawie przedstawiona została problematyka dosrastania, która staje się udziałem czytelnika towarzyszącego Ani.. Wymień dwa sposoby charakteryzowania postaci.. Bohaterowie.. Wyobraźnia dziewczynki zdaje się nie mieć końca, przez co często pakuje się .. Jej rodzice - Berta i Walter - zmarli na febrę, gdy Ania był.Charakterystyka Ani Shirley („Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery) Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Proszę napisad charakterystykę w wordzie i przesład na adres:Ania z Zielonego Wzgórza to zabawna, ale zarazem mądra i pouczająca historia rudowłosej, osieroconej dziewczynki - Ani Shirley, która przez niefortunny zbieg okoliczności pojawiła się na Zielonym Wzgórzu, w domu rodzeństwa Cuthbert.. Napisz charakterystykę głównej bohaterki lektury.. Po śmierci jej rodziców, zaopiekowała się nią pani Thomas, a następnie dziecko przebywało w domu dla sierot.Porównanie jego dzieła z drugą, poprawną charakterystyką pozwoli ci wyraźniej dostrzec jego błędy i ustrzec się ich we własnych pracach.. Ania z Zielonego Wzgórza - dziewczynka, która została adoptowana przez Marylę oraz Mateusza.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Montgomery - Odmiana rzeczowników przez przypadkiCharakterystyka..

Język polski ,,Jestem takim niespokojnym duchem"- charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza (dokooczenie).

CechyAnia z Zielonego Wzgórza: Chłopcy z Placu Broni: czytanie ze zrozumieniem: ćwiczenia-czytanie ze zrozumieniem: dekoracje klasy i gazetki: elementarz piosenki - BAL: F Molnar Chłopcy z Placu Broni: FASOLKI: ilustracje do basni i lektur karty pracy: Inscenizacje: Język polski i szkoła podstawowa: Kartki Bożonarodzeniowe: Kartki .Przekonał Marylę, by sierota z Nowej Szkocji pozostała na Zielonym Wzgórzu.. Wraz z rozwojem akcji Ania zmienia się i dojrzewa.Charakterystyka Ani Shirley Ania Shirley jest bohaterką książki pt." Ania z Zielonego Wzgórza", którą napisała Lucy Maud Montgomery.. Kobieta, pięćdziesięcioletnia, która wraz z bratem Mateuszem zgodziła się wziąć Anię na wychowanie "Być może stara panna nie zna się na wychowywaniu dzieci, ale chyba i tak nadaje się do tego lepiej niż stary kawaler" Pisarka przedstawia ją jako kobietę wysoką, szczupłą, o kanciastych kształtach .. (2/2) Charakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lekturyPiszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Jest sierotą, rodziców straciła we wczesnym dzieciństwie, potem tułała się po obcych domach, trochę mieszkała w sierocińcu, a od jedenastego roku życia znalazła dom na Zielonym Wzgórzu u Maryli iKarta pracy 3 - Ania z Zielonego Wzgórza .. charakterystyki Ani Shirley.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Urodziła się w Nowej Szkocji.. Poznajemy ją, gdy ma jedenaście lat i jako sierota przez przypadek trafia do rodzeństwa Cuthbertów.Ania Shirley jest główną bohaterką powieści L.M.. Do ósmego roku życia mieszkała u państwa Thomas .Karty pracy, kartkówki, sprawdziany / Kartkówka - znajomość treści lektury - "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" październik 12, 2016 ; Kartkówka - znajomość treści lektury - "ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" Podgląd załącznika.. Ciekawostki o L.M.. Jej rodzice zmarli, gdy miała trzy miesiące.. Charakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury.. Jej rodzice byli .Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza (1) Ania Shirley była to dziewczynka z sierocińca, którą zaadoptowali Maryla i Mateusz.Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Miała rudę włosy, była bardzo szczupła i skromnie ubrana..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt