Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa
W bitwie trojaDskiej mˇ|czyzni dziaBali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles.Staczali ze sob pojedynki, brali czynny udziaB w bitwie, musieli .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles.Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa.. Błąd!. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. Uwaga!. Obu bohaterów można uznać za postaci tragiczne.. Achilles, tesalski bohater, król Myrmidonów we Ftyi, był synem Peleusa i pięknej boginki morskiej Tetydy.jaka była przyczyna pojedynku Achillesa z Hektorem?. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w .Homer ˚Iliada ˛ - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to dwaj gBówni bohaterowie wielkiego eposu Homera - ˚Iliady ˛..

Drukuj.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.

Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. Jest mężnym i odważnym .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera.. Jednak po głębszej analizie obu postaci zauważamy, że różnią się one od .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada".. poleca 81 %.. Achilles był ulubieńcem .. Syn Peleusa i Tetydy, Achilles, który walczył po stronie Greków to podobny Aresowi, nieśmiertelny wojownik uważany za najsilniejszego i najlepszego z mężów.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. Posiadają wiele wspólnych cech, lecz jednak w ogólnej ocenie ich charaktery pozostają bardzo różne.. Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na.Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół gro.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Charakterystyka porównawcza hektora i ahillesa..

Oprócz: Charakterystyka porównawcza achillesa i hektora.

Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.. Homer opisuje w "Iliadzie" dwa wyraźne, mocne charaktery: Achillesa i Hektora.. Cechowały go honor i odwaga (pomimo strachu, stanął do pojedynku z Achillesem), którym to wartościom pozostał wierny do końca.. Obaj są odważnymi wojownikami, posiadającymi wiele cech wspólnych, choć też sporo ich różni.. Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie ,,Iliady'' Homera.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach: zredaguj plan rozprawki nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju charakterystyka porównawcza tadeusza i hrabiego jastrun a krasickiHektor starał się nie ulegać emocjom.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie".. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Homer „Iliada" - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady".. Hektor zaś pochodził z Troi.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.. Achilles wzrusza się cierpieniem starca i rezygnuje z zemsty.. zadanie dodane 16 września 2010 w Język polski przez użytkownika rozyczka29 (-600 .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe.. Rozwiń więcej.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Hektor decydując .Charakterystyka porównawcza achillesa i hektora.Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Ich czyny podlegają bezpośredniej ocenie moralnej, zawartej w .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora z Iliady Homera Hektor i Achilles, bohaterowie Iliady Homera, to dwaj wojownicy bitwy pod Troją..

Toggle navigation Z. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Był również bardzo przywiązany do rodziny - żony Andromachy i syna Astyanaksa.. Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Achilles i Hektor to jedni z głównych bohaterów fragmentu Iliady.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Oboje jednak, Achilles i Hektor, nie mają wpływu na swój los, gdyż ich działania determinują bogowie i to oni decydują o tym, jak potoczą się ich losy.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Charakterystyka porównawcza.. Hektor kochał swojego ojca Priama oraz Troję i oddał za nich życie.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. prosząc o oddanie zwłok zabitego przez Achillesa Hektora.. Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Charakterystyka wewnętrzna.. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. Zamknij.. Później okazało się, że mają także cechy, którymi się .Jest odpowiedzialny.. Te ścierające się ze sobą postacie mają bardzo wyraźnie zarysowane cechy charakteru..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt