Krótkie opowiadanie jak szewczyk dratewka wykonał następne zadanie czarownicy
Dzisiaj.. to masz do roboty.. Szewczyk Dratewka zamieszkał ze swoją ukochaną panną w zamku i wiedli szczęśliwe życie .Szewczyk Dratewka musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą w wieży przez złą czarownicę.. Szewczyk obok nikogo nie przeszedł obojętnie.Opis: Szewczyk Dratewka - Porazińska Janina.. Pomagał każdemu zwierzątku, które spotkał.Szewczyk Dratewka został wydany już po jej śmierci.. Pamiętaj , że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech częśc źródło:Proszę o pomoc.. Najwięcej ofert w jednym miejscu.. Czarownica zgodziła się ale kazała mu wykonać zadania.Dla czarownicy było to wielkim zaskoczeniem, ale postanowiła dalej sprawdzić Szewczyka i dać mu drugie zadanie do wykonania.. - W jaki sposób została ukarana za swoje zachowanie?. Zapadła noc i stracił już nadzieję, gdy usłyszał dziwny odgłos.Szewczyk Dratewka zasłyszał, że żeby uratować panienkę, należy wykonać zadania wymyślone przez złą czarownicę.. iedak był z niego a biedak!. Jej zdziwienie było jeszcze większe, gdy dzielny szewczyk oznajmił, że odnalazł kluczyk i jest gotowy przystąpić do kolejnego zadania.DRATEWKA: Udało mi się wykonać twoje zadanie czarownico!. Ludzie przestrzegali go jednak przed tym, gdyż próby wykonania tego zadania podejmowało się wielu przed nim.. Wiedźma zdenerwowała się widząc uradowanego Dratewkę zbliżającego się w jej stronę..

Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym , jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czaroenicy.

Krzyżówka interaktywna związana z treścią lektury.. Zrozpaczony szewczyk Dratewka już po godzinie zrozumiał, że nie ma szans na wykonanie tego zadania.. Kto chciał uwolnić i ożenić się ze śliczną panną musiał wykonać to co czarownica postanowiła.. Tym razem Dratewka miał odnaleźć złoty kluczyk, który piękna panna zgubiła w stawie podczas kąpieli.. Prosi Dratewkę, aby jej powiedział jak należy postępować, co robić, by ich mieć.. Jego uczynność i dobre serce widział każdy kto spotkał go na swojej drodze.. Kup Teraz!Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za jedyne pożywienie suchą kromkę chleba przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.. PomagaZobacz Szewczyk Dratewka Janina Porazińska w najniższych cenach na Allegro.pl.. Szewc nie stronił od pracy, jednak nie potrafił zarobić nawet na małe mieszkanie.. Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. Dratewka był młodym i biednym szewcem..

Czarownica dziękuje za dobre rady, ale wyznacza kolejne zadanie-zagadkę.

Szewczyk zdobył informacje na temat czarownicy i okazało się że uwięziła piękną dziewczynę i już wielu próbowało ją uwolnić ale każdy zginął.. Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna.. zamek czarownicy: przód bc // tył bc // przód kol .Dziewczyna zerwała się z krzesła i rzuciła szewczykowi na szyję.. Wykonanie makiety zamku, w którym zamieszkał Dratewka.. Ubrany w liche odzienie, zniszczone skórzane buty mając za jedyne pożywienie suchą kromkę chleba przemierzał świat w poszukiwaniu zarobku.Czy Szewczyk Dratewka to postać historyczna?. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Jednak Szewczyk i tak postanowił działać.Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Czarownica krzyczała głośno ze złości i po chwili zmieniła się w wielkie czarne ptaszysko, przeleciała jeszcze kilka razy przez komnatę niemal zderzając się z zakochanymi i wyleciała przez okno.. 2013-01-21 06:55:47 prosze niech mi ktos napicze plan wydarzen szczegolowy z basni szewszczyk dratewka 2008-11-14 15:48:28 Na podstawie baśni Szewczyk Dratewka napisz kilkuzdaniową wypowiedź na temat jak rozumiesz powiedzenie,,Jak ty komu tak on tobie" 2011-05-08 18:40:05„Jak dobrze znasz książkę Szewczyk Dratewka?".

Czarownica bierze szewczyka za rękę i prowadzi "na ...- Jaką postacią była czarownica?

Pomogą mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta - mrówki, pszczoły i kaczki.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.Nie ma to jak samemu próbować rozwiązywać zadania!. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.Czarownica smuci się z powodu braku przyjaciół.. Jak nie znajdziesz do poranku, to ci panku, urwę głowę i gotowe!. Wędrował po świecie i łatał ludziom stare obuwie.. Uwiń mi się składnie i znajdź kluczyk na dnie.. Radość zakupów i 100% bezpieczeństwa dla każdej transakcji.. mrowisko, kaczor, ryba, staw z kaczkami: przód bc // tył bc // przód kol // tył kol.. Pomagają mu w tym zaprzyjaźnione z nim zwierzęta.Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. Pamiętaj, że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech rzeczy.Bajka Janiny Porazińskiej opowiada o pewnym biednym rzemieślniku - tytułowym Szewczyku Dratewce - który nieustannie przemierza wsie i miasteczka w poszukiwaniu starych butów do zreperowania.. Zapukał do wrota zamku i kazał czarownicy uwolnić dziewczynę, bo ma zamiar się z nią ożenić.. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.Dratewka był skromnym szewczykiem naprawiającym buty ludziom z miasta.. Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę..

Dratewka wyjaśnia czarownicy jakim zachowaniem zyskuje się przyjaciół.

Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło.Szewczyk Dratewka był biedny jak przysłowiowa mysz kościelna.. Pierwszym zadaniem było .Znana baśń o szewczyku, który musi wykonać trzy trudne zadania, aby uwolnić pannę zamkniętą na wieży przez złą czarownicę.. Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się duży zamek w którym był dom czarownicy.. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.Szewczyk pobiegł ze zdobyczą prosto do czarownicy.. - Jak kończy się bajka?. W czasie jednej z wypraw przytrafiają mu się trzy przygody - natrafia na mrowisko rozrzucone przez niedźwiedzia i pomaga mrówkom je odbudować, podobnie czyni .Przebierz, zanim błysną zorze - powiedziała czarownica i zamknęła drzwi na klucz.. I znów karą za niewykonanie zadania było ścięcie głowy.Napisz krótkie opowiadanie o tym jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czarownicy .. Żył bardzo skromnie, nie posiadał niczego poza potarganą torbą i starym ubraniem.. Zapraszam do krótkiego quizu na temat Waszej lektury „Szewczyk Dratewka" .. Co miał zrobić szewczyk, aby wykonać drugie zadanie czarownicy?Szewczyk Dratewka.. Nauczyciel bibliotekarz Katarzyna Świtajło.. • "Szewczyk dratewka" opowiada historię ubogiego szewca, domokrążcę, który nie posiadał nic poza tym co zdołał unieść.. NARRATOR: Poszedł Dratewka .Teatrzyk - SZEWCZYK DRATEWKA (baśń lubelska wg opracowania Janiny Porazińskiej) Dratewka, mrówcza matka, pszczela królowa, czarownica, złoty kluczyk: przód bc // tył bc // przód kol // tył kol..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt