Napisz referat o układzie słonecznym
Układ Słoneczny to Słońce, planety i inne obiekty związane grawitacyjnie ze Słońcem.. Galaktyka, w której znajduje się Układ Słoneczny nazwana jest Drogą Mleczną.. Napisz krótką notatkę na ten temat tutaj lub w zeszycie.. Po kilkudziesięciu tysiącach lat potężna fala uderzeniowa wywołana przez tę eksplozję, dotarła do pewnego obłoku gazowego-pyłowego.. Układzie Słonecznym.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Najmniejsza planeta Układu SłonecznegoAstronomowie podają odległości w Układzie Słonecznym w jednostkach astronomicznych (w skrócie j.a. lub AU).. Rok trwa 88 dni.. planety górne.. Są to duże, chłodne ciała niebieskie.. W środku obłoku gaz kurczył się szybciej niż w zewnętrznych warstwach i powstało Słońce, a pozostała materia utworzyła dysk wokół niego.Obecnie jest znane 10 planet należących do Układu Słonecznego: Merkury i Wenus- tzw. planety dolne, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton i Sedna (2003r.). Przejdź do ćwiczenia.. Jest ona skupiskiem ponad 400 miliardów gwiazd, oraz ogromnej ilości materii międzygwiazdowej.Układ Słoneczny - planety Merkury - to najmniejsza planeta w całym Układzie Słonecznym.. Wiem, że ten artykuł nie wyczerpuje wszystkich ciekawostek, ale żeby tak się stało musiał by być dziesięć razy dłuższy.. Ćwiczenie 3.. Naukowcy odkryli lodowate wulkany na Plutonie, podczas gdy Mars jest domem dla prawdziwie „wielkiego" kanionu wielkości Stanów Zjednoczonych..

Ziemia jest trzecią planetą od strony Słońca, ale po kolei... Za...Test o Układzie słonecznym.

Rozmiary i budowa tych planet zbytnio nie różnią się od powyższych parametrów Ziemi.Zadanie: informacje o układzie słonecznym napisać swoimi słowami Rozwiązanie: wokół słońca krążą, utrzymywane siłami jego przyciągania planety, planetoidy, komety, a Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych .Jest planetą skalistą o średnicy 4879 km.. Naukowcy znaleźli wiele ostatnich dowodów na obecność lawy wulkanicznej, które sugerują, że Olympus Mons może być nadal aktywny.. W rozdziale 1.1.Jak ewaluowały nasze poglądy na budowę Kosmosu i Ziemi?. Kratery powstały w wyniku .Układ słoneczny to dziwne miejsce z planetami, księżycami i dziwnymi zjawiskami.. Ćwiczenie 3.. .Dalsze orbity od Słońca zajmują: Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton.. Jest głównym źródłem energii docierającej do Ziemi.. Powierzchnia Merkurego niezwykle przypomina powierzchnię ziemskiego Księżyca.. Zatem zapraszam do czytania.. Ćwiczenie 1 .. Słońce znajduje się daleko od nas, dlatego wcale nie wydaje się duże..

Składa się głównie z wodoru i helu.Sprawdź jak napisać referat, jaki układ elementów w nim występuje, zapoznaj się z przykładem referatu.

Zakręć si.Układ Słoneczny znajduje się w galaktyce Drogi Mlecznej, która jest galaktyką spiralną z poprzeczką o średnicy około 100 tys. lat świetlnych i zawiera około 200 miliardów gwiazd.. Między orbitami Marsa i Jowisza znajduje się .I.. Geneza Układu Słonecznego: Przed miliardami lat w Drodze Mlecznej nastąpił wybuch supernowej.. .Układ Słoneczny to układ planetarny w galaktyce Drogi Mlecznej.. Dookoła planet krążą księżyce o budowie zbliżonej do planet ziemskich, ponadto Jowisz, Saturn, Uran i Neptun posiadają pierścienie.. Słońce jest w jednym z mniejszych spiralnych ramion Galaktyki, znanym jako Ramię Oriona (lub Ramię Lokalne).. Układ Słoneczny jest zbiorem ciał astronomicznych znajdujących się pod dominującym wpływem pola grawitacyjnego Słońca.. Gwałtowny wstrząs spowodował zapadanie się obłoku, wprowadzając go jednocześnie w ruch wirowy.O Układzie Słonecznym.. Planety to: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton.. Słońce jest kulą zjonizowanego gazu (plazmy).. RvYWPql80JPu6 1 1. licencja: CC 0.. Merkury, Wenus, Ziemia i Mars położone są dość blisko powierzchni Słońca, są niewielkich rozmiarów, a budulcem ich powierzchni są skały.. Craig McHugh, licencja: CC BY-SA 4.0 uzupełnij treść..

corron ...Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz referat z fizyki na temat :układ słonecznyJednym z elementów składowych Układu Słonecznego są planety.

Zwykle dzieli się je na dwie grupy, w zależności od budowy.W wewnętrznym Układzie Słonecznym, w odległości do 4 j.a. od Słońca, było zbyt ciepło, aby cząsteczki lotnych substancji, takich jak woda czy metan, mogły ulec kondensacji na ziarnach pyłu, zatem planetozymale, jakie formowały się w tym regionie, składały się głównie ze związków chemicznych o wysokiej temperaturze topnienia .Słońce zajmuje centralne miejsce w Układzie Słonecznym, skupiając w sobie 99,8% jego całkowitej masy.. Czy wiesz, która planeta nazywana jest Błękitną Planetą, a która Czerwoną Planetą?. Skomentuj.. Prawdopodobne powstanie Układu szacuje się na około 4,6 mld lat p.n.e. 1 AU - jednostka astronomiczna - jest to średnia odległość od Ziemi do Słońca.. Udostępnij.. Ciekawostki o marsieWatch Kosmos JAK POWSTAŁ UKŁAD SŁONECZNY [Lektor PL][Film Dokumentalny] - Rafaca Jim159 on DailymotionDroga Mleczna - galaktyka spiralna z poprzeczką, w której znajduje się m.in.. Napisz krótką notatkę na ten temat tutaj lub w zeszycie.. Wyślij zgłoszenie.. Do czasów obecnych w Układzie Słonecznym zidentyfikowano 9 planet.. Olympus Mons jest wulkanem o wysokości 21 km i średnicy 600 km, który powstał miliardy lat temu.. Nie posiada satelitów i jest prawie całkowicie pozbawiony atmosfery, która jest zdmuchiwana przez wiatr słoneczny..

Dystans pomiędzy Ziemią a Słońcem wynosi około 150 milionów kilometrów.Najwyższa znana góra na planecie w układzie słonecznym znajduje się na Marsie.

stwierdziliśmy, że 1 AU to ok. 8,3 minuty świetlnej.Układ Słoneczny, którego częścią jest Ziemia, jest tak nazywany, ponieważ wszystko co się w nim znajuduje, krąży wokół Słońca.. Słońce to gwiazda, bardzo, bardzo gorąca i bardzo duża - jest ponad 100 razy większa od Ziemi.. corron 4 lata temu.. Powstanie było możliwe dzięki zagęszczaniu obłoku pyłu - chmury gazowej złożonej z wodoru i helu oraz pyłu kosmicznego.O Układzie Słonecznym.. 5 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Posiada największa ilość kraterów w Układzie Słonecznym oraz strefy ciemne i jasne, które ze sobą sąsiadują.. Czy wiesz, która planeta nazywana jest Błękitną Planetą, a która Czerwoną Planetą?. Odległość od Słońca wynosi 58 milionów km.. RvYWPql80JPu6 1 1. licencja: CC 0.. Układ Słoneczny.Droga Mleczna nazywana jest też po prostu Galaktyką.Zawiera od 100 (według starszych szacunków) do 400 miliardów (według nowszych szacunków) gwiazd.Ma średnicę około 100 000 lat świetlnych i grubość ok. 1000 lat świetlnych.. Na niebie widziana jest jako jasna smuga opasująca niebo .. Referat jest to mówiąc najprościej, tekst przygotowany do wygłoszenia w kręgu zainteresowanych osób.. Świeca one światłem odbitym.. Poza tym odkryto ponad 200 planet pozasłonecznych.Układ Słoneczny.. Merkury położony jest najbliżej Słońca, wokół którego krąży z bardzo dużą prędkością.O Układzie Słonecznym warto wiedzieć jak najwięcej, w końcu żyjemy na jednej z jego planet.. Ćwiczenie 1 .. Słońce leży w odległości około 25 tys. do 28 tys. lat świetlnych od centrum Galaktyki, a prędkość jego ruchu dookoła centrum Galaktyki to około 220 km/s.Układ Słoneczny powstał około 5 - 6 miliardów lat temu z obłoku gazowo - pyłowego, który przyciągał materię ku gęstniejącemu jądru.. Zawiera nieodpowiednie treści?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt