Plan wydarzeń w formie równoważników zdań ania z zielonego wzgórza
Powstanie drogi mlecznej i białych lilii z mleka Hery 4.. Narodziny Heraklesa (syna Zeusa i królowej Alkmeny)2.. Praca Marii po maturze w sklepie z tkaninami.3.. Radość ze spotkania z Jonatanem.. Wyjazd na wczasy do Rio de Jane.CYKL LEKCJI POŚWIĘCONYCH OPRACOWANIU POWIEŚCI LUCY MAUD MONTGOMERY ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA Z WYKORZYSTANIEM METOD AKTYWIZUJĄCYCH Opracowała HANNA KOPIEL WSTĘP Ania z Zielonego Wzgórza jest powieścią bardzo.. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przechowywanie.. Ciasto z kroplami waleriana.. Dorota 4 lata temu.. Czy istnieje tajemnica ludzkiego cierpienia ?. ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA CZ 2 Lektor PL - wideo w cda.pl Wyszukiwanie odpowiedzi.Test z lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".. 8266 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Szkolna burza w szklance wody Ania wraz z Dianą zmierzała Aleją Zakochanych do szkoły.. Kończy się rok szkolny, a z wizytą na Zielone Wzgórze przybywa pastor wraz z żoną.. (Kiedy jadł, mlaskał.). Czas i miejsce akcji „Ani z Zielonego Wzgórza" Akcja powieści toczy się w latach 70.. Przeniesienie się do Nangijali.. Zielone włosy Ani.. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki.. satura173 .Ania z zielonego wzgórza - Plan wydarzeń 1.Postanowienie adopcji 2.Pomyłka pani Spencer 3.Postanowienie odesłania Ani 4.Zmiana zdania, po usłyszeniu historii Ani 5.Początki wychowywania 6.Niemiła rozmowa z panią Linde 7.Przyznanie się do winy 8.Plan wydarzen ani z zielonego wzgorza (ramowy)?.

70% Plan wydarzeń "Ania z Zielonego Wzgórza".

Zjadłszy ciastko, obtarł usta.Nieuleczalna choroba Karola.Troskliwe opiekowanie się bratem przez Jonatana.. W dniu piętnastej rocznicy swojego ślubu z Gilbertem Ania obawiała się, że zapomniał on o ich święcie, i była zazdrosna o Krystynę Stuart, z którą podczas przyjęcia spędził cały wieczór.Ułuż plan wydarzeń w formie równoważników zdań z tekstu "Reduta Ordona.. Rozpoczyna się w czerwcu 1876 roku i przedstawia pięć latach życia głównej bohaterki (we wspomnieniach wraca ona także do wczesnego dzieciństwa).Plan wydarzeń z powieści, jest planem odtwórczym, czyli piszemy go na podstawie tego, co przeczytaliśmy.. XIX wieku, w Kanadzie.. Działalność klubu powieściowego.. Akcja utworu rozpoczyna się przybyciem Ani na Wyspę Księcia EdwardaAnia z Zielonego Wzgórza - Czas i miejsce akcji Akcja rozgrywa się na Zielonym Wzgórzu, w Avonlea na Wyspie Księcia Edwarda (Kanada) oraz w Białych Piaskach i Carmody.. Pierwsze kontakty z chłopakami, pierwsze pocałunki, pierwszy raz.2.. Apokalipsa św. Jana.. Egzaminy do seminarium.. Wspólnie spędzone chwile w Zagrodzie Jeźdźców.. Występ w hotelu.. Uduszenie dwóch groźnych węży przez dziesięciomiesięcznego Heraklesa5.. 80% Plan wydarzeń lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".Gilbert i Ania godzą się Podobna praca 85% Ania z Zielonego Wzgórza - plan wydarzeń..

79% "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń.

Pierwsze dni w szkole 9.Nieprzyjemny .Ania ma okazję wziąć udział w urodzinach dziewczynki oraz w koncercie klubu dyskusyjnego, podczas którego ostentacyjnie nie zwraca uwagi na Gilberta.. Sukcesy w nauce i zdobycie .Ania z zielonego wzgórza - Plan wydarzeń 1.Postanowienie adopcji 2.Pomyłka pani Spencer 3.Postanowienie odesłania Ani 4.Zmiana zdania, po usłyszeniu historii Ani 5.Początki wychowywania 6.Niemiła rozmowa z panią Linde 7.Przyznanie się do winy 8.. 3 0 hinata1223 odpowiedział(a) 30.01.2013 o 19:52: ten jest spoko.. Fatalny podwieczorek Ani i Diany.. Ania ma ochotę zrobić coś dla nich i przygotowuje ciasto, w którym myli składniki.Plan wydarzeń „Ani z Zielonego Wzgórza", Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Ania z Zielonego WzgórzaAnia z Zielonego Wzgórza - streszczenie w pigułce, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lektury.. Rozpacz Karola.. napiszeci daje NAj narazie mam RAMOWY PLAN WYDARZEN!. Opowiadanie adiutanta" tekst znajduje się w podręczniku "Słowa na czasie.. 4.Nieposkromiona fantazja Ani.Ania z zielonego wzgórza - Plan wydarzeń 1.Postanowienie adopcji 2.Pomyłka pani Spencer 3.Postanowienie odesłania Ani 4.Zmiana zdania, po usłyszeniu historii Ani 5.Początki wychowywania 6.Niemiła rozmowa z panią Linde 7.Przyznanie się do winy 8..

77% "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń.

tu sprawdzisz swoją wiedze na temat przygód w pierwszej części serii "Ania z Zielonego Wzgórza"!ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA CZ 2 Lektor PL Historia rudowłosej sieroty, Ani, przygarniętej przez rodzeństwo Marylę i Mateusza.. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w przeglądarce.. 3 Plan wydarzeń „Ani z Zielonego Wzgórza .Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza - opis Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. 3 Zdziwienie Maryli i rozwazania rodzenstwa nad oddaniem dziewczynki.. Antygona.. Pierwsze dni Ani na Zielonym Wzgórzu.Początek przyjaźni z Dianą.. Pierwsze dni w szkole 9.Nieprzyjemny .PLAN WYDARZEŃ (ogólny/ramowy): 1.. • Plan wydarzeń „Ani z Zielonego .Były to m.in.: „Ania z Avonlea", „Ania na uniwersytecie", „Ania z Szumiących Topoli".. narazie mam tak: 1.Maryla i Mateusz decydują sie przygarnac chlopca z domu dziecka.. 2.Przyjazd Mateusza na stacje i rozczarowanie.. Montgomery opisuje pięć lat z życia głównej bohaterki.. Ania miała niezwykłą zdolność nadawania różnym miejscom romantycznych nazw.. Skomentuj.. Takie ćwiczenia są potrzebne do tego, aby potem wykorzystać je do tworzenia planów twórczych, czyli takich, do realizacji których przystąpimy w przyszłości.Wymaga ona, żeby czynność wyrażona imiesłowem kończącym się na -ąc była jednoczesna z czynnością w zdaniu głównym, a czynność wyrażona imiesłowem z końcówką -wszy, -łszy wcześniejsza od czynności w zdaniu głównym: Jedząc, mlaskał ustami..

11 minut - Plan wydarzeń 1.

Spotkanie z mieszkańcami Doliny Wiśni w ,, Złotym Kogucie ".Ania z Zielonego Wzgórza (ang. Anne of Green Gables) - seria powieści młodzieżowych autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery opowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonlea przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów.W formie równoważników zdań ułóż plan wydarzeń do opowiadania znowu w szkole M.Musierowicz streść opowiadanie m.musierowicz Od 1 do 1 z 1 Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.Czy na pewno wiesz wszystko o Ani Shirley?. Pożar w domu Śmierć Jonatana.. Poszczególnym punktom nadaj formę zdań pytających lub oznajmujących ( ale nie równoważników zdań ).1. umiejętność umieszczania wydarzeń w czasie, szeregowanie ich w .Gdy Ania postanowiła wyprawić przyjęcie urodzinowe dla cioci, Mary Maria obraziła się, gdyż publicznie wyjawiono jej wiek - i wyjechała.. Zabójstwo nauczyciela przez Heraklesa 6.Ania z Zielonego Wzgórza.. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA.ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA CZ 1 Lektor PL - wideo w cda.pl Wyszukiwanie odpowiedzi.Streszczenie szczegółowe „Ani z Zielonego Wzgórza" - strona 4,.. Udostępnij..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt