Napisz wypowiedz zachęcającą do przeczytania ani z zielonego wzgórza
Pokochałam postać Ani za jej niezwykłą naturalność, a także za to, jak bardzo jesteśmy do siebie podobne.Recenzja książki "Ania z Zielonego Wzgórza" Ostatnio miałam okazję przeczytać książkę autorstwa Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza".. Pycha.. Mam nadzieję, że nikt mnie nie oskarży o kanibalizm :-D. Przypomnij sobie rozdział piąty Historia Ani.. Charakterystyka Ani Shirley.. Tłem historii, przedstawionej w powieści, było autentyczne zdarzenie z roku 1892.. Główna bohaterką powieści L.M Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza" jest pochodząca z Nowej Szkocji 11-letnia dziewczynka Ania Shirley.Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. Niestety z czasem Mateusza (mającego już 60 lat), zaczęły opuszczać siły.Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim.. Mark Twain nazwał Anię "najukochańszym dzieckiem literackim od czasów Alicji w Krainie Czarów".. W przyszłości chciałabym zostać dziennikarką.. Tu urokliwe łowiska u brzegów French River.. Wtedy to gazety na Wyspie Księcia Edwarda rozpoczęły akcję poszukiwania przybranych rodziców dla osieroconych dzieci z Anglii.Sprawdź, co zapamiętałeś z książki Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza".. Udostępnij..

Napisz kilkuzdaniową wypowiedź zachęcającą do przeczytania książki Ania z Zielonego Wzgórza ...Ania z Zielonego Wzgórza.

Ponieważ dziewczynka przyjechała do Avonlea pod koniec roku szkolnego, Maryla postanowiła, że pójdzie do szkoły dopiero we wrześniu.. 9326 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zadanie: 1.. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wydać własną książkę, którą potem przeczyta wiele osób.. 2011-01-19 20:09:12Zobacz 11 odpowiedzi na pytanie: Wypracowanie z Ania z Zielonego Wzgórza.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Test z lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Najlepszą przyjaciółką Ani, przyjaciółką "od serca" jest mieszkająca niedaleko Diana.. Kreśli obraz codziennego życia mieszkańców Wyspy Księcia Edwarda w okresie, zanim przybyła tam Ania.. Ugotować ziemniaki w osolonej wodzie w całości do miękkości.. Mają ją też Tarnowskie Góry, które słyną z tego, że są Paryżem Śląska.. • Ania z Zielonego .Film pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" opowiada historię Ani Shirley, mieszkającej na Zielonym Wzgórzu razem ze swoją opiekunka Marylą, a początkowo także z Mateuszem, jej bratem, który jednak potem zmarł..

(to ma być na środku) (tu ma być akapit) Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chcę Cię zachęcić do przeczytania lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".Jestem ciekaw także co u Was słychać i jak radzisz sobie w szkole.Kazała Ani nauczyć się modlitwy oraz posłała ją do szkółki niedzielnej.

Restauracja Ania z Zielonego Wzgórza miała być początkiem.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery stała się bestsellerem, gdy tylko trafiła na półki w księgarniach.. Urodziała się 30 listopada 1874 roku w Clifton na wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. 2011-02-20 19:35:49 chciałabym poprosic o pomoc w zadaniu domowym z polskiego.musze napisac list do nauczycielki zachęcający do omawiania lektury pt;Harry Potter i Komnata Tajemnic".Minimum półtora strona.. Jednakże gdy mężczyzna przyjeżdża po podopiecznego na stację, nie zastaje tam nikogo, z wyjątkiem rudowłosej dziewczynki Anne Shirley.Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. Każdy z nas na pewno pami Maryla i Mateusz Cuthbert od lat żyli tylko we dwójkę i sami prowadzili gospodarstwo.. Skomentuj.. fabułę dla moich bohaterów..

olab10 olab10Ania z Zielonego Wzgórza (ang. Anne of Green Gables) - seria powieści młodzieżowych autorstwa kanadyjskiej pisarki Lucy Maud Montgomery opowiadająca o losach Ani Shirley, osieroconej dziewczynki wychowanej w Avonlea przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów.Napisz list zachecajacy do przeczytania lektury alchemik ?!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. (to ma być po prawej stronie) Drogi !. Mini szaszłyki w roli rąk i nóg, ziemniak jako głowa a marchewka - włosy.. Dzięki temu będę mogła bardzo dużo pisać.. Dorota 5 lat temu.. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Książka powstała w latach 1905-1906, została wydana w 1908 roku.Kanadyjczycy „miejsce na ziemi" Ani Shirley, czyli Wyspę Księcia Edwarda, nazywają w skrócie PEI - od Prince Edward Island.. Bohaterka to osoba nieprzeciętna, wyjątkowa, o niezwykle bujnej wyobraźni, bardzo wrażliwa na piękno przyrody i uczucia innych ludzi.„Ania z Zielonego Wzgórza" to moja ulubiona książka ze względu na jej interesującą i trzymającą w napięciu treść.. "Ania z Zielonego Wzgórza" streszczenie.. Traktowano ją jak przedmiot, który można zawsze oddać.Matthew i Marilla Cuthbert decydują się zaadoptować chłopca, by pomagał w pracy przy farmie zwanej Zielonym Wzgórzem.. Rozwiąż test!. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. Tak jak powstawały kolejne .Niezwykła, płynąca prosto z serca powieść dla miłośniczek serii Ania z Zielonego Wzgórza oraz mistrzowskiego pióra Sarah McCoy.. Przekonaj się, czy pamiętasz przygody Ani Shirley!Ksiażka " Ania z Zielonego Wzgórza " jest autorstwem Lucy Maud Montgomery..

... * wypowiedz życzenie* Wklej tę wiadomość w ciągu 26min do 13 komentarzyZielone wzgórze ''Ania z zielonego wzgorza'' 2009-03-08 20:36:48 co by było gdyby ania z zielonego wzgórza nie trafiła na zielone wzgórze 2010-01-14 09:53:35 Dlaczego ania tak chetinie wracala na zielone wzgórze 2011-11-27 10:11:39Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza".

Kraków, 21.06.2011r.. Na Zielonym Wzgórzu, w małym miasteczku Avonlea, mieszkało pewne rodzeństwo.. W tym uroczym miejscu, na skrzyżowaniu ruchliwej trasy swoją restaurację otworzyła kobieta zafascynowana opowieściami o rudowłosej dziewczynce..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt