Plan ramowy tułaczki odyseusza
gwałtowne burze krzyżują plany rychłego powrotu Odyseusza i zanoszą jego statek do kraju Lotofagów.. Obwieściła, że Odyseusz zniesie jeszcze wiele trudów w podróży i po latach tułaczki wróci do ojczyzny.. Imię najpiękniejszej kobiety, przyczyny wojny trojańskiej.. Dalsza tułaczka i oczekiwanie nna śmierć.d) Na podstawie tekstu oraz mapy napiszcie ramowy plan tułaczki Odyseusza, następnie wybierzcie jeden punkt planu i dopiszcie zdarzenia szczegółowe w podpunktach.. Przypnijcie je we wskazanym wcześniej miejscu.. Tułaczce Odyseusza w całości poświęcony jest epos Homera - Odyseja.Trasa tułaczki Odysa.. Zebranie starszyzny i odmowa pomocy Telemachowi.3.. Wojna trojańska a tułaczka Odyseusza.. Perswazje Ateny i wyprawa chłopca w poszukiwaniu ojca.4.. Tak na imię miał mąż Heleny.. Trudna sytuacja rodziny Odyseusza.2.. Pewnie w szkole podstawowej czytałeś przygody Odyseusza a teraz możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat tej znakomitej książki.1.Ile lat walczył Odyseusz pod Troją ?. Plan wydarzeń "Przygody Odyseusza; Napisz list Odyseusza do Penelopy.. Można jednoznacznie stwierdzić, że gdyby nie mądrość i spryt mężnego Odyseusza, Grecy nigdy nie pokonaliby Trojan.. Nowina o turnieju o rękę Penelopy 3.. Łuczak, A. Murdzek, Język polski.. 1) Udział Odysa w wojnie trojańskiej.. W kraju Lotofagów.. 29)Samotnik bezpieczny na lądzie..

b) przyczyny tułaczki Odyseusza.

Zwycięstwo w turnieju Odyseusza 6. a) rady dla Telemacha.. Byłą to urodzajna ziemia, gdzie cyklopi wypasali swe liczne stada.Powrotu Odyseusza spod Troi nie da się porównać z powrotem żadnego innego bohatera.. Przyjęcie Odysa w pałacu Alkino.Plan wydarzeń.. Tułaczka Odyseusza - przyczyny.Odyseusz, król wyspy Itaki, który wsławił się podczas dziesięcioletniej wojny trojańskiej, po jej zakończeniu jak najszybciej pragnął zobaczyć żonę Penelopę i syna Telemacha.Przygody Odyseusza (J. Parandowski) Bohater: Odyseusz - król Itaki, syn.. "Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń.. Złość tułacza 4.. Wśród dusz zmarłych Odyseusz zobaczył swoją matkę.. 27)Zniszczenie statku.. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso.. Wkrótce wspólnie zaczęli obmyślać plan .Przygody Odyseusza PLAN WYDARZEŃ : 1.. 18)Spotkanie z Nausyką.Kuri · 2 sty 2016. a) przemówienie młodzieńca.. Nikt Odys Odyseusz Nic 4.Król Eol zamknął złe wiatry w worku,.Zadanie: plan wydarzeń książki quot przygody odyseusza quot Rozwiązanie: 1 udział króla itaki w wojnie trojańskiej podstęp odyseusza wprowadzenie konia do miasta Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.1..

Możecie napisać plan ramowy mitu tułaczka Odyseusza?

Przemiana Odyseusza w żebraka przez Atenę 2.. 2) Rejs po morzu Egejskim.. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły.Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Imię syna Odyseusza.. Klęska Troi.. Minimum 120 słów.Atena zamienie Odyseusza w żebraka 21. turniej o rękę Penelopy 22.śmierć zalotników 23.powrót odyseusza do swojej postaci 24. penelopa wita męża po długiej tułaczce a).wspomnienie odyseusza z tułaczki 25. odyseusz wyrusza na kolejna tułaczkę 26.powrót odyseusza i osiedlenie się na stałe w Itace.. Mentor, przyjaciel Odyseusza i wychowaw.. Zgromadzenie bogów.. Dziesięcioletnia, wyniszczająca do cna, wojna trwałaby pewnie jeszcze bardzo .„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.. Przywitanie z żoną 8.. Śmierć zalotników 7.. Zadaj Pytanie Odpowiedz.. Tylko, nie każdy zna tę legendę, możesz umieścić jakiś krótki opis wojny trojańskiej, oraz tego, dlaczego Odyseusz nie może wrócić zbyt szybko do domu, da się to zrobić w 5 zdaniach, a ułatwi odbiór czytelnikom niezaznajomionym w mitologii greckiejKliknij w moje zdjęcie , wejdź w playlisty , może znajdziesz coś jeszcze dla siebie :):) Odyseusz wyruszając na wojnę trojańską , obiecywał jak najrychlej powrócić , niestety nie .Mit o Odyseuszu - streszczenie..

statek odyseusza przybywa do kraju cyklopów i olbrzymów a).

4.powiadamiaj mnie automatycznie o kazdej nowej wypowiedzi w tym pytaniu.. Zaćmienie słońca, kara zesłana na pomocników Odyseusza.. Atena zamienia Odyseusza w żebraka 21. turniej o rękę Penelopy 22.śmierć zalotników 23.powrót odyseusza do swojej postaci 24. penelopa wita męża po długiej tułaczce a).wspomnienie odyseusza z tułaczki 25. odyseusz wyrusza na kolejna tułaczkę 26.powrót odyseusza i osiedlenie się na stałe w Itace.Zadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .Tułaczka Odyseusza - opis przygód bohatera w drodze spod Troi do rodzinnej Itaki.. Dzieje i tułaczka Odyseu.. 6) Upicie się olbrzyma i oślepienie go.. Wizyta Ateny w domu Odysa.. "Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń.. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki.. Tułaczka Odyseusza ewahrybacz.. 12)Kalipso zwraca wolność Odyseuszowi.. Przyjazdy licznych krewnych i znajomych, by posłuchać opowiadań Odysa.. a) 20 b)10 c)5 d)15 2.Jak miał na imię jednooki Cyklop, któremu Odys wydłubał oko ?.

uwiezienie odyseusza i jego towarzyszy przez polifemaDYSKUSJA I ODPOWIEDZI.

Burza i rozbicie się statku.6.. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha.. 17)Odys przybywa do kraju Feaków.. Odys na ziemi Feaków - spotkanie z Nauzykaą.7.. Zabrano ich jednak siłą.Potem wiatry zaniosły Odyseusza i jego załogę do wybrzeży Sycylii, ta przygoda przesądził o jego dalszych losach.. Odpowiedz.. 2 a i b).Tak też się stało w przypadku kilki towarzyszy Odyseusza, spróbowali oni lotosu i nie chcieli wracać na okręty.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Napisz ramowy plan opowiadania pt."Przygody Odyseusza" Daje naj na dziś plisssss :) poniżej.. a) Odys b)Polifem c) Posejdon d) Eol 3.Jakiego użył imienia Odyseusz, gdy przedstawił się Polifemowi ?. Początek turnieju 5.. 13)Odyseusz buduje tratwę.14)Odys wyrusza w drogę do Itaki.. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Tułaczka Odyseusza - streszczenie, opracowanie.. Na trackim wybrzeżu.. potrzebuje na jutro na j.polskiMENTOR [gr.. Spotkanie z bogiem .1.. 4) Spotkanie z Cyklopem - synem boga mórz.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.a) Atena ponownie prosi o łaskę dla Odyseusza; b) Zeus posyła Hermesa do Kalipso z nakazem uwolnienia króla Itaki.. Opuszczenie wyspy nimfy Kallipso przez Odysa.5.. 7)Podstępne.20.. 30)Spotkanie z Penelopą i jej pomoc 31) .. Między nami.. 3) Przybycie na ląd.. Stało się jednak inaczej i powrót ten trwał 10 lat.. Podręcznik do klasy V szkoły podstawowej, Gdańsk 2002, s. 172, ćw.. 28)Atena przybywa na ratune Odysowi.. Podoba mi się, że główny bohater to nie Odyseusz, tylko jeden z jego ludzi, ciekawy pomysł.. Przygody Odyseusza; Tułaczka Odyseusza; Historia wojny trojańskiej.. Opuszczając Troję wojownik ten liczył, że najdalej po dwóch tygodniach powróci do Itaki.. W ciemnej grocie cyklopa Polifema..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt