Szczegółowy plan wydarzeń wyprawy do starożytnej troi
Porwanie Heleny.. Wybuch wojny.. Wiadomość o skarbie króla Troi.. Przestrzega też przed zalotnikami matki, którzy zaczaili się na niego.. Informacja o losach bohaterów trojańskich, którzy powrócili już do swoich domów.. a) Spotkanie z dowódcą żołnierzy.. Komentarze (8) Brak komentarzy Dodaj komentarz.. Zgubienie drogi i trafienie do szkoły 5.. Powrót Parysa do Troi.. streszczenie szczegółowe i krótkie, plan wydarzeń .. jaka odbyła się w trakcie wyprawy Napoleona do Egiptu (w zajściu brał udział sam Grzegorz).. Wielkie dzieła Homer Kary bogów antycznych Zaloty w literaturze starożytnej.. Streszczenia i plany wydarzeń (Język polski) Zadaj pytanie REKLAMA.. Wspomnienie sklepów cynamonowych 4.. - Odmowa Oleńki i wypędzenie ich z Wodokt.W parach napiszcie opowiadanie o tym, co się mogło przydarzyć bohaterom, gdy dotarli do starożytnej Troi.. Przybycie do Troi: a) spotkanie z dowódcą żołnierzy, b) ucieczka.. Τροία oraz Ἴλιον lub Ἴλιος Ilios, łac. Ilium) - starożytne miasto położone w Troadzie u zachodnich wybrzeży Azji Mniejszej nad rzeką Skamander.Współcześnie stanowisko archeologiczne w Turcji, na wzgórzu Hisarlık w pobliżu wsi Tevfikiye, w prowincji ÇanakkaleMasz problem ze zrozumieniem utworu Odprawa posłów greckich?. Konflikt trzech bogiń.. Losy Wokulskiego w punktach.. Samowolna wyprawa kompanów Kmicica do Upity.. Fragment opracowania historycznego W rok po przejęciu Cypru […]Poszukiwanie skarbu to świetna zabawa!.

6 ...Szczegółowy plan wydarzeń wyprawy do starożytnej Troi: 1.

Zdobycie informacji o Troi: a) ujrzenie starożytnego miasta b) owocne poszukiwania Odyseusza,Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Szczegółowy plan wydarzeń wyprawy do starożytnej Troi 1.. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności!. cirrus 53 pkt.. Troje przyjaciół spędza czas w ogrodzie willi, w której mieszkają Albert i jego ojciec.. Na wyspie Kikonów: - Kikoni mordują 72 ludzi Odyseusza 3. b) Ucieczka.. powrócić - powrótMateriał dydaktyczny | Poszukiwania skarbów w ogrodzie., Wiadomość o skarbie króla Troi., Decyzja o podróży w czasie., Przygotowanie strojów z epoki.Godfryd de Villehardouin (1150-1212) - francuski kronikarz i uczestnik wyprawy krzyżowej.. Serwis zawiera kompletne omówienie lektury.plan szczegółowy (obejmuje również zdarzenia te mniej istotne) Przydatne słowa używane w opisie planu wydarzeń.. Pieśń I. Inwokacja do Muzy.. Tym razem należy przedstawić plan wycieczki.. Powrót do miasta i pójście do szkoły z kolegami Ulica Krokodyli: 1.Jeszcze tej samej nocy Parys pogwałcił święte prawo gościnności i porwał Helenę do Troi.. Młodzieniec spotyka Teoklymena, który prosi, by Telemach zabrał go ze sobą.. Przykładowe czasowniki i utworzone od nich rzeczowniki: przybyć - przybycie wyjechać - wyjazd.. Za pomocą magicznego tunelu młodzi odkrywcy cofną się w czasie do… starożytności!.

Wizyta w starożytnej Troi.

Obraz stosunków panujących na Itace; prezentacja Telemacha, Penelopy i zalotników.Streszczenie mitu o wyprawie Argonautów.. Przywykleś (po przeczytanej lekturze) do sporządzania planu wydarzeń w utworze.. Źródło 2. a) Wyobraźcie sobie i opiszcie miejsce, w którym znajdują się bohaterowie opowiadania.. Zadecydowano o wojnie, dowódcą wojsk greckich został Agamemnon.. Jazda dorożką, powożenie 6.. Na wyspie cyklopa Polifema: - cyklop pożera ludzi Odysa - Odys nazywa siebie "Nikt" - podstęp (upicie Polifema, wypalenie cyklopowi oka i ucieczka) - przekleństwo Polifema, które ma się dokonać .. Wypłynięcie z łupami spod Troi: - zburzenie miasta 2. drwem - drewnem.. Atena udaje się do Telemacha, by oznajmić mu, że czas wrócić do domu.. Igrzyska na górze Ida w Troi oraz wygrana Parysa.. Wesele odbywające się w pieczarze Chejrona.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.5.. Olivia16 54 pkt.. Narada bogów na temat kary, która spotkała Ajgista za zamordowanie Agamemnona, oraz losu tułacza Odysa.. Ifigenia zostaje kapłanką Artemidy.. Patrycja_123 94 pkt.. Lalka - plan wydarzeń, Lalka - streszczenie i opracowanie największego dzieła Bolesława Prusa.. podróżować - podróż.. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie Alberta.. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, którzy miewają niesamowite przygody..

''Kordian'': plan wydarzeń dramatu.

Wyprawa Parysa, uprowadzenie Heleny.. Zmniejszenie rannego konia 7.. Powrót chłopca do domu po zapomniany portfel Ojca 3.. Nagle Magnus czuje ukłucie w ramię.. W kraju Lotofagów - nektar zapomnienia wypiło dwóch ludzi Odyseusza 4.. Uwzględnijcie czas zdarzeń oraz związane z nim sposób życia i zachowanie mieszkańców starożytnej Troi.Telemachos przybywa do Eumajosa.. Walka pomiędzy Achillesem, a Hektorem.. Zaatakowanie Troi, sprawne odparcie ataków przez dzielną obronę Trojan.. Cisza morska.. 2021-01-11 21:44:14Szczegółowy plan wydarzeń, Henryk Sienkiewicz - Potop - streszczenie, opracowanie.. - Przyjazd kompanów do Oleńki i ich prośba o proch, broń i czeladź potrzebne do wyprawy.. Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc sJęzyk polski "oblicza epok" 1.1 zakres rozrzezony str.310 zad.. Po dopłynięciu do Itaki na niebie widoczny był jastrząb, który rozrywa gołębia.Plan wydarzeń lektury dla klas 6 "Sposób na Alcybiadesa": 1) Chłopcy w gabinecie dyrektora 2) Ósma „A" pod oblężeniem nauczycieli 3) Próba nakłonienia starszych kolegów do wyjawienia sposobu 4) Zakup SPONY 5) Wielki Blef 6) Pechowy dzień 7) Przyjazd kolegów z Ełku 8) Udana wycieczka po Warszawie I bardziej szczegółowe: Plan .Plan wydarzeń najwybitniejszej powieści Bolesława Prusa - Lalki.. Pomocny pasterz: a) udzielenie schronienia, b) oszukanie żołnierzy c) zaproszenie do domu i wspólna kolacja..

2…Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej.

Z całej Grecji nadciągały potężne armie, ze swoimi dowódcami (Ajaks drugi Ajaks, Diomedes, Odyseusz, Menelaos, Idomenus, Nestor) aby walczyć przeciwko Trojańczykom.Poszukiwanie skarbu to świetna zabawa!. Po całej Grecji rozesłał wieści, że szykuje zamorską wyprawę.. Stosunek Karola do swojego mieszkania Sklepy cynamonowe: 1.. Decyzja o podróży w czasie.. Śmierć Hektora.. Wojownicy wtargnęli do Troi, a Helena została odzyskana przez Menelaosa.. wyprawić się - wyprawa.. W tym celu wykonajcie polecenia.. Przyłączenie się Achillesa do zbrojnej wyprawy.. Można potraktować zadanie bardzo podobnie jak pisanie planu wydarzeń utworu.. Wzięcie Parysa na dwór królewski gdzie dowiaduje się o swoim prawdziwym pochodzeniu.. Wojna pomiędzy Spartą a Troją która trwała 9 lat.. Zjawiło się 50 sławnych mężów, np.Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków dziesięcioletnie oblężenie Troi przez Achajów.Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.Menelaos odwołał się do pomocy swego brata Agamemnona, króla Argos i Myken oraz wszystkich książąt achajskich.Jest środek lipca.. Pojawienie się bogini Eris.. Pogoda dopisuje.. 1-22 2021-01-14 14:25:46; Nagrania gwarowe - Polskie teksty gwarowych z ilustracją dźwiękową 2021-01-13 13:07:34; Z czym można porównać obraz pod tytulem Daniel w jaskini lwów .jaką role pelnia lwy i z czym mozna je porównać, i jak sie wiążą z postacią lucką.. Okazuje się, że leżał na starym widelcu, który musiał należeć do poprzedniego właściciela domu, dziwaka twierdzącego, że potrafi podróżować w cza.Otwarli bramy, a statki powróciły.. pakuły - włókno lniane lub konopne.. Wyprawa do teatru 2.. Jazon otrzymał od uzurpatora Peliasa polecenie zdobycia złotego runa.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. Sprawdź!. Potem przeniosą się do XIX wieku, aby pomóc słynnemuPlan wydarzeń to przedstawienie w punktach najważniejszych zagadnień.. Zwycięstwo Afrodyty dzięki Parysowi.. 22.10.2011 (11:06) dobre jest .Szczegolowy plan wydarzen fragmentu Skarby Troi.. Młodzieniec cieszył się na myśl o wyprawie i wielkich czynach.. Źródło: Teksty źródłowe do nauki historii w szkole, Warszawa 1959, nr 6, s. 41.. Należy wybrać miasto, o którym cokolwiek wiedziesz.9.. MayaUczySie123 66 pkt.. Wyprawa Parysa do Sparty po obiecaną mu Helenę.. Plan wydarzeń.. Lilly, Albert i Magnus to paczka przyjaciół, których spotykają niesamowite przygody.. Zbrojenie się wojsk całej Hellady przeciw Troi..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt