Streszczenie lektury antygona szczegółowe
Z miłości do brata chce go pogrzebać mimo zakazu Kreona.. Antygona po tym, jak pochowała jednego ze swoich braci, którego uznano za zdrajcę, zostaje skazana na śmierć, ponieważ zrobiła to wbrew woli władcy.Streszczenie lektury "Antygona".. Jeśli szukasz darmowych streszczeń lektur szkolnych, to doskonale trafiłeś.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę i treść utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. Opowiada o życiu młodego marynarza, którego los wystawił na ciężką próbę.. Akcja tragedii ma miejsce przed pałacem królewskim w Tebach.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. Antygonie bardzo zależy na pochówku brata, ponieważ - zgodnie z wierzeniami Greków - nie pogrzebanie ciała zmarłego uniemożliwiało mu podróż do Hadesu i skazywało go na wieczną .Antygona - pozostali bohaterowie Hajmon - syn Kreona, narzeczony Antygony.. Są znękani zarazami i chorobami, które pustoszą miasto.. U króla zjawia się wieszcz Tejrezjasz.. Książkę można podzielić na dwie części: pierwszą opisującą przewinienie Jima i drugą, w której autor .Pogrążył mury, bo z tyłu nawałem Runął na smoka⁸ Ares z wo ny szałem..

Streszczenie szczegółowe Prologos.

Pytanie 1 /10.. Powieść Josepha Conrada pt. „Lord Jim" uznawana jest za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Wydanie Antologii tragedii greckiej kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Przerwij test.. !Streszczenia i opracowania lektur szkolnych.. WITAMY NA NASZEJ WITRYNIE!. Hajmon kocha także ojca.. Bardzo kocha Antygonę, boi się o jej życie i występuje w jej obronie.. Znajdziesz tutaj informacje o autorze, genezę utworu, szczegółowy opis najważniejszych scen, bohaterów, głównych wątków, motywów przewodnich oraz problematykę dramatu Antygona.. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz .Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 pytań.. Prologos Antygona, przed świtem, spotyka się ze swoją młodszą siostrą Ismeną i informuje ją o rozkazie, który wydał władca.antygona - streszczenie szczegÓŁowe - streszczaj siĘ z naukĄ admin, ndz., 04/20/2008 - 17:09 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstów„Antygona" - streszczenie szczegółowe - strona 4, opracowanie i streszczenie lekturyLektury / Antygona - opracowanie krótkie.. Król, pomny na słowa wieszcza, postanawia pogrzebać Polinjkosa i uwolnić Antygonę..

Antygona - streszczenie.

W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.. Nakazuje Kreonowi odwołanie rozkazów.. Akcja rozgrywa się przed pałacem królewskim w Tebach.. Możesz zdobyć 20 pkt.. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. poleca 85 % 1060 głosów.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Sofokles - Antygona - streszczenie szczegółowe - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie lektury.. W utworze ukazany jest też konflikt praw boskich i ludzkich.. Gdzie toczy się akcja tragedii?. Zanoszą do bogów modlitwy o litość i zaprzestanie nękania Teb.Antygona (siostra Eteoklesa i Polinejkesa) żali się swojej młodszej siostrze Ismenie z powodu nieszczęść, jakie spadają na ich ród.. Odchodzi z tego świata jako niespełniona kobieta nie dane jej było zostać matką, tulić swoich dziatek i doznawać od nich pieszczot.. Rzecz rozpoczyna się o świcie, tuż po odejściu wojsk nieprzyjaciela od bram miasta.Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Tekst - że śmierć Antygony pociągnie za sobą dalsze ofiary.. Pierwsze słowa, jakie padają z jego ust, świadczą o jego uległości w stosunku do Kreona.streszczenia szczegółowe lektur i nie tylko Main menu Przejdź do treści ..

Treść ...Antygona - streszczenie dramatu Sofoklesa Antygona - strona 2.

test > Antygona.. Antygona zostaje odprowadzona do grobowca.. Na naszej stronie znajdziesz proste opracowania lektur z zakresu szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.Opracowania i streszczenia lektur, teksty lektur, analizy wierszy, epoki literackie z galeriami dostosowane do potrzeb szkolnych, do pracy na lekcjach i w domuLektury Antygona / Antygona.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.„Antygona" - streszczenie szczegółowe ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej możecie znaleźć materiały, dzięki którym utrwalicie umiejętność pisania streszczenia.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Antek Bolesława .Lektura "Antygona" - Streszczenie szczegółowe .. Antygona ponownie utyskuje na swoją nieszczęsną dolę..

... Proszę o streszczenie szczegółowe książki : A.Chrystie "I nie było pilne!!

Lekturek to strona, na której znajdziesz prawie każde streszczenie lektury które Cię interesuje.Wśród pytań zawartych w teście sprawdzającym umiejętność czytania ze zrozumieniem może znaleźć się polecenie, które wymaga od Was napisania streszczenia jednego z tekstów zawartych w pierwszej części arkusza maturalnego.. Obejrzyj szczegółowe streszczenie Antygony i zaoszczędź swój czas dzięki lekturek.pl!Streszczenie „Antygona" Sofoklesa rozpoczyna się od rozmowy sióstr, Antygony i Ismeny, o decyzji Kreona.Stwierdził on bowiem, że jeden z ich braci, Polinejkes, nie zostanie pochowany za to, że uznany został przez władcę za zdrajcę ojczyzny, gdyż wystąpił przeciwko własnemu bratu, Eteoklesowi, który zasiadał na tronie.Rozpoczął tym samym wojnę domową.Streszczenia lektur Darmowe opracowania - liceum, gimnazjum, szkoła podstawowa.. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.. Wszystko co trzeba wiedzieć o dramacie Antygona znajdziecie na streszczenia.pl.Streszczenie szczegółowe Prologos (Prolog) [Edyp, Kapłan, Kreon] Edyp widzi mieszkańców Teb, którzy gromadzą się przed ołtarzami.. Bo Zeus nie cierpi dumnych głów, A widząc ich wyniosły lot I złota chrzęst, i pychę słów,Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Król Edyp, którą napisał Sofokles, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Antek - streszczenie utworu Bolesława Prusa..Komentarze

Brak komentarzy.