Charakterystyka ani z zielonego wzgórza konspekt lekcji
Jest sierotą, rodziców straciła we wczesnym dzieciństwie, potem tułała się po obcych domach, trochę mieszkała w sierocińcu, a od jedenastego roku życia znalazła dom na Zielonym Wzgórzu u Maryli iPrzypomnij sobie, jakie były losy Ani, zanim trafiła na Zielone Wzgórze.. Był wysoko ceniony przez panią Linde, choć miał pracować za niewielkie uposażenie.Podajcie cechy charakteru Maryli i Mateusza z Ani z zielonego wzgórza.. INNE: Quizy, krzyżówki i konkursy dotyczące znajomości lektury - już wkrótce.Przydatność 80% Charakterystyka Ani Shirley.. Cele lekcji - uczeń: - wskazuje bohaterów powieści na podstawie fragmentów tekstu, - umiejętnie dobiera argumenty w dyskusji, - potrafi uzasadnić własną opinię, - nazywa cechy charakteru na podstawie fragmentu tekstu, - zna elementy charakterystyki.. 12.2.2012 (20:29) Moim zdaniem ta strona jest spoko bo nie tylko do tej książki mi się przydała Przydawała mi się także do lekcji itp. tylko tak dalej:) 26.1.2012 (19:56) .Konspekt lekcji języka polskiego ( 2 godz.) w klasie VI z wykorzystaniem kompetencji kluczowych ( wg programu KREATOR) TEMAT: Poznajemy bliżej Anię z Zielonego Wzgórza bohaterkę powie ci Lucy Maud Montgomery.. Rozalia Bernsteinowa, Warszawa 1997.. Czas trwania zajęć: 45 min.. Jest to młoda sierota, która w wieku jedenastu lat zamieszkałaProblematyka „Ani z Zielonego Wzgórza" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim W „Ani z Zielonego Wzgórza" Montgomery stworzyła postać, z którą utożsamiało się i wciąż utożsamia wiele młodych dziewcząt i kobiet na całym świecie.Charakterystyka bohaterów „Ani z Zielonego Wzgórza" ostatnidzwonek.pl, Ania Shirley - główna bohaterka utworu..

3.Konspekt lekcji z języka polskiego w klasie VI.

Tułała się po obcych rodzinach, domach dziecka i przytułkach.Charakterystyka Ani Shirley („Ania z Zielonego Wzgórza" L. M. Montgomery) Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.Prezentacja multimedialna na podsumowanie pracy z lekturą „Ania z Zielonego Wzgórza" (cykl 2 lekcji) Lekcja ortografii nie musi być nudna!. Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Zbyt chuda figura nabrała ładnych kształtów; miała jasną cerę, a jej piegi zbladły.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. Najpierw wzięła ją do siebie pani Thomas, a potem mieszkała u Hammon'ów.. - poprawnie zapisuje nazwy własne - korzysta ze słownika .Plik ania z zielonego wzgórza.doc na koncie użytkownika kassko • folder konspekty • Data dodania: 3 lis 2010Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza Ania Shirley mieszka w Kanadzie na Wyspie Księcia Edwarda w małej wiosce Avonlea.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. Po śmierci Lucy Montgomery ukazała się kontynuacja przygód Ani, a także książka opisująca wydarzenia sprzed przyjazdu dziewczynki na Zielone Wzgórze.Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza napisana przez cała klasę na lekcji języka polskiego..

TEMAT: ,,Jestem takim niespokojnym duchem" - charakterystyka Ani Shirley.

CELE: Uczeń: • potrafi zaprezentować postać głównej bohaterki, • posługuje się cytatami charakteryzującymi bohaterkę, • wie jak poprawnie napisać charakterystykę, • zna treść powieści,Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Zanim trafiła do Avonlea, wiele już doświadczyła.. Proszę!. Treść Grafika.. Nauczyciel wita się z klasą i sprawdza obecność 2.. Tworzymy prezentację multimedialną „Ania z Zielonego Wzgórza" - cykl zajęć z TIK Zasoby sieci www; Edukacja humanistyczna; Języki obce.. 2011-10-18 18:08:06Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu w wyglądzie Ani zaszły korzystne zmiany: nieszczęśliwie ufarbowane włosy i z konieczności ścięte do skóry, ściemniały i uzyskały piękną, kasztanową barwę.. Pytanie: Co było marzeniem Ani przed przybyciem na Zielone Wzgórze?. Filmy.. Po pewnym czasie trafiła do sierocińca w Happentown.3.. kadzio1111 Przydało mi się to na lekcję ;-) odpowiedz.. Trafiała do różnych ludzi.Od publikacji, „Ania z Zielonego Wzgórza" została sprzedana w ponad 50 milionach egzemplarzy i przetłumaczona na ponad 20 języków.. Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.. Pomoże Ci w tym następujące ćwiczenie: .. Ania z Zielonego Wzgórza, tłum.. Poznajemy ją jako jedenastoletnią sierotę, która omyłkowo przybywa do rodzeństwa Cuthbertów do Avonlea.Plik Konspekt lekcji do lektury ania z Zielonego Wzgórza.docx na koncie użytkownika anetkawierzbicka • folder Ania z Zielonego Wzgórza • Data dodania: 30 gru 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Charakterystyka bohaterów „Ani z Zielonego Wzgórza" - strona 2, Pan Allan - nowy pastor w Avonlea..

Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą ...Temat lekcji: Pokrewne dusze Ani Shirley.

Jej rodzice byli .#Konspekt lekcji j.polskiego charakterystyka ani z dqegmisp39 : Konspekt lekcji j.polskiego charakterystyka ani z zielonego wzgorza Pobierz: om.gy/EwsWWCharakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lekturyPiszę do Ciebie, ponieważ chcę Ci przybliżyć książkę, którą przeczytałam.. Część końcowa lekcji - podsumowanie FAZA IV (w modelu lekcji TRP) Uczniowie odszukują i odczytują fragmenty powieści opisujące zmiany, jakie zaszły w Ani od czasu, kiedy zamieszkała na Zielonym Wzgórzu.Pragnę opisać tytułową bohaterkę "Ani z Zielonego Wzgórza", jednak aby dobrze to zrobić należy krótko przedstawić jej losy.. 2010-02-23 19:29:32 Cechy Ani z Zielonego Wzgórza !. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza".. Gdy miała 3 miesiące zmarli jej rodzice i została sierotą.. Opowiada o dziewczynce, sierocie, którą adoptuje rodzeństwo- Maryla i Mateusz.. poleca 81 % 8857 głosów.. Ania z Zielonego Wzgórza, charakterystyka postaci, lektura, opis.Każda z grup eksponuje i wyjaśnia sposób myślenia grupy i dojścia do jednego zgodnego stanowiska.. Pani Magdalena G i ja jesteśmy z Was dumne :-) Ania Shirley jest tytułową bohaterką powieści „Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery..

Środki dydaktyczne: tekst lektury Ania z Zielonego Wzgórza, wydrukowane cytaty z książki, notatki własne, w razie potrzeby dostępne słowniki Przebieg lekcji: 1.

Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Materiały dydaktyczne on-line dla nauczycieli .Charakterystyka Ani Shirley.. Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza".. Ania urodziła się w Nowej Szkocji.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji.. (2/2) Charakterystyka Ani Shirley, Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie i opracowanie lekturyPóźniej dopiero Ania została .Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza napisana przez cała klasę na lekcji języka polskiego.. Polecane teksty: 85% Karol Wojtyła powiedział: „miłosć jest najpiękniejszą realizacją tych możliwości, które tkwią w człowieku".. dekorując stół przed przybyciem państwa Allanów..Komentarze

Brak komentarzy.