Test z lektury w pustyni i w puszczy
W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7659 razy Średnia ocena:a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Quiz W pustyni i w puszczy 28.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści?. Test: Chrześcijański kraj, do którego zmierzał Staś to: a) Sudan b) Abisynia c) Kongo d) Etiopia Rozwiązanie - Powieścią, która przyniosła pisarzowi światowy rozgłos był utwór: .W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2.. Pytania zawarte w teście.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''..

W pustyni i w puszczy.

Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Rozwiąż test!Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.. Quizy Os. .. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" .. Nowe Popularne Kategorie Powiadomienia Więcej × Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie.. nie nazywał Jej.. Serwis zamknięty.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góry Literatura "Krzyżacy" - test znajomości lektury.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #w pustyni i w puszczy, #test z lektury 4330 x, 2016-01-07 21:34:08Dajcie odpowiedzi do testu z lektury Kapitan Glen i doktor Clary.„W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - karta pracy 3 i 4 do scenariusza 1, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-karta-pracy-3-i-4-do-scenariusza-1.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!W pustyni i w puszczy - Czas i miejsce akcji Wydarzenia w utworze rozgrywają się w połowie XIX wieku (budowa Kanału Sueskiego) i obejmują wielomiesięczną podróż po Afryce głównych bohaterów - od porwania ich aż do odnalezienia i powrotu do domu.Plik Test ze znajomości lektury w pustyni i w puszczy.doc na koncie użytkownika siata1 • folder Testy z lektur • Data dodania: 10 kwi 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Ludzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli..

W pustynii i w puszczy.

Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. Staś otrzymał chininę dla chorej Nel, dostali też jedzenie, herbatę, broń proch, kompas itp. 5.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Podczas tej wyprawy powstały „Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimTest znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1.. Trololo 29 kwietnia 2014 JEA.. 6/6 Geniusz!. Przypomnij hasło.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Muszę tą lekturę na polski.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy".. *.159 .Quiz - W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko; W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury 1 / 13 Staś Tarkowski i Nel Rawlison mieszkali w sąsiednich domach w Port Saidzie .Pytania do sprawdzianu z lektury "W pustyni i w puszczy" HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY .. Nie było w powieści Kalego.. ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?Geneza powieści „W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Jak nazywali się główni bohaterowie?. Inne tryby testu.. Niee!Peszek.. D: #Lekturanapolski.. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. Średnia wysoka, ale trudno ją pobićTest z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Życzę miłego rozwiązywania.. Über diese App: Bewerten Sie diese App: (1) Eingestellt von: agnieszka891 .W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. Rozwiąż test.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. .. Test Przyjaciół '' W pustyni i W puszczy" .. 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera .Sprawdź swoją wiedzę z lektury!. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Nelly Rawlison i Staś Tarkowski Nel Rawlison i Stanisław Tarkowski Nelly Rawlison i Stanisław Tarkowski Nelly Rawlison i Stanisław .„W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - ćwiczenie wprowadzające, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-cwiczenie-wprowadzajace.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test..

Drzewo, w którym mieszkali w puszczy (baobab).

Literatura "Potop" - test znajomości lektury .W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Zarejestruj się × × Zarejestruj się | .Test z lektury "W pustyni i w puszczy" - poziom trudny.. Literatura "Latarnik" - test znajomości lektury.. Szukaj.. W pustyni i w puszczy.. a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt