Napisz streszczenie antygony
Władca wysyła swego szwagra, Kreona, do wyroczni delfijskiej, by się dowiedzieć, dlaczego bogowie tak ciężko karzą Teby.Streszczenie „Antygona" Sofoklesa rozpoczyna się od rozmowy sióstr, Antygony i Ismeny, o decyzji Kreona.Stwierdził on bowiem, że jeden z ich braci, Polinejkes, nie zostanie pochowany za to, że uznany został przez władcę za zdrajcę ojczyzny, gdyż wystąpił przeciwko własnemu bratu, Eteoklesowi, który zasiadał na tronie.Rozpoczął tym samym wojnę domową.Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Warto też dodać, że żoną Kreona była Eurydyka, a ich syn - Hajmon - był narzeczonym Antygony.. Sądzi, że ciało zostanie zhańbione, a dusza nie zazna spokoju.. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.Pojmali Antygoną i doprowadzili do pałacu władcy.. Niestety, miasto jest ogarnięte zarazą.. Streszczenie logiczne od 2005 r. może się pojawić na maturze jako alternatywa dla testu czytania ze zrozumieniem.. 2011-05-20 18:12:59; Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedzi.. Streszczenie.. (CKE) 22 kwietnia 2020 22 kwietnia 2020 ~ Anna Józefiak.. 2.Śmierć braci.. Rozmawia w tej sprawie z siostrą, lecz ta boi się..

2010-10-24 14:08:38; Kto mi napisze streszczenie " antygony"?

Po odgadnięciu zagadki sfinksa Edyp sprawuje władzę w Tebach.. 2011-11-06 19:11:54; napisz streszczenie antygony 2010-10-19 .Streszczenie "Antygony": Akcja tragedii rozpoczyna się rozmową sióstr, Antygony i Ismeny, prowadzonej przed pałacem królewskim w Tebach.. Z jednej strony kochał Antygonę prawie jak córkę, wiedział, że jego syn Hajmon chce pojąć ją za żonę, z drugiej przeczuwał, że jeżeli wycofa się teraz ze swojego rozkazu, pokarze swą słabość i już nigdy nie odzyska szacunku .Streszczenie Antygony - dramatu antycznego Sofoklesa.. 7.Złapanie Antygony.. Niestety wypracowania, opowiadania, streszczenia, rozprawki trzeba pisać samemu.. Jest tu krótki wstęp i wyjaśnienie miejsca i akcji dzieła.. Mimo że może, nigdy się jeszcze nie pojawiło.. 8.Przesłuchanie.. Początkowo ją improwizowano, ale pomiędzy.Prologos: Akcja dramatu „Antygona" toczy się na placu przed pałacem w Tebach.. Występują takie artykuły, które trzeba czytać dwa lub trzy razy, aby je zrozumieć i nie jest to nic niezwykłego.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Streszczenie "Antygony" w kilku zdaniach.. 6.Pochowanie brata przez Antygonę.. 3.Kreon zostaje królem.. Streszczenie szczegółowe Prologos.. Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z Etoklesem, broniącym miasta przed najeźdźcą.Antygona - streszczenie lektury..

Odmawia Antygonie pomocy.Napisz streszczenie Antygony Podobne tematy.

Wśród pytań zawartych w teście sprawdzającym umiejętność czytania ze zrozumieniem może znaleźć się polecenie, które wymaga od Was napisania streszczenia jednego z tekstów zawartych w pierwszej części arkusza maturalnego.Antygona, siostra Polinika, chciałaby pochować brata, jednak to oznaczałoby nieposłuszeństwo wobec króla Kreona.. Do końca cechuje ją niezwykła siła, godzi się z losem, w obliczu decyzji króla zachowuje się godnie.. Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.Streszczenie " Antygony" w kilku zdaniach.. Dowiadujemy się, iż oglądamy dwór królewski w Tebach.Rządzi tutaj Kreon.Antygona i Ismena, siostry i zarazem córki Edypa rozmawiają ze sobą.Antygona żali się na los Labdakidów, rodu, z którego pochodzą.Po śmierci Edypa rządy w mieście-państwie .Antygona - streszczenie Przedmioty humanistyczne, a zwłaszcza język polski, opierają się w dużym stopniu na szczegółach, które łatwo pominąć w trakcie czytania..

... Antygona (streszczenie + notatki) Początek tragedii związany jest z kultem Dionizosa, boga winnej latorośli.

Uwaga!Zadanie: napisz streszczenie wszystkich części antygony na jutro plisss ma być 13 streszczen po 5 zdań jak nie wiecie wszystkiego to chociaz troche Rozwiązanie: tragedia sofoklesa antygona jej fabula jest bardzo ciekawa zawiera tajemnice rodzinna,jaka saAntygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z.Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju.. Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieSprawdź jak napisać dobre streszczenie, do jakich wskazówek się stosować, a czego unikać, zapoznaj się z przykładem.. W takiej sytuacji z opresji ratuje krótkie i treściwe streszczenie lektury Antygona, które zapewni wszystkie niezbędne informacje przed kartkówką z Antygony.Napisz streszczenie antygony na podstawie planu: 1.Bratobójcza walka między Polinikiem a Eteoklesem.. Chce działać zgodnie z prawem.. Służy przekształceniu obszernego materiału w krótki tekst, zawierający najważniejsze wątki.Streszczenie krótkie.. W podstawie programowej jasno jednak stoi, że uczeń kończąc szkołę średnią musi dysponować tą umiejętnością..

Wrażenie, które wywołuje całość utworu, potęguje nieustanne odwlekanie ostatecznej decyzji króla Kreona.Jak napisać streszczenie?

Nie zniechęcaj się, jeśli nie zrozumiesz czytanego tekstu od razu.. Dlatego razem z Ismeną planuje pogrzebać ciało.. Miałam ostatnio wyrywane zęby (2 zęby) zęby to dwie trójki miałam wyrywane, mam 13 lat kiedy nie będę szczerbata?Antygona zostaje żywcem zamurowana, czeka ją straszna i powolna śmierć.. 5.Proźba Antygony do Ismeny o pochówek brata.. Tak więc Antygona była zaręczona ze swoim kuzynem.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Utwór jest powszechnie uznawany za arcydzieło dramaturgii światowej o nieprzemijającej sile oddziaływania na widza.argumenty antygony?. Prologos: Akcja dramatu Antygona toczy się na placu przed pałacem w Tebach.. 2010-10-17 18:10:42; Zakończenie Antygony.. 2010-03-11 21:55:56 Napisz charakterystyke porownawcza Antygony i Ismeny.. Bez obrazy AngelikaGrajbich.antygona - streszczenie szczegÓŁowe - streszczaj siĘ z naukĄ admin, ndz., 04/20/2008 - 17:09 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówSTRESZCZENIE LOGICZNE Punktem wyjścia dla streszczenia jest zawsze jakiś tekst, z którym należy się zapoznać.. Zobacz sobie tutaj informacje: Streszczenie: Plan wydarzeń: Albo ktoś może skopiować z innej strony.. Kreon musiał dokonać trudnego wyboru.. Jak dobierać teksty do streszczenia logicznego ?Oprac.. Co roku odbywały się uroczystości w trakcie których wykonywano chóralną pieśń zwaną dytyrambem.. :< 2011-02-28 20:56:03; charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55; Streszczenie " Antygony" w kilku zdaniach.. Mówią o rozkazie Kreona dotyczącym uczczenia pochówkiem ciała Eteoklesa - obrońcy państwa i ukarania zbezczeszczeniem ciała Polinejkesa - zdrajcy.Streszczenie Streszczenie - definicja, ćwiczenia, przykłady Strzeszczenie logiczne jest trudne.. 2011-10-08 19:43:07 Czy ma ktoś streszczenie " Antygony " Sofoklesa 2009-09-28 15:30:51napisz streszczenie antygony 2010-10-19 20:09:29; Streszczenie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt