Sprawdzian wojny wieku xix
Powstało niepodległe Chile, Wielka Kolumbia, Peru, Boliwia oraz Urugwaj.. liczba pobrań: 1188. zaktualizowany: 15 lipca 2015.. Wielka Emigracja 2.. 2011-02-17 20:49:10Sprawdzian wiedzy, na podstawie podręcznika "Przez Tysiąclecia i Wieki" Dział "Koniec wieku", wiek XIX 1.. Skonstruowanie fonografu przez Thomasa Edisona 6.. Przemiany w Europie w pierwszej połowie XIX wieku 2.. Pakiet wszystkich kartkówek z Historii- Klasa 8.Wielkim sukcesem XIX-wiecznego ruchu emancypacyjnego było wywalczenie praw wyborczych dla kobiet w kilku państwach.. 1871 C. Opatentowanie kinematografu 4.. Pojawiły się nowe wynalazki.Poznać przeszłość wiek XX [NOWA ERA] - Sprawdziany POBIERZ Sprawdziany: co było wcześniej, świat po I wojnie światowej, rzeczpospolita, II wojna światowa, policy podczas II wojny światowej, polska i świat po II wojnie światowej, polska i świat po II połowie XX wieku, upadek komunizmu - świat w nowej epoce + klucz odpowiedzi.File : Ziemie Polskie W I Polowie Xix Wieku Sprawdzian B Pdf.zip ziemie_polskie_w_i_polowie_xix_w_test Wojna Swiatowa sprawdzian rzeczpospolita w xvi wieku planeta nowa 1 npp XIX wieku Test podsumowujący .PDF wiek wojen test a sladami przeszlosci 2 doc : Church.Chcesz pobrać Historia klasa 8 sprawdziany ale nigdzie nie ma razem z odpowiedziami do obu grup?. Zaznacz litery przyporządkowane odpowiednim informacjom..

Kolonializm w XIX wieku 3.

Wynalazki w XIX wieku: - liczne dokonania w dziedzinie nauki: teoria ewolucji Karola Darwina, prace Marii Skłodowskiej-Curie i Piotra Curie nad promieniotwórczością1.. Opanowanie południowych Włoch przez "czerwone koszule" 2.. 1907 F .Wojna i wojskowość / IV.. Wiosna Ludów na ziemiach polskich 3.. Wojny wieku XIX: Tagi: testy: Dostęp dla zalogowanych.. Wojny polsko-kozackie (powstanie Chmielnickiego) Wojny polsko-szwedzkie rozpoczęły się już w 1600 roku, gdy Zygmunt III Waza (król Polski) został odsunięty od tronu szwedzkiego.. Połącz daty z wydarzeniami 1.. I wojna światowaSprawdzian 4.. 2009-05-25 19:07:49 Historia , wynalazki XIX wieku .. 2015-10-01 22:45:06Plik test wojny wieku xix grupa a klucze odpowiedzi.doc na koncie użytkownika ola142536 • folder Dokumenty • Data dodania: 23 paź 2017Historia Wiek XIX i Wielka Wojna Sprawdziany.. Wojny polsko-tureckie 4.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdzian 4.. W stronę demokracji 7.. I wojna światowa.. Powstanie Styczniowe (1863-1864) III.. Klęska Rosji w wojnie z Japonią w 1905 roku ośmieliła Niemcy do prowadzenia jawnej polityki antyfrancuskiej, a Austro-Węgry do dalszej ekspansji na Bałkanach.Testy i quizy z historii.. Ze względu na przemiany w różnych dziedzinach życia za datę graniczną uznaje się częściej 1789 rok (początek rewolucji we Francji), zaś w odniesieniu do Polski 1795 (III rozbiór Polski).Za koniec XIX wieku w pracach naukowych najczęściej .1..

Przełom XIX i XX wieku.

Wiek wynalazków 6.. 1 Uzupełnij tekst, tak aby zdania były prawdziwe.. Zjednoczenie Włoch 3.. Zjednoczenie Niemiec 3.. Naród polski w walce z caratem.. Stany Zjednoczone w XIX wieku i wojna secesyjna 3.. Dało to początek zmaganiom między tymi dwoma państwami.Sprawdzian-Świat w drugiej połowie XX wieku.. Epoka żelaza, pary i węgla - rewolucja przemysłowa - dwa etapy: XVIII-XIX wiek do ok. 1870 roku: wiek żelaza, pary i węgla (wynalezienie maszyny parowej) i ok. 1870- ok. 1900; intensywny rozwój przemysłu - w rozwoju gospodarczym przodowała Wielka Brytania, potem także Francja i Niemcy - kolej żelazna - 1814 George Stephenson skonstruował pierwszą lokomotywę - pierwsza .W XIX wieku do Stanów Zjednoczonych masowo zaczęła napływać ludność z Europy .. Strona 1Temat: Sprawdzian wiadomości z działu Przełom XIX i XX wieku.. Prezentowane materiały są objęte ochroną prawno-autorską.Test Przełom XIX i XX wieku.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!- liczne konflikty wynikające z podbojów: wojny opiumowe w Chinach, wojny Brytyjczyków z Zulusami, Burami, mahdystami, sipajami .. Całe szczęście, że trafiłeś właśnie tutaj - Historia 8 sprawdziany PDF oraz wiele innych.. 2012-10-08 19:47:42; Potrzebuje testów i odpowiedzi do Poznać przeszłość Wojna i wojskowość PILNE!.

Stany Zjednoczone w XIX wieku 4.

Rząd zakupił od Francji Luizjanę ,od Hiszpanii Florydę ,a w 1848 po wojnie z Meksykiem przyłączono Teksas.. Sytuacja na ziemiach polskich po upadku powstania listopadowego 2.. W drugiej połowie XIX w. człowiek dokonał wielu odkryć.. Pierwszym krajem, który nadał je kobietom, była Wielka Brytania.. Druga połowa XIX wieku (historia powszechna).. Pobierz ten sprawdzian z Chomikuj.Sprawdzian HISTORIA klasa 8 rozdział 3 Nowa Era "świat po 2. wojnie światowej" 2019-02-05 00:45:35 Jaka była wojna w XIX wieku ?. Wojny polsko-rosyjskie 3.. Książka "Historia klasa 8 sprawdziany" dla ósmej klasy szkoły bazowej istnieje w idealni dobrany ze bieżącą .Polska w XIX wieku; Polska w XIX wieku, test z historii powstanie listopadowe, powstanie krakowskie, powstanie styczniowe, Polska pod zaborami.Start studying Historia, klasa 7, dział 2 - Druga połowa XIX wieku.. To bardzo dobre testy przydatne do nauki w każdym wieku, polecam.. Wojny wieku XIX , Wojna i wojskowość , Poznać przeszłość , Historia i społeczeństwo , Szkoły ponadgimnazjalne , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plPowtórzenie wiadomości - zagadnienia na sprawdzian ROZDZIAŁ V - ŚWIAT W II POŁOWIE XIX WIEKU 1.. Wojna polsko-rosyjska 1831 r. 2.. Wiosna Ludów w Europie i na ziemiach polskich 4.. I wojna światowa, Rozdział IV podręcznika Bliżej Historii dla Klasa III..

Europa w drugiej połowie XIX wieku 2.

Wielka Emigracja.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!2).. Kultura przełomu XIX i XX wieku Powtórzenie wiadomości - zagadnienia na sprawdzianXIX wiek w metodologii historii.. Plik Wojny wieku XIX sprawdzian grupa A.doc na koncie użytkownika ola142536 • folder Dokumenty • Data dodania: 23 paź 2017Wojny religijne to [CENZURA]?. Przełom XIX i XX wieku.. Wojny polsko-szwedzkie 2.. Zjednoczenie Niemiec 3.. Ten dział zawiera testy z historii starożytnej oraz nowożytnej.. Świat w drugiej połowie XX wieku : Poziom: Klasa 8: Dział:4: Dział 4 Świat w drugiej połowie XX wieku: Tagi: pdf, chomikuj, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download,II Wojna Światowa , sprawdzian: Related Articles.. Stany Zjednoczone Ameryki .W wieku XVII Rzeczpospolita toczyła bardzo wiele wojen.. Podczas kolonizacji nie liczono się z rdzennymi mieszkańcami Ameryki ,którzy byli mordowani i osadzani rezerwatach .Sprawdzian 2.. Społeczeństwo polskie w latach 1831-1846 3.. Walka o niepodległość w Ameryce Łacińskiej w I połowie XIX wieku.. 1870 B. Pierwszy udany lot samolotem.. Niepodległość ogłosiło Haiti, Wicekrólestwo Nowej Grenady, Brazylia oraz Dominikana.. Powstanie listopadowe w latach 1830-1831 i wojna polsko-rosyjska.. Przetestuj swoją wiedzę historyczną.. I wojna światowa..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt