Sprawozdanie z wycieczki jak napisać
Na początku sprawozdania dobrze jest podać kilka informacji: kiedy, gdzie, z kim i na jak długo pojechaliście.. Czas i miejsce akcji, główni bohaterowie, chronologiczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń.. także: Sprawozdanie (etap szkolny) Sprawozdanie.. Streszczenie utworu.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawozdanie to powstało po wycieczce szkolnej zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Zegrzu Pomorskim.. Inga napisała na przykład, że ona i koleżanka jechały samochodem i dodała informację, że podróż minęła im szybko.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Richard Gere opowiedział o swojej działalności >>> Wzór, jak napisać .Sprawozdanie to chronologicznie uporządkowana relacja z wydarzeń.. Możesz zobaczyć jak to trzeba poprawnie napisać: W dniach 25.03-30.03.2009 nasza klasa była na wycieczce w Krakowie.. Nasza klasa wyjechała w maju w Pieniny, co wprawdzie nie wszystkim podobało się tak samo, ale sam wyjazd stanowił największą atrakcję.3.. To co ważne - sprawozdanie musi mieć trzyczęściową kompozycję, tj.Sprawozdanie z wycieczki do krakowskiego zamku na Wawelu; Sprawozdanie z wycieczki klasowej do obozu koncentracyjnego w Auschwitz.. Podawajcie różne ciekawe szczegóły.. Pojechało z nami kilku uczniów z klasy IIIb, IIb i Ia oraz czterech opiekunów..

Regulamin wycieczki.

W sprawozdaniu z wycieczki, lub w sprawozdaniu z czegokolwiek musi być wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Marta Gajewska.. Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia, np. wycieczki, koncertu, meczu itp.Wzięli .Napisz sprawozdanie z dowolnego wydarzenia, np. wycieczki, koncertu, meczu itp. j0000008YCB5v22_000tp001 husyci - członkowie ruchu religijnego założonego w Czechach przez Jana Husa w 1417 r.Dobiegł koniec naszej wycieczki, ale w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Pałacu w Wilanowie.. my uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcq .Można napisać sprawozdanie z wycieczki szkolnej, z zawodów, z dyskoteki szkolnej, z lektury, ze sztuki teatralnej, z dyskusji.. Opis zalet i wad książki, ocena wybranych elementów - np .Jak napisać sprawozdanie?. W piątek, 10 października uczniowie naszej klasy Ib pod opieką wychowawczyni - Eweliny Kozdry i nauczycielki plastyki - pani Emilii Szewczyk udali się na planowaną od wielu miesięcy wycieczkę do Warszawy.. Sprawozdanie jest chronologicznym przedstawieniem przebiegu zdarzeń, których autor sprawozdania był świadkiem.. Najważniejsze porady .. którego dotyczy sprawozdanie np. "sprawozdanie z wycieczki do X organizowanej przez Y w dniu Z" albo "sprawozdanie z konferencji naukowej X .Podczas całego pobytu temperatura nie spadała poniżej 25 stopni Celciusza co było dosyć ciekawym przeżyciem z uwagi na to, że w Polsce temperatura nie przekraczała 0 stopni.74% Sprawozdanie z klasowej wycieczki do teatru ("Moralność Pani Dulskiej") 78% Sprawozdanie z wycieczki klasowej do Warszawy..

Jak napisać sprawozdanie?

Wiernie relacjonuje się w nim przebieg zdarzeń, informuje o spostrzeżeniach i obserwacjach.Jak napisać sprawozdanie?. Rodzaj narracji, słownictwo, scharakteryzowanie fabuły.. Język i fabuła utworu.. W sprawozdaniach znajduje się dużo pojedynczych zdań.A tak wyglgda przykladowe sprawozdanie.. o godzinie 8.00 wyjechaliśmy z pod szkoły Publicznego Gimnazjum autokarem, szlakiem ks. Błażeja Nowosada.. Sprawozdanie z wycieczka do Warszawy Dnia 8 czerwca 2013r.. Jeżeli opisywane wydarzenie to np. film w kinie, warto zawrzeć wówczas jego tytuł.Wzór 1: Sprawozdanie z wycieczki szkolnej Sprawozdanie z wycieczki szkolnej - wzór.. Trzcianka.. Słowa, które mogą być przydatne w napisaniu sprawozdania np.: wstęp: przedstawienie odbyło się, seans miał miejsce, to film należący do gatunku, film jest ekranizacją powieści, spektakl powstał na podstawie, film w reżyserii.. opis dzieła: Film przedstawia przygody…, Akcja toczy się…, Bohaterami są… .Przeczytaj sprawozdanie z wycieczki i odpowiedz na zamieszczone pytania.. Opinia o dziele.. O godzinie 6.00 na boisku szkolnym byla zbiórka.. Pamiętajcie, żeby w ten sposób dzielić swój tekst na logiczne części.. Sprawozdanie reportażowe - z wycieczki, ze zdarzeń życiowych, rozgrywki sportowej.. Przeczytaj tekst sprawozdania z wycieczki szlakiem wrocławskich krasnali..

Sprawozdanie z wycieczki śladami księdza Błażeja Nowosada.

Podanie do dyrektora teatru z prośbą o wypożyczenie kostiumów; Wycieczka do Wrocławia spotkaniem z polską historią i tradycjąDowiedz się czym jest sprawozdanie, jak je napisać, jaki zastosować układ tekstu, zapoznaj się ze wzorem i przykładem sprawozdania.. W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli oraz ks.JAK NAPISAĆ SPRAWOZDANIE Z FILMU LUB ZE SPEKTAKLU?. 76% Sprawozdanie z wycieczki klasowej do Zamku Królewskiego na Wawelu; 82% Sprawozdanie- Napisz sprawozdanie na podstawie zapisków w dzienniku.Dowiedz się jak napisać sprawozdanie, jakie występują rodzaje sprawozdań, jaki układ zastosować, zapoznaj się ze wzorami i przykładami tekstów.Sprawozdanie pierwsze: Jedziemy na wycieczkę Wycieczka jest jednym z najsympatyczniejszych momentów w życiu każdej klasy.. We wstępie powinny się znajdować informacje o tym, kto tam był, gdzie , z kim .. We wtorek, 11 września 2019 roku, klasa Vb była na wycieczce w Akwarium Gdyńskim, które znajduje się na skwerze Kościuszki w Gdyni.. Autor, tytuł, rok powstania, tematyka.. Ryszard Drozd.. Sprawozdanie pomaga w nauce pisania recenzji, reportażu i protokołu..

...Napisz sprawozdanie z ostatniej klasowej wycieczki.

my uczniowie klasy 6c wraz z wychowawcq sybrališmy siç na wycieczkç autokarowq do Warszawy.. Dnia 10.10.08r.. Jest ono napisane przez uczniów naszej szkoły i zawiera opis wszystkich miejsc, które odwiedziliśmy.Warto przeczytać przy okazji organizacji wycieczki trasą Toruń-Malbork-Gdynia.Jak napisać sprawozdanie z wycieczki poleca83% Język polski .. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Zamek Książ .. Zwróć uwagę na to, kiedy wycieczka zaczęła się, a kiedy skończyła.. Oto przykład: Dzień Matki w naszej klasie (sprawozdanie z przygotowań i przebiegu uroczystości klasowej) Najpierw na specjalnym zebraniu bardzo starannie zaplanowaliśmy spotkanie w klasie z naszymi mamami.Sprawozdanie z wycieczki zawodowo - poznawczej do Zakładu Przetwórstwa Mięsnego w Morgach.. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od I piętra, gdzie obejrzeliśmy zbiornik mieszczący największąW sprawozdaniu powinno zawrzeć się następujące rzeczy: Charakter wydarzenia (np. piknik na działce), można też uwzględnić konkretną nazwę.. Zobacz też: Tylko u nas!. ( do warszawy ) PLIS NA JUTRO .. Jak turystyka, to tylko z kulturą .Tym "kanałem" przechodzimy z powrotem na dół, a więc schodzimy z antresoli, a tym samym w metaforycznym ujęciu: "przemieszczamy się ze starówki do śródmieścia".. Sprawozdanie z lekcji, apelu, zebrania itp. - jest podobne do protokołu i przedstawia się w nim wydarzenia w takiej kolejności w jakiej następowały po sobie.. Zgodnie z planem dotarlišmy na miejsce o godzinie 1 1.00.NajpierwSprawozdanie z lektury Najważniejsze informacje na temat książki.. W zeszłym tygodniu, a dokładnie ……………[data odbycia się wycieczki]…………… pojechaliśmy na ……………[ile trwała wycieczka, np. jednodniową/dwudniową/trzydniową]…………… wycieczkę klasową do ……………Napisz sprawozdanie z wycieczki do Krakowa.. Kolejną rzeczą, która powinna się pojawić we wstępie jest data całego wydarzenia, a także jego miejsce.W sprawozdaniu potrzebne są słowa nazywające następstwo czasowe, np. na początku, następnie, potem, później, dalej, z kolei, na zakończenie, i oceniające (opisujące twoje uczucia i wrażenia), np. świetnie, ciekawie, atrakcyjnie, nudno, przeciętnie, usypiająco, stracony czas.. Możemy więc pisać sprawozdanie czy relację z urlopu, wakacji, wyjazdu, konferencji, koncertu i wielu, wielu innych wydarzeń, w których braliśmy udział.. Odtwarza się przy tym wszystkie fakty, bez wyrażania własnych sądów, jest to sucha relacja.. Są to powszechne zasady, które możemy zastosować, gdy będziemy pisać sprawozdanie z filmu, z praktyk, sprawozdanie z lektury lub sprawozdanie z wycieczki do teatru.. Wycieczka do Berlina i Poczdamu - program wycieczki.. Elbląg.. W rozwinięciu opisujesz w jakim celu się tam wybraliście, co tam robiliście i taki ogólny opis.W sprawozdaniu Ingi akapitów jest więcej, ale każdy opisuje jakiś inny aspekt wycieczki.. Nowe..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt