Kartkówka z małego księcia
W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. W jaki sposób narrator Małego Księcia znalazł się na pustyni?. Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_MALY_KSIAZE.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga Newsletter.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Zamieszkujący szóstą planetę Starszy Pan był: historykiem.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. Dlaczego pije?Autor zadedykował Małego Księcia dzieciom, ponieważ w nich ocalić można to, co ginie wraz z dorastaniem, mianowicie: samodzielność, bezpośredniość uczuć, odczuwanie świata jako jedności i postrzeganie go ze szczególnym zmysłem obserwacji, godzenie fantastyki z realnością.. Jakie zjawisko atmosferyczne lubił oglądać Mały Książę?. Jest to mała planeta z trzema wulkanami dwoma czynnymi i trzecim wygasłym.. Układ studni.. Co naprawdę przedstawiał rysunek narratora, który dorośli określali jako kapelusz?. Nie wierzysz !. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.. NigdyOdczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Na tej stronie zebraliśmy te najbardziej istotne i najczęściej cytowane.Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II..

Asteroida nie jest duża nawet jak dla małego chłopca.

Odkrył ją: A) Grek B) Francuz C) Turek D) Włoch 3.Na planecie posiadał : A) 2 wulkany B) 2 róże C) baobaby D) lisa 4.. *Wskazanie elementów świata przedstawionego.. Dziecięctwo zostało tu przedstawione jako składnik .Mały Książę to mieszkaniec asteroidy B-612.. Do jakiego rodzaju literackiego i gatunku należy Mały Książę?. Podaj co najmniej pięć przykładów takich zagadnień.. Żeby złapał mu .. Mam jutro z tego kartkówkę :(Bezimienny 19 maja 2017 (*) Łukasz 22 kwietnia 2017 Nie dość, że banalny to jeszcze z błędami.. Jak Pijak wyjaśnił Małemu Księciu przyczynę swojego nałogu?. Dlatego ważnym zajęciem chłopca było wyrywanie kiełkujących drzew.TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem Zobacz podobne quizy: #lalka #lalka-lektura #lektury Którą planetę z ,,Małego Księcia" powinieneś od.4.. Uzasadnia to tym ze lekture warto przeczytac niezaleznie od wieku.Porównują wnioski z baśnią o Małym Księciu: Stwierdzenie inności Małego Księcia: 4.. Czego Mały Książę nie robił na swojej .prosił Małego Księcia?. Kochają go miliony.. Uderzaj dłonią w dłoń mówił: A) król B) pyszałek C) pijak D .Ściąga z "Małego Księcia" Ściąga: plan wydarzeń, budowa utworu, główne zagadnienia, charakterystyka Małego Księcia i inne informacje, które pomogą w zaliczeniu lektury "Mały Książę" komiksowo..

Spotkanie z Lisem jest przypowieścią o: Polowaniu.test szczegółowy z małego księcia.

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.4.. Czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia?. Spotkany przez Małego Księcia Bankier zawzięcie liczył: pieniądze.. Wyznała mu miłość .Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - jeśli całym sercem zagłębiłeś się w opowieść o przygodach Małego Księcia, powinieneś sobie poradzić, ale łatwo nie będzie!. To była tylko kwestia czasu.Pytania z Małego Księcia?. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. autor dedykuje ten utwór wszytkim ludziom niezaleznie od wieku.. Mały Książe widział zachód słońca 43 rqzy a nie 48. b) większej od Ziemi.. Nie dogadywał z lotnikiem.. Zadanie domowe Polecenie zwrócenia uwagi na losy róży i Małego Księcia, przebieg ich znajomości, postacie dorosłych: miejsce: Sahara; czas: 8 dni .Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury.. Zapewne wielu Polaków nie zdaje sobie sprawę z tego, że zdarza im się cytować słowa Antoine de Saint-Exupery'ego.. 5.Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. Czuł się odpowiedzialny za Różę.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kartkówka z "Małego Księcia".. Tęsknił za baobabami.. Pytania są szczegółowe.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011..

Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Przykładowa kartkówka z "Małego Księcia" Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na swoją planetę?

Kim z zawodu był autor Małego Księcia?. Żeby ostrzegał go przed myśliwymi.. Żeby go oswoił.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Bilet powrotny.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Praca z tekstem.. Kilka lat wcześniej podjął próbę pobicia rekordu najszybszego przelotu na trasie Paryż - Sajgon, walcząc o nagrodę 150000 franków.8 Jakie problemy mozna rozważać używając argumentów z lektury Małego Księcia ( np. wydarzenia, opinie, postaci).. Planeta ta była bardzo mała i zagrażały jej baobaby, których korzenie mogły ją rozsadzić.. Rozwiąż test!. Kwiatem, którym główny bohater lubił się opiekować, była:Koncepcję umieszczenia akcji „Małego Księcia" na Saharze Antoine de Saint-Exupéry zaczerpnął z własnych doświadczeń i przeżyć.. Po przybyciu na Ziemię Mały Książę spotkał:Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.).. pszczoły.. Żmija.. *Etapy podróży Małego Księcia.. Odpowie ktoś na pytania ?. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie b) baobaby c) bambusy 6. c) o małych rozmiarach.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi b) większej od Ziemi c) o małych rozmiarach 5.. Co umożliwiło mu powrót na jego planetę?.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraRysunek nr 2, który Mały Książę wykonał, będąc dzieckiem, według dorosłych przedstawiał kapelusz, a co ukazywał, zdaniem małego autora?

XD.Kartkówka ze znajomości treści lektury Antoine da Saint Exupe'ry „MAŁY KSIĄŻĘ" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Rozwiąż test!Kartkówka - znajomość treści lektury - "MAŁY KSIĄŻĘ" Podgląd załącznika.. Na jakim kontynęcie wylądował mały Książę ?. Komiks z Małym Księciem?. Bał się żmii i lisa.. Co poczuł mały Książę gdy zobaczył ogród pełen róż ?Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Naprawiony samolot.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Wklej to do 8 kom, masz na to 28 minCytaty z "Małego Księcia" "Mały Książę" to prawdziwa kopalnia sentencji.. Co w utworze oznacza zapis B-612 ?. Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletter .TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA" - lektura dla klasy II gimnazjum - I Zadania zamknięte 1.Planeta Małego Księcia to: A) B 662 B) B 612 C) B 612 D) B 666 2.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt